danka_ch
12.02.07,10:33
Dobry den,
chcela by som vediet ci zamestnavatel, ktory posiela mesacne vykazy poistneho do socialnej poist. elektronicky, musi predlozit kontrole aj vytlacene prilohy k mesacnym vykazom. Pracovnicky, ktore prisli na kontrolu to vyzadovali a boli dost neprijemne ked sme povedali ze prilohy k vykazom nemame.
Dakujem.
Dana.
Martinella
12.02.07,09:40
Dobry den,
chcela by som vediet ci zamestnavatel, ktory posiela mesacne vykazy poistneho do socialnej poist. elektronicky, musi predlozit kontrole aj vytlacene prilohy k mesacnym vykazom. Pracovnicky, ktore prisli na kontrolu to vyzadovali a boli dost neprijemne ked sme povedali ze prilohy k vykazom nemame.
Dakujem.
Dana.

Aby mohli odkontrolovať správnosť odvedených odvodov tak potrebujú vedieť VZ a výšku odvodov za jednotlivých zamestnancov. Ak máte aj nejakú inú zostavu so všetkými potrebnými údajmi mohla by im stačiť aj tá.
vikinka
12.02.07,09:42
Neviem prečo zostali nepríjemné,povinnosť zaslania výkazov máte splnenú,nech si zoberú na kontrolu výkazy,ktoré ste im zaslali.Neviem ja som mala niekoľko kontrol a nikdy nepotrebovali výkazy,povedala mi že veď ona to má všetko nahraté podľa výkazov a podľa toho kontroluje.Ale zrejme iný kraj iný mrav!!!
Cecilia
12.02.07,18:39
Dostala som zo soc. poist. oznámenie o vykonaní kontroly odvodu poistného .... Ktoré doklady sa týkajú aj dohôd?

V mesiacoch 11 a 12/2006 som mala DOBPŠ, mám doniesť:
1. mesačné výkazy poistného na nemoc. poist. a dôch.zabezp.
2. štvrťročné výkazy poistného na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri prac úraze a pri chorobe z povolnia
3. mesačné výkazy poistného na príspevok v nezamestn. a prísp. do garanč.fondu
4. výplatné listiny
5. rekapitulácie výpl. listín
6. mzdové listy
7. doklady o vzniku pracovno-právnych vzťahov
8. vyhlásenie poistencov na uplatnenie zníženia sadzby poistného na star.poist.

Ďakujem za odpovede. Mala som 7 zamestnacov za dva mesiace. Čo ma čaká pri kontrole?
Paula
12.02.07,18:53
Skontrolujú, či všetky uvedené doklady máte v poriadku a ak budú dôslední, prepočítajú odvody z každej jednej výplaty aj za 10 rokov nazad:)