Brnušáková
11.02.07,18:36
Ahojte,
k tejto téme mám páru otázok.
Kedže pri DP teba robiť aj ročné zúčtovanie predavkov, poprosím Vás o radu.
Mažel za rok 2OO6 bol aj živnostíkom aj zamestnancom aj nezamestnaným.
Aké tlačivo máme vypísať? Možem za to obdobie čo bol zamestnaný poprosiť zamestnávateľa a za živnost si vypíšeme my? Alebo sa to udáva len na jednom tlačive?:confused:
Monika Kováčová
11.02.07,17:38
Ahojte,
k tejto téme mám páru otázok.
Kedže pri DP teba robiť aj ročné zúčtovanie predavkov, poprosím Vás o radu.
Mažel za rok 2OO6 bol aj živnostíkom aj zamestnancom aj nezamestnaným.
Aké tlačivo máme vypísať? Možem za to obdobie čo bol zamestnaný poprosiť zamestnávateľa a za živnost si vypíšeme my? Alebo sa to udáva len na jednom tlačive?:confused:

Omyl hneď začiatok. Buď robíš DP, alebo zamestnávateľ robí Ročné zúčtovanie preddavkov. Neexistuje obidve naraz. V tvojom prípade musí manžel podať DP typ B.
Monika Kováčová
11.02.07,17:39
Ahojte,
Možem za to obdobie čo bol zamestnaný poprosiť zamestnávateľa a za živnost si vypíšeme my? Alebo sa to udáva len na jednom tlačive?:confused:

Nemôžeš. Platí príspevok č. 2.
Katija
11.02.07,17:39
Ahojte,
k tejto téme mám páru otázok.
Kedže pri DP teba robiť aj ročné zúčtovanie predavkov, poprosím Vás o radu.
Mažel za rok 2OO6 bol aj živnostíkom aj zamestnancom aj nezamestnaným.
Aké tlačivo máme vypísať? Možem za to obdobie čo bol zamestnaný poprosiť zamestnávateľa a za živnost si vypíšeme my? Alebo sa to udáva len na jednom tlačive?:confused:Musí urobiť jedno DPFO typ B
Brnušáková
11.02.07,17:41
Napísala som to asi nezrozumyteľne . Myslela som aké tlačivo pre Ročné zučtovanie predavkov na verejné zdravotné poistenie. Daňové priznanie už mám.
Dakujem
Monika Kováčová
11.02.07,17:42
Ešte nie sú nové. Použi staré typ B . Alebo počkaj - máš čas do 30.6.

oprava podľa katija typ S (dôvod : zlá pamäť, bolo to už dávno)
Katija
11.02.07,17:44
Ešte nie sú nové. Použi staré typ B. Alebo počkaj - máš čas do 30.6. Ak bol živnostník, zamestnanec aj nezamestnaný, tak treba použiť RZZP typ S, alebo X podľa výšky príjmu s listami A,B a C.
Brnušáková
11.02.07,17:47
Dakujem, ste zlatý za rýchle odpoveďe