lucilinda
10.02.07,18:48
zdravim Vas,
chcem si overit spravost vypoctov, SZCO siel pracovat do zahranicia od 17.09. do 20.11.2006, pocita sa 45 eur na kazdy den a 5-40%vreckove, je potrebne 40% vreckove nejako obhajovat? je tento vypocet spravny ? zaratava sa do neho aj nedela,ked nepracuje? prosim, ak nieco nie je spravne opravte ma, dakujem
Johanka
10.02.07,17:56
zdravim Vas,
chcem si overit spravost vypoctov, SZCO siel pracovat do zahranicia od 17.09. do 20.11.2006, pocita sa 45 eur na kazdy den a 5-40%vreckove, je potrebne 40% vreckove nejako obhajovat? Nemusí, je na to nárok zo zákona.
je tento vypocet spravny ? Aký? Žiadny si nenapísala ...
zaratava sa do neho aj nedela,ked nepracuje? nie
prosim, ak nieco nie je spravne opravte ma, dakujem
Odpovede sú červeným. Keďže si nenapísala, o akú krajinu sa jedná, neviem posúdiť, či je 45 EUR správne ;) .
lucilinda
10.02.07,18:49
takze ak dam 40% vreckove vychadza to 63 eur na den pri 8 hodinovej pracovnej dobe vo Fr. cestuje tam autobusom co je 18 hodin, co sa s tym urobi? to je tiez sucastou cesty, ze?!
Nina19
11.02.07,20:13
Ahoj, mne pomohlo toto tlačivo, cestu rátaš od prekročenia hraníc. Dúfam, že ti to pomôže.http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=8
lucilinda
13.02.07,20:01
Nina19, dakujem, kazde nove info mi pomoze. prajem pekny zvysok dna
Chobot
14.02.07,08:48
zaratava sa do neho aj nedela,ked nepracuje? nie
.

Podľa môjho názoru má nárok na stravné za každý deň služobnej cesty, aj keď v ten deň nevykonáva prácu.
Zužu
14.02.07,08:57
Ak zahraničná pracovná cesta mimo územia SR trvá v kalendárnom dni:
a/ do 6 hodín vrátane , patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby
b/ nad 6 hodín do 12 hodín - 50 % základnej sadzby
c/ nad 12 hodín - 100% základnej sadzby
lucilinda
15.02.07,13:45
ja si tiez myslim, ze aj ked sa nevykonava praca, tak ma narok, v zakone nie je definovane take nieco, je uvedene, ze ma narok od zaciatku zahr. cesty.
cize aj ked nepracuje aj tak je na sluzobke. a taktiez nie som si ista ako dlho moze byt na takej sluzobke, ale predpokladam, ze ak moze byt na svoju zivnost v zahranici pol rok, tak po taku dobu moze byt na sluzobke, ci nie?
AHA
15.02.07,14:02
ja si tiez myslim, ze aj ked sa nevykonava praca, tak ma narok, v zakone nie je definovane take nieco, je uvedene, ze ma narok od zaciatku zahr. cesty.
cize aj ked nepracuje aj tak je na sluzobke. a taktiez nie som si ista ako dlho moze byt na takej sluzobke, ale predpokladam, ze ak moze byt na svoju zivnost v zahranici pol rok, tak po taku dobu moze byt na sluzobke, ci nie?
Áno môže byť na služobke ( nikde v zákone nie je vymedzené ako dlho)