denisadam
11.02.07,13:57
Ako postupovať v prípade: podnikateľ - začiatočník, ktorý ma požiadal robiť učt. má odložené všetky Fa za mobil, ale nemá k tomu žiadny doklad o úhrade. Uhradzal ich v hotovosti na pošte alebo priamo u operátora. Informovala som sa v danej firme, vraj nie je možné vyžiadať kópiu úhrad. Ako mám postupovať? Neuznať ako daňové výdavky? Ale veď keby Fa neuhradil, firma by ho odpojila. Poraďte, prosím.
STRELEC
11.02.07,12:58
Nemá doklad u úhrade záväzku - NOZD.

Oprava: nie je doklad o úhrade záväzku - nie je čo zaúčtovať. (c) ermon :).
Monika Kováčová
11.02.07,13:00
neovplyvniť základ ti nemá čo, tak neúčtuješ nič, ani NOZD.
Zita5
11.02.07,13:00
Ako postupovať v prípade: podnikateľ - začiatočník, ktorý ma požiadal robiť učt. má odložené všetky Fa za mobil, ale nemá k tomu žiadny doklad o úhrade. Uhradzal ich v hotovosti na pošte alebo priamo u operátora. Informovala som sa v danej firme, vraj nie je možné vyžiadať kópiu úhrad. Ako mám postupovať? Neuznať ako daňové výdavky? Ale veď keby Fa neuhradil, firma by ho odpojila. Poraďte, prosím.


Ak chceš účtovať o výdavku ovplyvňujúcom ZD, ktorý bol vynaložený na dosiahnutie a udržanie príjmu SZČO , musíš mať preukázteľný doklad o platbe uvedeného výdavku , ktorý doložíš k faktúre .
sway
11.02.07,13:01
Ako postupovať v prípade: podnikateľ - začiatočník, ktorý ma požiadal robiť učt. má odložené všetky Fa za mobil, ale nemá k tomu žiadny doklad o úhrade. Uhradzal ich v hotovosti na pošte alebo priamo u operátora. Informovala som sa v danej firme, vraj nie je možné vyžiadať kópiu úhrad. Ako mám postupovať? Neuznať ako daňové výdavky? Ale veď keby Fa neuhradil, firma by ho odpojila. Poraďte, prosím.

firma Ti musí vydať opis úhrad - celkom určite - pošli písomne žiadosť a daj tam, že pre účely daňovej kontroly - pošlú ti to a môžeš mu výdavky účtovať VOZD
denisadam
11.02.07,13:03
keď to nezaučtujem ani ako výdavok NZD , budem mať danú faktúru stále v záväzkoch?
Monika Kováčová
11.02.07,13:05
Akým dátumom to chceš účtovať? Nevieš kedy zaplatil...
sway
11.02.07,13:05
keď to nezaučtujem ani ako výdavok NZD , budem mať danú faktúru stále v záväzkoch?

ano,stále to bude visieť ;)
Monika Kováčová
11.02.07,13:06
Nebude, nemusí ich dať do záväzkov. Vypáruj nepeňažne napr. 31.12.
STRELEC
11.02.07,13:07
Áno, bola by ako neuhradená. Neverím, že by sa nevedel vybaviť náhradný doklad.