IvetaH
12.02.07,14:08
Ahoj, pri kontrole účtov za rok som zistila, že sme za X.2006 nezahrnuli do odpočtu dph z lízingu 2500 Sk. Viem, že nárok mám do 1 roka, ale neviem či to mám dať ako dodatočné daňové alebo len tak zahrnúť to do bežného mesiaca. A ešte sa chcem opýtať, či aj za toto je nejaký postih.
Ďakujem
Heňa14
12.02.07,13:19
Odpočítať DPH je možné aj v nasledujúcom mesiaci.Viď §51 ods. 2 zákona o DPH. Inak musíš dať dodatočné DPH.
ALBO
12.02.07,13:23
Podľa mňa to uplatnite cez dodatočné v tom mesiaci, kedy ste doklad obdržali. Sankcia nebude.
Neviem prečo si myslíte, že len rok dozadu si môžete uplatniť daň. to bolo kedysi v starom zákone, teraz to tam už nie je.
betka
12.02.07,18:05
Podľa mňa to uplatnite cez dodatočné v tom mesiaci, kedy ste doklad obdržali. Sankcia nebude.
Neviem prečo si myslíte, že len rok dozadu si môžete uplatniť daň. to bolo kedysi v starom zákone, teraz to tam už nie je.

Asi je tu preklep, mysleli ste asi ako prislovku "dodatocne" ...., ale v riadnom
DP.
Paula
12.02.07,18:19
Predpokladám, že dokladom pre nárok na odpočet bol splátkový kalendár dodaný pri obstaraní predmetu lízingu.
IvetaH
13.02.07,04:50
Áno, podkladom bol splátkový kalendár, takže doklad som mala, ale som si ho nesprávne zaúčtovala a pri kontrole DP mi to ušlo. A ešte neviem, čo s tým teraz. Ak by som to neplánovala do odpočtu dodatočným, tak by to šlo na 548 ako daňový náklad? Ak to dám dodatočným, tak to nechám otvorené na 343?
Ďakujem všetkým.
.lena.
13.02.07,06:16
Áno, podkladom bol splátkový kalendár, takže doklad som mala, ale som si ho nesprávne zaúčtovala a pri kontrole DP mi to ušlo. A ešte neviem, čo s tým teraz. Ak by som to neplánovala do odpočtu dodatočným, tak by to šlo na 548 ako daňový náklad? Ak to dám dodatočným, tak to nechám otvorené na 343?
Ďakujem všetkým.
Neuplatnená dph na ktorú bol nárok na odpočet nie je daňovým nákladom. Podľa mňa splátkový kalendár je tiež faktúra, pri faktúre máme nárok uplatniť si daň v mesiaci v ktorom právo na odpočet vzniklo alebo v prvom nasledujúcom zdaňovacom období a ak sme doklad nemali tak v tom zd.obd. v ktorom doklad dostaneme. Ja by som dodatočné dp nedávala ale uplatnila odpočet v nasledujúcom mesiaci.
Aha :rolleyes: zle čítam.. to bolo v 10/06. Tak v tom prípade dodatočné lebo doklad si mala.
ALBO
13.02.07,06:54
Asi je tu preklep, mysleli ste asi ako prislovku "dodatocne" ...., ale v riadnom
DP.

Nie nie je to preklep.