jaymz
11.02.07,16:38
dobry den

chcel by som sa spytat, ktore danove vydavky uvedene v § 19 zakona o daniach z primov sa tykaju pravnickych osob?

a ktore prijmy uvedene v § 16 sa tykaju pravnickych osob?

dakujem za odpoved
evina
11.02.07,15:50
dobry den

chcel by som sa spytat, ktore danove vydavky uvedene v § 19 zakona o daniach z primov sa tykaju pravnickych osob?

a ktore prijmy uvedene v § 16 sa tykaju pravnickych osob?

dakujem za odpoved

Sú to spoločné paragrafy pre PO aj FO..
jaymz
11.02.07,16:00
ja viem, ze je to spolocne ustanovenie, ale napr. pism. e) § 19 su vydavky (naklady) danovnika s prijmami podla § 6 ods. 1 a 2 vynaložene atd
A tu ide o danovy vydavok pre fyzicke osoby, tak preto sa pytam co patri pre pravnicke osoby. Chcem si byt isty, ze ked to napisem do prace bude to dobre.
evina
11.02.07,16:06
ja viem, ze je to spolocne ustanovenie, ale napr. pism. e) § 19 su vydavky (naklady) danovnika s prijmami podla § 6 ods. 1 a 2 vynaložene atd
A tu ide o danovy vydavok pre fyzicke osoby, tak preto sa pytam co patri pre pravnicke osoby. Chcem si byt isty, ze ked to napisem do prace bude to dobre.

No v podstate všetky ostatné časti sú aj pre PO.
Pre akú prácu to potrebuješ?. To sa vlastne selektuje podľa textu...ale všetko je aj pre PO...
Johanka
11.02.07,16:31
§ 16 je pre daňovníkov ( FO aj PO) s obmedzenou daňovou povinnosťou. Vymedzuje, čo je zdroj príjmov týchto daňovníkov.