eva16
12.02.07,09:57
Oooou!!!! Som tu nová a teraz čítam o zrážkovej dani. Manžel ako podnikateľ zamestnal dochodcu na DoVP od 04/06. Do SP sme ho prihlásili aj odvody sme platili. Ale na DU sa neprihlásil ako zamestnávateĺ a ani hlásenia ani žiadnu dan neodvádzal. Príjem dohodára bol max. 4000,-Sk na mesiac, takže dań by tam nevyšla žiadna. Čo s tým teraz???????? Až ma oblial pot......
Prosím poraďte!!!
Ďakujem:confused::confused::confused:
Zita4
12.02.07,09:08
Oooou!!!! Som tu nová a teraz čítam o zrážkovej dani. Manžel ako podnikateľ zamestnal dochodcu na DoVP od 04/06. Do SP sme ho prihlásili aj odvody sme platili. Ale na DU sa neprihlásil ako zamestnávateĺ a ani hlásenia ani žiadnu dan neodvádzal. Príjem dohodára bol max. 4000,-Sk na mesiac, takže dań by tam nevyšla žiadna. Čo s tým teraz???????? Až ma oblial pot......
Prosím poraďte!!!
Ďakujem:confused::confused::confused:
Ak je starobný dôchodca, daň práveže bolo treba odviesť, a to zrážkovú. Odporúčam ísť na daňový úrad a dorovnať si veci, aby ste predišli problémom.
eva16
12.02.07,09:15
No ale keby mal podpísané vyhlásenie na NČ, tak aj tak by sa jednalo o zrážkovú daň alebo preddavkovú???
katkaj
12.02.07,09:16
No ale keby mal podpísané vyhlásenie na NČ, tak aj tak by sa jednalo o zrážkovú daň alebo preddavkovú???


Keby mal podpísané vyhlásenie tak sa jedná o preddavkovú daň. Ale pokiaľ bol starobným dôchodcom už k 1.1.2006 tak nemá nárok na odpočet v rámci mesiaca
atka4
12.02.07,09:19
Starobný dôchodca, ktorému bol priznaný starobný dôchodok s účinnosťou od 1.1., nemá nárok na odpočitateľnú položku v danom roku, teda v roku, od kedy mu bol priznaný k 1.1. T.j. podpísanie vyhlásenia nemá v tomto prípade žiaden význam a musíš príjem zdaniť celý, nemôžeš ho znížiť o mes. odp. pol.
eva16
12.02.07,09:23
Dakujem, som z toho hotová, no ale čo už. človek sa učí celý život. Ste naozaj rýchle a šikovné. Ešte raz ďakujem za radu.
Eva16
katkaj
12.02.07,09:28
Dakujem, som z toho hotová, no ale čo už. človek sa učí celý život. Ste naozaj rýchle a šikovné. Ešte raz ďakujem za radu.
Eva16


Evi rýchlo utekaj na DÚ dať všetko do poriadku. Pokute sa asi nevyhnete ale aspoň to bude za Vami a nebudete sa kvôli tomu stresovať ;)
eva16
12.02.07,09:59
A ešte niečo. Keby sme tú mzdu ešte nevyplatili a dali by sme to do dohody, ktorá by mala skončiť po 10 mesiacoch t.j. v 01/07, že to bude vyplatené naraz. To je asi blbosť, keď sme robili odvody do SP, však ??? Chcela by som sa vyhnúť pokutám. Bude to za každý omeškaný mesiac asi tých 2.000,-korún?