LukBeson
11.01.05,18:52
Pracujem na živnosť v ČR so sídlom v ČR od mája 2004. Dovtedy som pracoval ako živnostník so sídlom na Slovensku ale výkonom prác v ČR. Ako je to s odp.položkami na manželku a deti? Môžem si ich odpočítať na českú živnosť a ešte raz na slovenskú živnosť?
accad
11.01.05,20:35
Ak môžem odporúčať v časopise Dane a účtovníctvo v praxi číslo 11/2004 a 12/2004 je spracovaná problematika Zdaňovania príjmov slovenských daňovníkov v ČR a českých daňovníkov v SR. Možno to pomôže.
victoria
12.01.05,14:06
kedze problematika zivnosti v SR a prijmu v CR ma tiez zaujima nakolko mam noveho klienta ktory ma takyto problem prosim o informaciu, ci je mozne niekde na internete alebo na nejakej adrese ai pozriet alebo objednat predmetne cisla casopisu Dane a uctovnictvo v praxi.

Dakujem
Peterka
12.01.05,14:27
Dôležité je kde sa zdaňujú Vaše príjmy ako fyzickej osoby ak v SR tak môžete základ dane znížiť na manželku.
LukBeson
12.01.05,18:49
Problém je následovný: slovenská živnosť bola vykonávaná do mája a nová česká živnosť od mája do konca roka v Česku.Zároveň platí že slovenská živnosť nebola zrušená.V Česku to vychádza na viac ako 183 dní čiže jasný prechodný pobyt. V zák.o dani z príjmu sa uvádza že odp.položku na manželku si môže uplatniť daňovník s neobm.daň.povinnosťou a to je napr. daňovník s trvalým pobytom v SR.
Tak si myslím že by bolo výhodné uplatniť na českú živnosť 2 deti, príp.manželku + náklady a na Slovensku za 4 mesiace 25% výdavky a odp.položky.
lasky.sk
28.11.07,00:38
zdravim mam problem pracujem v cechach na z.l.po roku si spomenuli ze musim platit tu v cr zdravotnu aj socialku.a za tento rok uz mam zaplatenu zdravotnu na sk .a ze musim odviest dane tu v cr.ako to je??????som zufali kde by som nasiel dake info?naozaj neviem co stym!dakujem vsetkym ktori mi poradia este ras dik!