bučo
10.02.07,17:48
Ahojte potrebujem poradiť z PHM na konci roka, prečítala som množstvo článkov, takže približne viem, ale chcem sa opýtať na takýto spôsob:
1. mám tabulku v exceli na výpočet nadspotreby, ale som blbá z toho aký stav mám vykazovať na konci mesiaca v nádrži. Zvolila som si systém, že nákup v litroch prepočítam kolko je to km, urobím rozdiel medzi ubehnutými km z knihy jázd a rozdielom podľa litrov prepočítaných ku km podľa TP a tento rozdiel dám do zostatku, vtedy mi vznikne nadspotreba 0 litrov.
2. čo urobiť s litrami na konci roka? Ked budem postupovať podľa bodu 1 tak nadspotreba mi vyjde opať 0 akurát že mi zostane v nádrži 15,023 litrov.Rozmýšlala som, že by som to upravila tak že v nádrži bude 0 a nadspotreba potom 15,023. Neviem čo by bolo lepšie.
3. Auto je zaradené v podnikaní, popri služobných jazdách sa používa aj na súkromné účely, stačí ak v účtovníctve budem evidovať len bločky zakúpené pri použití auta na služobné účely alebo všetky aj tie na súkromné účely a potom ich evidovať ako VNZD.
Ja mám tú nadspotrebu robenú len na služobné kilometre takže neviem či to bude správne ked sa používa aj súkromne, či zostatok v nádrži by nemal byť iný.
Prosím o radu.
Dakujem
Anja111
10.02.07,16:56
Ahojte potrebujem poradiť z PHM na konci roka, prečítala som množstvo článkov, takže približne viem, ale chcem sa opýtať na takýto spôsob:
1. mám tabulku v exceli na výpočet nadspotreby, ale som blbá z toho aký stav mám vykazovať na konci mesiaca v nádrži. Zvolila som si systém, že nákup v litroch prepočítam kolko je to km, urobím rozdiel medzi ubehnutými km z knihy jázd a rozdielom podľa litrov prepočítaných ku km podľa TP a tento rozdiel dám do zostatku, vtedy mi vznikne nadspotreba 0 litrov.
2. čo urobiť s litrami na konci roka? Ked budem postupovať podľa bodu 1 tak nadspotreba mi vyjde opať 0 akurát že mi zostane v nádrži 15,023 litrov.Rozmýšlala som, že by som to upravila tak že v nádrži bude 0 a nadspotreba potom 15,023. Neviem čo by bolo lepšie.
3. Auto je zaradené v podnikaní, popri služobných jazdách sa používa aj na súkromné účely, stačí ak v účtovníctve budem evidovať len bločky zakúpené pri použití auta na služobné účely alebo všetky aj tie na súkromné účely a potom ich evidovať ako VNZD.
Ja mám tú nadspotrebu robenú len na služobné kilometre takže neviem či to bude správne ked sa používa aj súkromne, či zostatok v nádrži by nemal byť iný.
Prosím o radu.
Dakujem
Myslím si, že keď sa auto používa súkromne aj služobne, a ty vlastne účtuješ len o služobných km, tak nemôžeš mať nadspotrebu.
bučo
10.02.07,17:23
A myslíš, že takto to bude správne podľa toho môjho výpočtu, môžem nechať ako stav k 31.12 v nádrži 15,023 litrov a na začiatku roku trebárs účtovať od 1 litra?
Viera.M.
10.02.07,17:26
A myslíš, že takto to bude správne podľa toho môjho výpočtu, môžem nechať ako stav k 31.12 v nádrži 15,023 litrov a na začiatku roku trebárs účtovať od 1 litra?
V nádrži k 31.12.2006 budeš vykazovať skutočný stav v litroch a tento konečný stav bude počiatočným stavom k 01.01.2007...
Manual
10.02.07,17:28
Ahojte potrebujem poradiť z PHM na konci roka, prečítala som množstvo článkov, takže približne viem, ale chcem sa opýtať na takýto spôsob:
1. mám tabulku v exceli na výpočet nadspotreby, ale som blbá z toho aký stav mám vykazovať na konci mesiaca v nádrži. Zvolila som si systém, že nákup v litroch prepočítam kolko je to km, urobím rozdiel medzi ubehnutými km z knihy jázd a rozdielom podľa litrov prepočítaných ku km podľa TP a tento rozdiel dám do zostatku, vtedy mi vznikne nadspotreba 0 litrov.
2. čo urobiť s litrami na konci roka? Ked budem postupovať podľa bodu 1 tak nadspotreba mi vyjde opať 0 akurát že mi zostane v nádrži 15,023 litrov.Rozmýšlala som, že by som to upravila tak že v nádrži bude 0 a nadspotreba potom 15,023. Neviem čo by bolo lepšie.
3. Auto je zaradené v podnikaní, popri služobných jazdách sa používa aj na súkromné účely, stačí ak v účtovníctve budem evidovať len bločky zakúpené pri použití auta na služobné účely alebo všetky aj tie na súkromné účely a potom ich evidovať ako VNZD.
Ja mám tú nadspotrebu robenú len na služobné kilometre takže neviem či to bude správne ked sa používa aj súkromne, či zostatok v nádrži by nemal byť iný.
Prosím o radu.
Dakujem
Píšeš, že auto je v podnikaní, tak v KJ predsa musíš evidovať všetky km, pretože stav tachometra ti musí sedieť s KJ. A keď jazdíš aj súkromne je potrebné na konci roka % vypočítať podiel súkromných kilometrov a o toto percento krátiť náklady ktoré si účtovala ako VOZD na PHM, servis, odpisy atď. Krátenie VOZD zaúčuješ cez ID ako UUO k 31.12.
Anja111
10.02.07,17:31
A myslíš, že takto to bude správne podľa toho môjho výpočtu, môžem nechať ako stav k 31.12 v nádrži 15,023 litrov a na začiatku roku trebárs účtovať od 1 litra?
Kľudne to tak môžeš urobiť, a podľa mňa to ani nie je podstatné, lebo ty vlastne účtuješ len o PHM, skutočne spotrebovaných na služobné účely.
Nezabudni však, že v tomto prípade musíš skrátiť aj výdavky na auto, (odpisy, opravy, poistky,...), a to v tom istom pomere, v akom auto využívaš na služobné a na súkromné účely.
bučo
10.02.07,17:38
Manual chcem ti poslať tú moju tabulku cez SS, ale neviem pripojiť prílohu, prosím ak máš s tým skúsenosti daj mi vedieť aj ja ti to pošlem, ak by si bol taký dobrý skús sa mi na to pozrieť.
Dakuje
Manual
10.02.07,17:41
No cez ss sa prílohy posielať nedajú... ?
bučo
10.02.07,17:53
DAKUJEM ZA VSETKY RADY
Manual
10.02.07,18:09
DAKUJEM ZA VSETKY RADY
Myslím že tá tabuľka je moc komplikovaná. Pozri si SS