ajacik
12.02.07,15:13
Dobrý deň

Dnes som bola na DÚ Žilina I pre žiadosť o registráciu pre DPH pre novú s.r.o.

Dostala som k tomu aj Prílohu k žiaadosti o registráciu na DPH. Pre mňa novinka. Sú tu otázky, že:
- priestroy na podnikanie - adresa s urpresnením napr. byt, prenajatá kancelária a pod.
- predmet podnikania - uviesť činnosti, ktoré vykonávate, alebo budete vykonávať, pri obchodnej činnosti uviesť tovar, s ktorým budete obchodovať, pri sprostredkovateľskej činnosti uviesť, čo je predmetom sprostredkovania a od kedy s doložením kopie zmlúv
- som - nie som spoločníkom, štatut. zástupcom niektorej PO
- podnikám - nepodnikám spoločne ako člen združenia
- uviesť dôvod registrácie za platiteľa DPH
- uvedte, kto bude spracovávať účtovníctvo

Stretli ste sa s tým už aj na inom DÚ?

No, a stále nemajú jednotné stanovisko k tomu, či hlásiť predpokladanú daňovú povinnosť, alebo nie. Ale poradia, že radšej nahlásiť ......samozrejme do 50.000 ;)
betka
12.02.07,17:56
Asi maju dovody, preco sa to pytaju. Musia si VAs nejakym sposobom preklepnut, kazda otazka ma nejaku logigu, az na tu, kto bude spracovavat uctovnictvo.
Robia sa u nas vselijake ksefty, a chcu si pooverovat .....
Monika Kováčová
12.02.07,18:12
Ďalšia buzerácia zo strany DÚ...
Johanka
12.02.07,18:38
Dobrý deň

Dnes som bola na DÚ Žilina I pre žiadosť o registráciu pre DPH pre novú s.r.o.

Dostala som k tomu aj Prílohu k žiaadosti o registráciu na DPH. Pre mňa novinka. Sú tu otázky, že:
- priestroy na podnikanie - adresa s urpresnením napr. byt, prenajatá kancelária a pod.
- predmet podnikania - uviesť činnosti, ktoré vykonávate, alebo budete vykonávať, pri obchodnej činnosti uviesť tovar, s ktorým budete obchodovať, pri sprostredkovateľskej činnosti uviesť, čo je predmetom sprostredkovania a od kedy s doložením kopie zmlúv
- som - nie som spoločníkom, štatut. zástupcom niektorej PO
- podnikám - nepodnikám spoločne ako člen združenia
- uviesť dôvod registrácie za platiteľa DPH
- uvedte, kto bude spracovávať účtovníctvo

Stretli ste sa s tým už aj na inom DÚ?

No, a stále nemajú jednotné stanovisko k tomu, či hlásiť predpokladanú daňovú povinnosť, alebo nie. Ale poradia, že radšej nahlásiť ......samozrejme do 50.000 ;)
:eek: A je tam aj nejaké ustanovenie , na základe ktorého to máš vypĺňať???
Však to sa voľakedy vypisovalo , ja sa na to pamätám ešte z čias, keď robili problémy pri dobrovoľných registráciách ... Kto chcel byť platiteľ, uzatvoril zmluvu o združení z iným platiteľom DPH a tak ho museli zaregistrovať :) . To bolo združení .... Nie je tam ešte obrat v Kčs? Aj na tlačive na registráciu FO sa vyhrážajú pokutou 2 mil.Kčs :D .
Kto bude spracovávať účto - to možno myslia, na koho zo združenia sa budú vystavovať doklady a kto bude poverný vedením evidencie DPH ...
Ale na čo im je informácia, či som štatutár alebo spoločník PO? Asi aby lepšie živili klebety, že by nepoznali orsr.sk :D
ajacik
12.02.07,18:43
nie, žiadne pokyny k tomu nie sú. je to papier, ktorý bol hádam stokrát už kopírovaný.
peromat
20.02.07,19:53
Ja som bol minulý týždeň na DÚ pre dobrovoľnú reg. DPH pre novú živnosť. Vzhľadom na to, že za posl. 12 mes. je obrat nula, som tak urobil. Asi to je príčinou, že registrácia mi nebola urobená z dôvodu, že nie som zdaniteľná osoba podľa § 3 zákona 222/2004. Na ústny dotaz mi odporučili, aby som doniesol objednávky alebo vykázal nejaký obrat. Koľko, podľa čoho ....?! Neviem či uspejem.
Milan Benka
20.02.07,19:58
Dobrý deň


No, a stále nemajú jednotné stanovisko k tomu, či hlásiť predpokladanú daňovú povinnosť, alebo nie. Ale poradia, že radšej nahlásiť ......samozrejme do 50.000 ;)

S uplatnením §42/4 ZDP- neplatíš preddavky za rok v kt. sro vznikla - platí od 1.1.2007.