JANCO127
11.02.07,15:06
Zdravim mili PORADCOVIA,
kde si mam zaviesť legálny softvér Windows XP? To je veľká dilema. Doma, kde budem spracovávať účtovníctvo, alebo v práci, kde sa budem iba hrať? Pretože nechcem riskovať a dostať pokutu. Mohli by ste mi poradiť?
STRELEC
11.02.07,14:14
Prezraď pracovisko - či vlastne herňu ?!:D :D
JANCO127
11.02.07,16:41
prečo? aby si ma prišiel skontrolovať? teraz mi nič nehrozí, nemám ešte počítač, ale chcem ho tam mať, pretože, keď som predtým pracoval ako zamestnanec na tom istom mieste (neviedol som účtovníctvo) tak som mal počítač v práci iba na hry, ktorý mi vtedy dal môj bývalý zamestnávateľ, a tak by som si chcel kúpiť nejaký starý PC, na ktorom by som sa hral v robote a čítal nejaké dôležité veci ohľadom účtovníctva, ale doma by som viedol účtovníctvo.
STRELEC
11.02.07,16:44
[quote=JANCO127;386996]prečo? aby si ma prišiel skontrolovať? Ani nie. Skôr ja (výsledky práce) podliehajú kontrolám. Rôznym. Len si ma pobavil, že v práci = na hry ... :D:D teraz mi nič nehrozí, nemám ešte počítač, ale chcem ho tam mať, pretože, keď som predtým pracoval ako zamestnanec na tom istom mieste (neviedol som účtovníctvo) tak som mal počítač v práci iba na hry, ktorý mi vtedy dal môj bývalý zamestnávateľ, a tak by som si chcel kúpiť nejaký starý PC, na ktorom by som sa hral v robote a čítal nejaké dôležité veci ohľadom účtovníctva, ale doma by som viedol účtovníctvo.[/qu
Zita5
11.02.07,16:47
Legálny ? Aj doma na spracovanie účtovníctva , aj v práci na ihruškanie sa.
STRELEC
11.02.07,16:54
Teoreticky máš Zitka samozrejme pravdu:D:D
veva125
11.02.07,16:56
A čo tak použiť v práci na ihruškanie sa Linux? Ten je free a ked tam nebudeš používať účtovný program (pre linux musia byť vlastné programy), nebudeš mať problém.
JANCO127
11.02.07,17:23
A doma môžem mať teda nelegálny softvér? Známy mi povedal, že nikto nemá právo mi ísť do súkromia, čiže kontrolovať softvér doma, len si tým nie som istý, tak si to chcem radšej tu overiť.
Monika Kováčová
11.02.07,17:26
Známy kecal. Nikto nemá právo používať nelegálny softvér.
JANCO127
12.02.07,18:56
ERMON, ja viem, že sa má používať všade legálny softvér, ale nemám peniaze a požičiavať si peniaze nechcem.
Monika Kováčová
12.02.07,19:00
Nemôžem ti radiť nelegálne...
JANCO127
13.02.07,11:57
Tak položím otázku inak.
V práci ma môžu prísť skontrolovať. A doma tiež?
camelfly
13.02.07,12:00
Tak položím otázku inak.
V práci ma môžu prísť skontrolovať. A doma tiež?

pokial pracujes na firemnom pocitaci a mas ho vedeny na firmu, mozu ti prist skontrolovat ci pouzivas legalne softy

PS: poznam pripad, ze ak robi niekto na pocitaci doma co nema, ziskava za to peniaze a niekto to uda, tak kontrolu ti mozu spravit tak isto, no povacsinou je to az na udanie, takze treba legal
duficek
13.02.07,12:09
"kontroly", teda firmy tipu BSA zaujimaju firemne pocitace a legalne instalacie softu. vela softverovych firiem dava svoj soft na pouzitie doma na nekomercne ucely zadarmo, druha skupina (napr. aj microsoft so svojimi oknami a "oficami") domace nelegalne instalacie ticho toleruje (radsej nas OS nelegalne, ako iny legalne), co prispieva k rozsirenosti toho ktoreho softu (OS) a "pomaha" firmam pri rozhodovani, ktory sof zaviest vo firme...teda kupia radsej soft, co ma kazdy doma a ovlada, ako kupovat nezname a naviac skolit na ten soft ludi...
NOKIA
13.02.07,12:43
Ak chceš používať nelegélny soft, to je to isté ako by si sa napr. vozil na nelegálnom aute, ako by si soft používal na nelegálnom počítači, t.j. kradnutom...... Ako by to Chutilo? Asi blbý pocit, že možno že ťa nechytia....:eek:
duficek
13.02.07,13:15
Ak chceš používať nelegélny soft, to je to isté ako by si sa napr. vozil na nelegálnom aute, ako by si soft používal na nelegálnom počítači, t.j. kradnutom...... Ako by to Chutilo? Asi blbý pocit, že možno že ťa nechytia....:eek:
ake je to nelegalne auto? :eek:
myslis ukradnute auto? to mi potom ale porovnanie ukradnute auto= ukradnuty soft nesedi.
ked mi niekto ukradne auto (uz duplom nove, prip. na lizing), tak citim fyzicku skodu, nemozem jazdit, auto chyba.
co zisti "majitel" ukradnuteho softu? NIC. jeho soft si kupilo predtym tisice, mozno miliony ludi, tie dalsie miliony ludi (v nasich piratskych krajinach) ho sice trapia (o to ma menej penazi za svoj soft), ale na zebrotu nevijde....

