radEg
11.02.07,22:08
Cafte. Chcem sa Vas spytat ci musim kupit pokladnu alebo staci pc ak chcem zacat podnikat - chcem prevadzkovat elektronicky obchod. Predavat budem pre fyzicke osoby.
Viem ze miesto pokladne staci mat fiskalny modul ale neviem ci nestaci mat iba nejaky ekonomicky soft (napr. alfa od krosu) a klasicky tlacit faktury. Alebo aj vtedy je treba prilozit nejaky blok ? Ako sa to potom registruje na urade ? Ak je treba minimalne fiskalny modul poradte mi prosim konkretny produkt. Vobec sa v tom neorietujem.
Prosim poradte ake su moznosti a budem rad ak pridate aj konkretne nazvy softverov, firiem a modulov na tlac dokladov. diki moc.
lover
12.02.07,22:23
no toto by zaujimalo i mna... Tiez mam zaujem o rozbehnutie internetoveho obchodu, kde budem ponukat suciastky na vozidla atd. Zaujimam ma, ci je nutne potrebna pokladna, ale je mozne toto riesit pomocou faktury a prijmovych a vydajovych dokladov. dakujem.
k.i.n.o.
12.02.07,22:37
No, predpokladám, že keďže u oboch má ísť o internetový obchod, tak nebudete od zákazníkov prijímať hotovosť. Takže reg. pokladňu nepotrebujete, vystavíte faktúru, platby budú prebiehať vo vzťahu k vám bezhotovostne (prevod, dobierka...).
lover
12.02.07,22:47
A ak budem niektory tovar dorucovat osobne, za co budem inkasovat hotovost??
duficek
12.02.07,23:38
A ak budem niektory tovar dorucovat osobne, za co budem inkasovat hotovost??
s tovarom dorucis fakturu a vyplneny PPD, ERP nepotrebujes.
STRELEC
13.02.07,05:01
A ak budem niektory tovar dorucovat osobne, za co budem inkasovat hotovost??No - za tovar! :)
Vážnejšie: ak sa nejedná o internetový obchod (zásielkový), ale o prijímanie objednávok cez internet s vybavovaním zákazníka osbne, tak by som rozhodne nešpekuloval a kúpil ERP. Je to najjednoduchšie, možno aj najlacnejšie riešenie. Odskúšané - asi najmä pizzeriami.
Neviem si predstaviť pri väčšom pohybe tovaru vystavovanie faktúr.
radEg
13.02.07,07:07
No, predpokladám, že keďže u oboch má ísť o internetový obchod, tak nebudete od zákazníkov prijímať hotovosť. Takže reg. pokladňu nepotrebujete, vystavíte faktúru, platby budú prebiehať vo vzťahu k vám bezhotovostne (prevod, dobierka...).

NOoo takze mi staci vlastnit nejaky softver na tlac faktur (poradte aky) pc a klasicku tlaciaren a mozem ficat. V tomto pripade sa musia faktury tlacit v dovch verziach alebo ako to je prosiim skuste sa vzit do internetoveho obchodovania a troska rozpisat sa ako cela fakturacia/uctovnictvo prebieha.
sway
13.02.07,07:28
NOoo takze mi staci vlastnit nejaky softver na tlac faktur (poradte aky) pc a klasicku tlaciaren a mozem ficat. V tomto pripade sa musia faktury tlacit v dovch verziach alebo ako to je prosiim skuste sa vzit do internetoveho obchodovania a troska rozpisat sa ako cela fakturacia/uctovnictvo prebieha.

Alfa je na toto výborná (stiahni si demo www.kros.sk, nie je fin. náročná, fakturácie je jednoduchá a krásne robí aj sklady - príjem, výdaj ide automaticky, tým že vystavíš faktúru. Faktúru vystavíš 2 x , jedna ostáva v účtovníctve, druhá ide zákazníkovi.;)
radEg
13.02.07,12:31
Alfa je na toto výborná (stiahni si demo www.kros.sk (http://www.kros.sk), nie je fin. náročná, fakturácie je jednoduchá a krásne robí aj sklady - príjem, výdaj ide automaticky, tým že vystavíš faktúru. Faktúru vystavíš 2 x , jedna ostáva v účtovníctve, druhá ide zákazníkovi.;)

Dik za info
monr
14.02.07,06:03
mozno by stacil aj soft na tlac blockov, cez PC. Ku klasickemu pocitacu mat pripojenu tlaciaren blockov a vytlacit blocek a dat odberatelovi.
radEg
14.02.07,06:36
mozno by stacil aj soft na tlac blockov, cez PC. Ku klasickemu pocitacu mat pripojenu tlaciaren blockov a vytlacit blocek a dat odberatelovi.

To je mozne. Ale tlaciaren blockov nanic ine nevyuzijes a nieje najlacnejsia.