moni
11.02.07,11:01
Ahojte poraďáci!!!
Mojmu klientovi vyšlo, že je v mínuse 350000 Sk. A to som mu ešte neuplatnila ročné odpisy. Pravdepodobne ich preruším, ale zdá sa mi ten mínus dosť velký. Rozmýšľam, že nájomné, ktoré platí mesačne vo výške 25000 Sk dám ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. Je to jediné, kde nemá DPH uplatnené na vstupe. Je platcom DPH. Môžem tak? Nechcem DÚ provokovať takým číslom.
Vďaka vopred.
Zita5
11.02.07,10:07
Pokiaľ sa dostal do straty legálnou cestou , a niet o čom pochybovať ,tak by som nupravovala výsledky za rok 2006 .
Manual
11.02.07,10:09
Ahojte poraďáci!!!
Mojmu klientovi vyšlo, že je v mínuse 350000 Sk. A to som mu ešte neuplatnila ročné odpisy. Pravdepodobne ich preruším, ale zdá sa mi ten mínus dosť velký. Rozmýšľam, že nájomné, ktoré platí mesačne vo výške 25000 Sk dám ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. Je to jediné, kde nemá DPH uplatnené na vstupe. Je platcom DPH. Môžem tak? Nechcem DÚ provokovať takým číslom.
Vďaka vopred.
Ale tým že je v mínuse "legálne" nikoho nedráždiš a ani DU. Podstatné je, aby sa vedelo preukázať prečo vznikla strata. Osobne by som si tratu nechal a použil v časoch keď bude firma v zisku.
Pekný deň...:)
KEJKA
11.02.07,10:12
podnikateľ podniká za účelom dosiahnutie zisku. Ak platí riadne nájomné, tak je to VOZD a presúvať to do inej kolonky je nesprávne.
Musí sa skôr nájsť dôvod vzniku takej straty a urobiť opatrenia na dosiahnutie zisku. V prvom roku podnikania je strata vcelku "normálny" jav a nie provokácia. Stratu si umorí v ďaľšom roku - a ešte sa ti poďakuje, že mu to zníži daňovú povinnosť.
moni
11.02.07,10:13
Legálnou cestou......;), len ja sa obávam, že sa začnú šprtať do takých vecí ako výpisy hovorov za telefón a tak.... Nechcem sa veľmi stresovať - som na materskej.:)
Zita5
11.02.07,10:16
Legálnou cestou......;), len ja sa obávam, že sa začnú šprtať do takých vecí ako výpisy hovorov za telefón a tak.... Nechcem sa veľmi stresovať - som na materskej.:)

Prečo sa bojíš telefónov , pokiaľ súkromné hovory neuplatňujete do VOZD a aj do odpočtu DPH , tak ani tu nevidím dôvod na obavu .
Manual
11.02.07,10:16
Legálnou cestou......;), len ja sa obávam, že sa začnú šprtať do takých vecí ako výpisy hovorov za telefón a tak.... Nechcem sa veľmi stresovať - som na materskej.:)
Ale predsa tel. hovory takú stratu nevyrobia, určite každý vie, ako sa dá strata vyrobiť.:D:D:D
moni
11.02.07,10:18
Ďakujem všetkým za odpovede. Myslím si, že môj klient už má za sebou dobré obdobie. A to, že sa dostal do mínusu si spôsobil tým, že od 01.01.2006 sa stal platcom DPH a robil všetko za to / aj napriek mojim upozorneniam /, aby platil čo najmenšie DPH.
Manual
11.02.07,10:19
Ďakujem všetkým za odpovede. Myslím si, že môj klient už má za sebou dobré obdobie. A to, že sa dostal do mínusu si spôsobil tým, že od 01.01.2006 sa stal platcom DPH a robil všetko za to / aj napriek mojim upozorneniam /, aby platil čo najmenšie DPH.
A je to TU:mee:
Zita5
11.02.07,10:20
Ďakujem všetkým za odpovede. Myslím si, že môj klient už má za sebou dobré obdobie. A to, že sa dostal do mínusu si spôsobil tým, že od 01.01.2006 sa stal platcom DPH a robil všetko za to / aj napriek mojim upozorneniam /, aby platil čo najmenšie DPH.

Tak potom .....legál , nelegál , zodpovedá za svoje konanie .
moni
11.02.07,10:21
Ocením radu, ako na takých klientov.
Paula
11.02.07,10:24
Ja by som k takýmto prípadom poznamenala nie prvý krát iba toľko: urob tak, ako si žiada klient - ale nech na doklady, o ktorých chce účtovať ako o výdavkoch neovpl. základ dane napíše vlastnoručne svoju požiadavku....a ty sa nebudeš kvôli tomu už nikdy "stresovať"
Paula
11.02.07,10:33
od 01.01.2006 sa stal platcom DPH a robil všetko za to / aj napriek mojim upozorneniam /, aby platil čo najmenšie DPH.

Treba sa zbaviť odberateľov - neplatičov a nebude problém s odvodom DPH...veď odberateľ nám na odvod predsa "dá" zaplatením pohľadávky.
Leontin
12.02.07,06:52
Ocením radu, ako na takých klientov.

Ja dam k tejto teme len dve male poznamky.
1/ z prispevkov nam je jasne Moni, ze tvoj klient robi obchod. Nakup s blockom, predaj bez blocka. Ale to je jeho problem, ak si to vie ustrazit.
2/ A toto je troska na hrane etiky, ale napisem to. Ak je Tvoj klient platca DPH, tak teraz uz je tazko to nejako riesit. Cas bol na to, ale ten skoncil XX januára. Teraz uz je len jedna odpoved. Vsetko daj dokopy, uved ako mas, ved o vsetkom mas doklady a si v "suchu".