neobhajujem pouzivanie nelegalneho softu, ale uz som alergicky na porovnanie ukradnuteho auta a nelegalneho softu...

PS : keby mi moje auto ukradlo tisic ludi a ja sa na nom mozem kludne dalej vozit, tak nech mi ho kradnu dalej :)
Zoltán Kovács
13.02.07,13:24
ake je to nelegalne auto? :eek:
myslis ukradnute auto? to mi potom ale porovnanie ukradnute auto= ukradnuty soft nesedi.
ked mi niekto ukradne auto (uz duplom nove, prip. na lizing), tak citim fyzicku skodu, nemozem jazdit, auto chyba.
co zisti "majitel" ukradnuteho softu? NIC. jeho soft si kupilo predtym tisice, mozno miliony ludi, tie dalsie miliony ludi (v nasich piratskych krajinach) ho sice trapia (o to ma menej penazi za svoj soft), ale na zebrotu nevijde....

neobhajujem pouzivanie nelegalneho softu, ale uz som alergicky na porovnanie ukradnuteho auta a nelegalneho softu...

PS : keby mi moje auto ukradlo tisic ludi a ja sa na nom mozem kludne dalej vozit, tak nech mi ho kradnu dalej :)

Tá firma od ktorého si si "požičal" soft nelegálne nič nepocíti, nakoľko nie je majiteľom softu, ale len licencie na užívanie. Majiteľom je tvorca, ktorému vznikne škoda, vo forme neplatenia za licenciu.
duficek
13.02.07,14:03
nemusime zachadzat do takych "podrobnosti"...
ale - aka skoda vznikne tvorcovi-majitelovi? nezaplatim mu za soft, nedostane odo mna peniaze, ale ubudnu za to peniaze z uctu? NIE. mne ked ukradnu auto, ubudne mi ? ANO

este raz opakujem, nepodporujem lenegalne uzivanie softu, ale nepaci sa mi porovnanie kradnutia auta a pouzivanie softu, to je vsetko.
veva125
13.02.07,14:23
Aký problém vidíš v používaní Linuxu, OpenOffice, Mozilla ? Všetko je to zadarmo, a netreba sa báť kontroly....
abel
13.02.07,14:25
ERMON, ja viem, že sa má používať všade legálny softvér, ale nemám peniaze a požičiavať si peniaze nechcem.
Keby si sa v práci neihruškal ale pracoval v práci a ešte aj doma, mal by si aj peniaze a mohol by si si kúpiť aj legálny softvér.:D Alebo ešte neviem, na čo chodíš do práce, keď tam nepracuješ. Komunizmus u nás (zatiaľ) nezaviedli.;)mimotemy
duficek
13.02.07,14:54
Aký problém vidíš v používaní Linuxu, OpenOffice, Mozilla ? Všetko je to zadarmo, a netreba sa báť kontroly....
takto to mam v robote :)
windows som kupil kvoli uctovnictvu, uctovnictvo kvoli tomu, ze som sa uz nezmestil do START verzie a vsetko ostatne mam OPEN SOURCE alebo FREEWARE :)
veva125
13.02.07,14:58
Tak potom maj legálny windows tam, kde aj učtovnictvo - čiže doma. Ved tam ho chceš robiť, nie?
duficek
13.02.07,14:59
ja som neni zadavatel povodnej otazky :)
veva125
13.02.07,16:12
aha, pardon. Ved mi to ani nesedelo, že o čo Ti potom vlastne ide... :)