tina20
11.02.07,14:26
Nenájde sa tu niekto z Ružomberka kto by mi pomohol vysvetlil alebo spravil daňové ?
Prosím Ružomberok ozvi sa
Monika Kováčová
11.02.07,13:32
Pýtaj sa, pomôžeme ti.
tina20
11.02.07,13:41
ja som to ešte nerobila a nemám ešte ani hotový výkaz príjmov a výdavkov ani majetku a závazkov a asi by som si bola istejšia keby mi to niekto spravil nakoľko to neviem a bojím sa že to spravím zle.
liba2
11.02.07,13:47
ja som to ešte nerobila a nemám ešte ani hotový výkaz príjmov a výdavkov ani majetku a závazkov a asi by som si bola istejšia keby mi to niekto spravil nakoľko to neviem a bojím sa že to spravím zle.
Najdôležitejšie je zapísať všetko správne do peňažného denníka, výkazy potom urobíš hravo aj DP zvládneš.:)
tina20
11.02.07,13:54
dúfam že peň. denník je v poriadku.
len neviem či je pre mňa výhodnejšie byť v 30000 zisku alebo v 60000 strate
teda či mám alebo nemám účtovať odpis auta. s tým by som sa chcela poradiť , lebo ani z jedným alebo z druhým som sa ešte nestretla.
Tak isto neviem vo výkaze o majetku a závazkoch čo mám dať do riadku 14 a 19
betka
11.02.07,18:27
dúfam že peň. denník je v poriadku.
teda či mám alebo nemám účtovať odpis auta. s tým by som sa chcela poradiť , lebo ani z jedným alebo z druhým som sa ešte nestretla.


Pokial je automobil zaradeny do OM firmy, urcite by som si odpis auta uplatnila. Je vsak otazne. Ak sa mate tento rok skrz odpisov dostat do straty, a v buducnosti pocitate, ze by ste mohli mat znacne vysoky rozdiel prijmov a vydavkov, odpisy by som radsej prerusila. Auto odpisujete v 1.OS, t.j. 4 roky, vyberiete si podla ZDP bud odpis zrychleny, alebo rovnomerny. Do vykazu majetku a zavazkov Vam vstupuje do majetku aj tento automobil v ZC.
Melnick
11.02.07,18:37
tina 20 moc Ti nepomôžem,pretože som zavalená prácou.
Obráť sa na Julču cez ss,ale čím skôr.
tina20
12.02.07,09:22
zatial ďakujem niečo už vymyslím