Lekon
11.02.07,13:01
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, ako postupovať v prípade, že zamestnanec je dlhodobo na PN (teda nemá mes.príjem 3800 Sk), jeho manželka je na MD. Má naň v prípade PN zamestnanec nárok? Jeho mzda je celý rok na hranici 3800, teda iné mesiace to nevykryjú. Ďakujem.
Anja111
11.02.07,12:04
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, ako postupovať v prípade, že zamestnanec je dlhodobo na PN (teda nemá mes.príjem 3800 Sk), jeho manželka je na MD. Má naň v prípade PN zamestnanec nárok? Jeho mzda je celý rok na hranici 3800, teda iné mesiace to nevykryjú. Ďakujem.
V prípade, že nemá nákok na DB v jednotlivých mesiacoch, treba zistiť, či si ho nemôže uplatniť dodatočne za celý rok. Znamená to, že ak je jeho zdaniteľný príjem za rok 2006 aspom 42.450,-- Sk, mal by nárok na DB.
Zita4
11.02.07,13:30
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, ako postupovať v prípade, že zamestnanec je dlhodobo na PN (teda nemá mes.príjem 3800 Sk), jeho manželka je na MD. Má naň v prípade PN zamestnanec nárok? Jeho mzda je celý rok na hranici 3800, teda iné mesiace to nevykryjú. Ďakujem.
Žiaľ v prípade, ak nedosiahne zdaniteľnú mzdu 1/2 min. mzdy, nevznikne nárok na daňový bonus.