aglv
12.02.07,11:42
Viem ze sa toho uz popisalo viac o vypovediach ale nenasla som informaciu. Ak dam vypoved ja ako zamestnanec a dovod je ze mi zamestnavatel nevyplatil mzdu do 15 dni od splatnosti mysli sa to v zakone 15 dni kalendarnych alebo pracovnych?

Vopred dakujem za odpovede.
Chobot
12.02.07,11:14
Viem ze sa toho uz popisalo viac o vypovediach ale nenasla som informaciu. Ak dam vypoved ja ako zamestnanec a dovod je ze mi zamestnavatel nevyplatil mzdu do 15 dni od splatnosti mysli sa to v zakone 15 dni kalendarnych alebo pracovnych?

Vopred dakujem za odpovede.

Myslím, že aj to už tu bolo. Je to 15 kalendárnych dní. § 69 ods.1 písm. b):

"b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu alebo náhradu mzdy, alebo ich časť do 15 dní po uplynutí jej splatnosti"

Pokiaľ sa neuvádza výslovne "pracovné", tak sú to kalendárne.

Len si treba preveriť, kedy je skutočne splatnosť mzdy podľa predpisov (resp. podľa pracovnej zmluvy).
horka
12.02.07,11:20
Je to 15 kalendarnych dni. Mysli sa tym 15-teho nasledujuceho mesiaca lebo posledny den na vyplatu miezdak nie je urceny v pracovnej zmluve tak je 30-31 daneho mesiaca
Antea
12.02.07,17:22
Viem ze sa toho uz popisalo viac o vypovediach ale nenasla som informaciu. Ak dam vypoved ja ako zamestnanec a dovod je ze mi zamestnavatel nevyplatil mzdu do 15 dni od splatnosti mysli sa to v zakone 15 dni kalendarnych alebo pracovnych?

Vopred dakujem za odpovede.Tu by podľa mňa nemalo ísť o výpoveď, ale o okamžité skončenie pracovného pomeru a ešte aj vyplatenie náhrady mzdy za výpovednú dobu dvoch mesiacov. § 69 ZP
chudaska
15.06.07,09:58
Tak ešte si to chcem ujasniť, ked nemám v zmluve udaný výplatný termín, tak napr. za jún je mi zamestnávatel povinný vyplatiť mzdu do 31.júla? Ak mi ju nevyplatí do 31.7, môžem s ním okamžite rozviazať pracovný pomer, s tým, že mám nárok na odstupné? Dobre tomu chápem? A čo v prípade, že mi poskytne zálohu v júli, napr. polovicu platu ale zvyšok mzdy mi do 31.júla nevyplatí? Ako potom postupovať?
endrju
15.06.07,10:34
Tak ešte si to chcem ujasniť, ked nemám v zmluve udaný výplatný termín, tak napr. za jún je mi zamestnávatel povinný vyplatiť mzdu do 31.júla? Ak mi ju nevyplatí do 31.7, môžem s ním okamžite rozviazať pracovný pomer, s tým, že mám nárok na odstupné? Dobre tomu chápem? A čo v prípade, že mi poskytne zálohu v júli, napr. polovicu platu ale zvyšok mzdy mi do 31.júla nevyplatí? Ako potom postupovať?

Preštuduj si pozorne znenie § 69 Zákonníka práce. Je to tam dosť podrobne a myslím si, že aj zrozumiteľne sformulované. Konať môžeš začať najskôr 16.8. a máš na to 30 dní vrátane 16.8.
Nevyplatenie časti mzdy je "rovnocenné" s nevyplatením celej mzdy. :cool:

P.S.
Odpoveď na otázku ohľadom nároku na odstupné máš tu:

http://www.porada.sk/showthread.php?p=481957#post481957
chudaska
15.06.07,10:53
Ďakujem pekne už som si to našla, ešte raz dík, človek musí byť už dopredu pripravení a prajem všetkým pekný víkend!!!!!