ricij
11.01.05,15:01
Mám jednu zamestnankyňu, ktorá začiatkom roka pracovala u iného zamestnávateľa. Ten zamestnávateľ už neexistuje, kamsi zmizol. Nemôže mi teda dať potvrdenie o zdaniteľných príjmoch. Jedná so o mesiace január až marec. Výplatné pásky už nemá. Čo s ňou? Neurobím ročné zúčtovanie, keďže mi nedoniesla doklady a ona nepodá daňové priznanie?
vladan
11.01.05,14:28
- ja by som jej ročné zúčtovanie z dôvodu nekompletnej žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania dane neurobila
- a keďže jej ja neurobím ročné zúčtovanie, tak má ona povinnosť podať daňové priznanie (to, že nebude mať vydokladovaný príjem je myslím jej starosť) ... ale celkovo je to prúser
- ale napadá ma, že ak má výpis z účtu, tak by sa dal spätne vypočítať jej príjem, odvody, daň a daňovému úradu by som doložila kópie výpisov z účtu + čestné prehlásenie, že som tam pracovala a poberala som taký a taký príjem
... iba toto ma teraz (skoro po pracovnej dobe) napadá :D
ricij
11.01.05,14:34
Ako vcelku dobrý nápad s tým výpisom, ale môže mať ďalšie zrážky z čistej mzdy: obedy, nejaké poistenie a čojaviemčoešte. Ak čo ak nepodá daňové priznanie vôbec?
vladan
11.01.05,14:35
... ehm, ale viem čo si mal na mysli.... no, výšku poistného by mala vedieť, možno problém bude so stravným, ale ja by som to aj tak podala takto

... a sankcie, pokuty, penále z nepodania daňového priznania? skús pozrieť zákon o dani z príjmov, resp. zákon o správe daní a poplatkov. Určite nejaké sú :D
ricij
11.01.05,14:39
Baba jedna, ja len že sa z čistej mzdy nedá dopracovať k hrubej na 100% presne, ty šaľená.:D
luebchenko
11.01.05,14:49
Hrubá mzda by mala byť v prac.zmluve, odvedená daň nahlásená cez prehľad kvartálne na DU, sociálka v prílohe k mesačnému výkazu (podľa rod.č.), ZP vypočítaš podľa toho čo si všetko uplatňovala - ak jej toto všetko niečo hovorí, malo by sa to dať zrekonštruovať, či nie? A že by taký zamestnávateľ čo sa len tak vyparí aj stravné vyplácal???
ricij
11.01.05,14:52
Ďalší nápad, mno. Žeby robotníčka si to obehala, pozisťovala? Kruci je to prúser. Skúsim sa zajtra spýtať na DÚ. Ale vďaka za nápady, pomôžu zajtra pri konzultácii.