Jana G.
12.02.07,11:26
Prajem pekný deň, pomaly už pripravujem daňové priznanie PO a zistila som, že budeme mať preplatok. Keď vypočítam predavky štvrťročné,ešte aj tak tam zostane preplatok. Nezdá sa mi, aby som ešte do konca platila preddavky z poslednej známej daňovej povinnosti tj r. 2005, keď už teraj máme vysoké preplatky. Myslíte si, že mám platiť preddavky alebo sa dohodnúť s DU , aby nám preplatok zarátali aj do preddavkov na rok 2007 a zvyšok nám vrátia. Ďakujem za Váš názor.
martinez
12.02.07,10:31
Prajem pekný deň, pomaly už pripravujem daňové priznanie PO a zistila som, že budeme mať preplatok. Keď vypočítam predavky štvrťročné,ešte aj tak tam zostane preplatok. Nezdá sa mi, aby som ešte do konca platila preddavky z poslednej známej daňovej povinnosti tj r. 2005, keď už teraj máme vysoké preplatky. Myslíte si, že mám platiť preddavky alebo sa dohodnúť s DU , aby nám preplatok zarátali aj do preddavkov na rok 2007 a zvyšok nám vrátia. Ďakujem za Váš názor.


Ja by som nespekuloval a neupozornoval na seba pokusmi o vytvaranie nejakych dohod s danovym uradom. Postupoval by som podla §42,7 ZDP a zaplatil preddavky z poslednej znamej danovej povinnosti, teda z DP 2005.
Milan Benka
12.02.07,10:58
Prajem pekný deň, pomaly už pripravujem daňové priznanie PO a zistila som, že budeme mať preplatok. Keď vypočítam predavky štvrťročné,ešte aj tak tam zostane preplatok. Nezdá sa mi, aby som ešte do konca platila preddavky z poslednej známej daňovej povinnosti tj r. 2005, keď už teraj máme vysoké preplatky. Myslíte si, že mám platiť preddavky alebo sa dohodnúť s DU , aby nám preplatok zarátali aj do preddavkov na rok 2007 a zvyšok nám vrátia. Ďakujem za Váš názor.

Požiadaj správcu dane o stanovenie preddavkov inak. (§42/11)- rozhodnutie sa bude týkať preddavkov do lehoty na podanie DP.
alebo
V zmysle §42/9 posl. veta --- požiadaj správcu dane o vrátenie preplatku na preddavkoch.
alebo
Skombinuj prvé dve možnosti.