kolicok
12.02.07,09:33
Prosím Vás poradte mi. Dá sa samostatná bytová jednotka, ktorá bola postavená v podkroví rodinného domu zapísať do VL na iného príslušníka rodiny ako je zapísaný rodinný dom?
Veľká vďaka. Teda rodinný dom zvlášť na LV a SBJ zvlášť na LV.
clasik
16.02.07,13:26
Zápis samostatnej bytovej jednotky na samostatne LV je mozne. Katastru je potrebne predlozit samostatne kolaudacne rozhodnutie na bytovu jednotku a rozhodnutie o prideleni supisneho cisla
vieroslava
16.02.07,16:08
A od znalca rozpočítané podiely na spoločné časti a zariadenia domu.
kolicok
18.02.07,10:40
Ďakujem za dobré rady, ale ako môžu byť na rodinnom dome dva súpisné čísla?
vieroslava
19.02.07,06:20
Na dome by mohli byt dve supisne cisla jedine v pripade, ze su to dva domy vedla seba. Clasik si asi nevsimol, ze si pisal o nadstavbe bytovej jednotky.
ado180
19.04.09,05:31
samostatná bytová jednotka ako nadstavba rodiného dom ktorá má samostatný vchod samostatné prípojky.Dom da sa rozdelit na dve samostatné byti ke´d su dvaja vlastníci a sa dohodli-je tu vecné bremeno na rod dom mama.vrajže podla zákona 268/2007 sa to nedá lebo v bytovom dome musie by´t minimálne 3 bytové jednotky. Treba k tomu nejaký štatút RD.Naopak v zák č.50/76 v parag č.43/b je napísané že rodiní dom može mať maximálne 3 byt a dve nadzemné podlažia .ako to vlastve je. som s toho jeleń. Jeden právnit povedal že sa to dá druhí dvaje že sa to nedá rozdelit.
Chobot
19.04.09,16:50
samostatná bytová jednotka ako nadstavba rodiného dom ktorá má samostatný vchod samostatné prípojky.Dom da sa rozdelit na dve samostatné byti ke´d su dvaja vlastníci a sa dohodli-je tu vecné bremeno na rod dom mama.vrajže podla zákona 268/2007 sa to nedá lebo v bytovom dome musie by´t minimálne 3 bytové jednotky. Treba k tomu nejaký štatút RD.Naopak v zák č.50/76 v parag č.43/b je napísané že rodiní dom može mať maximálne 3 byt a dve nadzemné podlažia .ako to vlastve je. som s toho jeleń. Jeden právnit povedal že sa to dá druhí dvaje že sa to nedá rozdelit.

Dá sa to, nepýtaj sa právnikov, ale geodeta alebo projektanta.

Pohľadaj si staršie témy na porade, bolo už o tom písané.
Miloš Mičega - CIMOM TN
20.04.09,14:39
Prosím Vás poradte mi. Dá sa samostatná bytová jednotka, ktorá bola postavená v podkroví rodinného domu zapísať do VL na iného príslušníka rodiny ako je zapísaný rodinný dom?
Veľká vďaka. Teda rodinný dom zvlášť na LV a SBJ zvlášť na LV.

1. Žiadne nové súpisné číslo, lebo nik ho nevydá. Jednoducho je to jedna stavba s jedným súp. č.
2. RD je bytová budova, ktorá má max. 3 bytové jednotky (už je to uvedené v niektorom príspevku).
3. Žiadny geodet nemusí byť.
4. Kolaudačné rozhodnutie musí byť v takom znení, že rodinný dom má 2 alebo 3 byty. Ak tak nie je uvedené, niekde sa stala chyba. Buď ste samostatné bytové jednotky nemali spomenuté v stavebnom povolení (ani v PD) a následne v kolaudačnom rozhodnutí, alebo ste RD upravili až po vydaní kolaudačného rozhodnutia.
5. Existuje ešte jedna možnosť (dopĺňam k bodu 4). Mali ste to v PD, ale stavebný úrad túto informáciu opomenul, neuviedol do kolaudačného rozhodnutia a Vy ste to nepokladali vtedy za dôležité. Dnes to pre Vás je dôležité.

Ak chcete, tak k bodu 4 alebo 5 mi uvedte, čo z toho sa stalo. Dúfam, že nebola ďalšia možnosť, v tomto momente ma ani nenapadá. Potom sa pokúsim uviesť cestu.



CIMOM
ado180
26.05.09,17:51
nadstavba r.domu dostala nove supisne čislo ja mam supisne čisko 115 a hore je supisne čislom309 ako nová byt jednotka .