vojteks
11.02.07,14:22
Môžem si ako živnostník pracujúci v médiách na pozícii redaktora dať do nákladov aj hi-fi vežu? Ako je to potom s koncesionáskymi poplatkami? V mieste mojho trvalého pobytu sú konces. poplatky platené, ale ne sú na moje meno. Musel by som v tomto prípade platiť koncesionárske poplatky?
jmparazit
11.02.07,13:27
Si recenzent hudby?
betka
11.02.07,18:34
Môžem si ako živnostník pracujúci v médiách na pozícii redaktora dať do nákladov aj hi-fi vežu? Ako je to potom s koncesionáskymi poplatkami? V mieste mojho trvalého pobytu sú konces. poplatky platené, ale ne sú na moje meno. Musel by som v tomto prípade platiť koncesionárske poplatky?

Ano mozete si uplatnit Hifi do VOZD, pokial tento vydavok suvisi s Vasou podnikatelskou cinnostou. ak je do 30OOO, mozete si ju zauctovat priamo do VOZD, ak je cena vyssia ako uvedena hranica, odpisujete ju.
Vezu evidujete na kartach IM, ak je cena viac Ako 30 tis. a k tomu si mozete uplatnit koncesie ako VOZD. Ste povinny ich platit zo zakona. Urobila by som prihlasku do slov.rozhlasu na radioprimac a uviedla by som identifikaciu firmy, kde maju zasielat vyzvy na uhradu. zasielaju sa 2x do roka.