stanina
11.02.07,19:13
Ahojte poraďáci,neviem či som správne zaradila tému,ale prosím o radu.Spoločník v sro ma v roku 2006 odmenu 20000, ako mám postupovať so zaúčtovaním a vyplívajú z toho povinnosti paltiť odvody a da´, alebo si to može zdaniť ako SZČO/FO vo svojom účtovníctve, Vďaka za radu vopred.
mysimis
11.02.07,18:48
Ak sa jedná o rozdelenie zisku, tak potom z tohto sa neplatia ani odvody ani daň.
stanina
11.02.07,19:03
Nejedná sa o rozdelenie zisku ale o odmenu , ktorú sa rozhodla sro vyplatiť spoločníkovi, za vybavenie dobrej zákazky,dakujem za odpoved mysimis.
STRELEC
11.02.07,19:07
Nejedná sa o rozdelenie zisku ale o odmenu , ktorú sa rozhodla sro vyplatiť spoločníkovi, za vybavenie dobrej zákazky,dakujem za odpoved mysimis.Tú odmenu by bolo potrebné upresniť, lebo pod odmenou sa môže chápať:
- preplatenie faktúry spoločníka ako FO adresovanej PO
- odmena v podobe DVP (daň z príjmu - preddavk., odvody od Soc. ako z DVP)
- odmena k jeho mzde (ak nejakú má) - zdanené spolu so mzdou + fondy
- odmena v podobe odmeny z titulu príkaznej a inej zmluvy (náhodilý príjem FO?)
stanina
11.02.07,19:22
Dakujem za odpoved, spoločník je zároven aj zamestnancom, takže odmenu musím pripočítať k hrubej mzde, a odviesť dan a odvody.Velmi pekne dakujem.
STRELEC
11.02.07,19:24
Dakujem za odpoved, spoločník je zároven aj zamestnancom, takže odmenu musím pripočítať k hrubej mzde, a odviesť dan a odvody.Velmi pekne dakujem.Nemusíš, ak odmena je vyplatená nie ako súčasť miezd, ale napr. na príkaznú zmluvu.
STRELEC
11.02.07,19:26
Tému si nezaradila správne. Je to mimotemy: