Ajka 2
12.02.07,15:33
Ahojte!
Poraďte mi prosím niekto,mám takúto situáciu:
Podnikateľka kúpila v roku 2005 automobil za 320 000,-
V danom roku si uplatnila odpis v 1/4 to je 80 000,-.
V roku 2006 v lete auto rozbila a poisťovňa jej uznala totálnu škodu s tým že jej vyplatila 100 000,-Sk a ohodnotila tú kopu šrotu čo s auta ostala na cenu 50 000,-
Keďže podnikateľka auto(to čo z neho zostalo) do konca roka 2006 nepredala tak si uplatnila ďalší odpis 80 000,-
V januári tohoto roku auto predala za 10 000,- na súčiastky.
Čo mám spraviť s tým nepodpísaným zostatkom 160 000,-?
Môžem ho dať aj v tomto prípade jednorázovo do nákladov ako pri normálnom predaji? :confused:
Janiča
12.02.07,14:56
Ja by som to dala na 549/oprávky.
renča1
12.02.07,16:56
Ahojte!
Poraďte mi prosím niekto,mám takúto situáciu:
Podnikateľka kúpila v roku 2005 automobil za 320 000,-
V danom roku si uplatnila odpis v 1/4 to je 80 000,-.
V roku 2006 v lete auto rozbila a poisťovňa jej uznala totálnu škodu s tým že jej vyplatila 100 000,-Sk a ohodnotila tú kopu šrotu čo s auta ostala na cenu 50 000,-
Keďže podnikateľka auto(to čo z neho zostalo) do konca roka 2006 nepredala tak si uplatnila ďalší odpis 80 000,-
V januári tohoto roku auto predala za 10 000,- na súčiastky.
Čo mám spraviť s tým nepodpísaným zostatkom 160 000,-?
Môžem ho dať aj v tomto prípade jednorázovo do nákladov ako pri normálnom predaji? :confused:

Podľa mňa si si nemôhla uplatniť daň. odpis za r.2006. Sice bola splnená jedna z podmienok a to, že „šrot“ bol evidov.k 31.12., ale k tejto podmienke je potrebné splniť aj druhú. Tá druhá podmienka nebola splnená a to taká, že os.automobil sa nepoužíval na zabezpečenie zdanitelných príjmov ,viď § 22 ods.1).
Teda, ak sa budeme držať správnej zostatkovej hodnoty (320 tis – odpis r.05 80 tis.) 240 tis. pre r.2006, tak účtovanie pre r.2006 bude následovné:
Nahradená škoda vo výške 100 tis. od poisťovne bude pre daňovníka predstavovat zdanitelný príjem. Zároveň sa v zmysle § 19 ods.3 písm.d) a § 21 ods.2 písm.e) uplatní do daň.výdavkoch (spomínaný §19) suma 100 tis. cez uzavier.účtovnú operáciu v členení PR a do nedaňových výdavkoch (spom.§ 21) sa zahrnie 140 tis.. Predaj „šrotu“ v roku 2007 za sumu 10 tis. bude predstavovat zdanit. príjem. Ak by však „šrot“ bol predaný v tom istom roku, tak daň.výdavkom by bola suma 110 tis. a nedaň.výdavok 86 tis.
Ajka 2
13.02.07,06:48
Asi mi to takto ráno nezapaľuje,Renča ako si prišla k sume 86 tis?
A fakt si to nemôžem dať za min.rok aj do odpisu,veď v správe od poisťovni nikde nepíšu že to auto nejazdí aj keď je totálne rozbité?Či je to blbosť?
renča1
13.02.07,06:56
Asi mi to takto ráno nezapaľuje,Renča ako si prišla k sume 86 tis?
A fakt si to nemôžem dať za min.rok aj do odpisu,veď v správe od poisťovni nikde nepíšu že to auto nejazdí aj keď je totálne rozbité?Či je to blbosť?

Moja odpoveď bola cielena k tvojej otázke a v nej som pochopila, že išlo o totálnu škodu. Pokiaľ sa auto potom ešte používalo na zabezpečenie zdaniteľ.príjmov, tak odpis za r.2006 sa uplatní. A tým pádom by sa zmenil aj postup mojej odpovedi.

Suma 86 tis. je spomenutá okrajovo a to v tom prípade, ak by "šrot" bol predaný v tom istom roku , ako vznikla škoda. Ale pre teba zatiaľ platí:

"Nahradená škoda vo výške 100 tis. od poisťovne bude pre daňovníka predstavovat zdanitelný príjem. Zároveň sa v zmysle § 19 ods.3 písm.d) a § 21 ods.2 písm.e) uplatní do daň.výdavkoch (spomínaný §19) suma 100 tis. cez uzavier.účtovnú operáciu v členení PR a do nedaňových výdavkoch (spom.§ 21) sa zahrnie 140 tis.. Predaj „šrotu“ v roku 2007 za sumu 10 tis. bude predstavovat zdanit. príjem."
Ajka 2
13.02.07,07:04
Ďakujem pekne,nechcela som ťa popliesť.
Bola to totálna škoda,len som sa snažila dať do nákladov čo najviac a v podstate nikto by nezistil či to auto ešte po havárii jazdilo alebo nie.
Ale asi to pre istotu zaúčtujem tak ako si mi poradila - bez odpisu.;)
renča1
13.02.07,07:06
Ďakujem pekne,nechcela som ťa popliesť.
Bola to totálna škoda,len som sa snažila dať do nákladov čo najviac a v podstate nikto by nezistil či to auto ešte po havárii jazdilo alebo nie.
Ale asi to pre istotu zaúčtujem tak ako si mi poradila - bez odpisu.;)

Vlastne konečný daňovýd dopad pre r.2006 bude 0,- Akurát v r.2007 zdaníš predaný "šrot".
petovsan
27.03.07,12:59
Potrebovala by som Vaše rozumy :) (ten môj mi už akosi prestáva fungovať), ako účtovne vyriešiť nasledovnú situáciu:
v 12/2005 bolo vozidlo zaradené v majetku SZČO havarované, 02.01.2006 túto poist. udalosť poisťovňa kvalifikovala ako totálnu škodu a uhradila na účet poisteného sumu cca 85.000,-. Tento príjem som zaúčtovala ako POZD v plnej výške a vozidlo k tomuto dátumu som vyradila z ev. dlhodob. majetku. Podnikateľka sa rozhodla, že auto nechá v servise opraviť a používa ho naďalej. Preto, že ho zo svojho obch. majetku už vyradila, rozhodla sa používať auto ako svoje súkromné a účtuje si do výdavkov pri prac. ceste sadzbu zákl. náhrady + spotrebu PHM. Myslím, že tento postup je v súlade s §19 ZDP.
Len teraz premýšľam nad tým, či môžeme nejako dostať do výdavkov ešte aj výdavok za opravu vozidla (cca 25.000 Sk)... a vyradiť vozidlo z evidencie majetku až po tejto oprave ... a až od tohto dátumu uplatňovať vo VOZD sadzbu zákl. náhrady + PHM?
Ide mi o to, že hľadám nejakú možnosť v rámci ZDP, ako ponížiť ten príjem z poisťovne, ktorý je POZD? Čo vy na to, múdre hlavičky ???
renča1
27.03.07,14:48
Potrebovala by som Vaše rozumy :) (ten môj mi už akosi prestáva fungovať), ako účtovne vyriešiť nasledovnú situáciu:
v 12/2005 bolo vozidlo zaradené v majetku SZČO havarované, 02.01.2006 túto poist. udalosť poisťovňa kvalifikovala ako totálnu škodu a uhradila na účet poisteného sumu cca 85.000,-. Tento príjem som zaúčtovala ako POZD v plnej výške a vozidlo k tomuto dátumu som vyradila z ev. dlhodob. majetku. Podnikateľka sa rozhodla, že auto nechá v servise opraviť a používa ho naďalej. Preto, že ho zo svojho obch. majetku už vyradila, rozhodla sa používať auto ako svoje súkromné a účtuje si do výdavkov pri prac. ceste sadzbu zákl. náhrady + spotrebu PHM. Myslím, že tento postup je v súlade s §19 ZDP.
Len teraz premýšľam nad tým, či môžeme nejako dostať do výdavkov ešte aj výdavok za opravu vozidla (cca 25.000 Sk)... a vyradiť vozidlo z evidencie majetku až po tejto oprave ... a až od tohto dátumu uplatňovať vo VOZD sadzbu zákl. náhrady + PHM?
Ide mi o to, že hľadám nejakú možnosť v rámci ZDP, ako ponížiť ten príjem z poisťovne, ktorý je POZD? Čo vy na to, múdre hlavičky ???

Nepovažujem sa za múdru hlavičku, ale skúsim ti na jednoduchú otázku odpovedať.;)
Pri totálnej škode sa príjem z poisťovne zahrňuje do základu dane, ale zároveň v zmysle § 19 ods.3 písm.d) sa za daňovo uznaný výdavok považuje zostatková cena HM a NM vyradeného z dôvodu škody do výšky príjmov z náhrad zahrňovaných do základu dane......
Konečný dopad na základ dane bude 0.-

Neuviedla si či dané auto má ZC. Pokiaľ nemá ZC , tak auto by som ešte nevyraďovala a účtovala by som do daň.výdavkov doklad o oprave auta. Veď kto môže zistiť či to bolo alebo nebolo úmyselné. Nakoniec sa szčo rozhodne ho vyradiť a uplatňovať si kilom.náhradu a ostatné výdavky v zmysle a za podmienok splnených v § 19.
betka
27.03.07,17:05
Ak bol Váš príjem od poisťovne v roku 2005 z totálnej škody 85 000, Sk bol to Váš POZD, ak bola ZC napr. 100 tis. Sk, môžete si dať do VOZD len ZC vo výške 85000, Sk
petovsan
28.03.07,08:14
Ďakujem Vám všetkým za Vaše rady a názory.
Zostatoková cena vozidla bola už nulová. Takže účtovať budeme:
príjem 85.000,- = POZD
oprava 25.000,- = VOZD
a cca 2 týždne po oprave vyradím vozidlo z ev. DM a preradí sa z firemného majetku do súkromného a ďalej sa bude na vozidlo uplatňovať iba sadzba ZN 6,20,- + PHM.
Ja som sa zamýšľala len nad tým, či pri daň. kontrole nebude "veľmi okaté", že to vozidlo bolo preradené do súkr. majetku až po tej oprave...
renča1
28.03.07,08:20
Ďakujem Vám všetkým za Vaše rady a názory.
Zostatoková cena vozidla bola už nulová. Takže účtovať budeme:
príjem 85.000,- = POZD
oprava 25.000,- = VOZD
a cca 2 týždne po oprave vyradím vozidlo z ev. DM a preradí sa z firemného majetku do súkromného a ďalej sa bude na vozidlo uplatňovať iba sadzba ZN 6,20,- + PHM.
Ja som sa zamýšľala len nad tým, či pri daň. kontrole nebude "veľmi okaté", že to vozidlo bolo preradené do súkr. majetku až po tej oprave...

A prečo by malo byť okaté...?, ak máš výčitky svedomia:D , tak ho preraď po oprave o 1,2 mesiace neskôr.;) :)
petovsan
28.03.07,08:30
A prečo by malo byť okaté...?, ak máš výčitky svedomia:D , tak ho preraď po oprave o 1,2 mesiace neskôr.;) :)
no, veruže mám :rolleyes:, ale čo už ..., preradenie o 1-2 mesiace by sa minulo účinkom, pretože by som musela z VOZD povyhadzovať za prejazdené km sadzbu zákl. náhrady a konečný efekt by bol nulový, dokonca mínusový, takže musím jedine takto. No ale keď tak nad tým premýšľam, keby to vozidlo malo nejakú ZC, tak by išla do VOZD tá, keďže nemá, určitú satisfakciu získa podnikateľka tou opravou ... případ uzavřen ... ešte raz díky !!!
tanti
27.05.08,14:25
Preštudovala som si niektoré príspevky, ale nie je mi to celkom jasné. Podnikateľ v roku 2006 kúpil automobil na leasing, ktorý dal do majetku firmi. V roku 2007 v júli havaroval a poisťovňa to klasifikovala ako totálnu škodu a bola mu vyplatená čiastka 46055,- Sk. Auto malo v tom čase zostatkový hodnotu 125tis. Môže si niečo z tejto sumy podnikateľ uplatniť do nákladov v roku 2007?
tanti
27.05.08,15:38
Nechcem byť násilná, ale neviete mi s tým niekto pomôcť?:)
Tweety
27.05.08,15:58
Preštudovala som si niektoré príspevky, ale nie je mi to celkom jasné. Podnikateľ v roku 2006 kúpil automobil na leasing, ktorý dal do majetku firmi. V roku 2007 v júli havaroval a poisťovňa to klasifikovala ako totálnu škodu a bola mu vyplatená čiastka 46055,- Sk. Auto malo v tom čase zostatkový hodnotu 125tis. Môže si niečo z tejto sumy podnikateľ uplatniť do nákladov v roku 2007?
Daňovo uznaná škoda môže byť max. do výšky náhrad.
tanti
27.05.08,17:04
Ďakujem veľmi pekne :)
ZuzanaP
29.01.09,16:04
Môžete mi prosím odobriť alebo opraviť môj postup pri vyriešení totálnej škody:

poistné plnenie z poisťovne bolo zaslané úverovej spoločnosti (auto bolo kúpené formou úveru) vo výške 22 160,--, v takej sume si aj uplatním výdavok cez ID v členení PR (niečo ako náhrada odpisov)
zostatková hodnota auta bola 40 491, čiže do nedaňových výdavkov zaúčtujem: 40 491-22160=18 331,--

uvažujem správne?
Najka
12.01.11,11:35
Ahojte, potrebujem poradiť, SZČO kúpila v auguste 2010 nákl.aut. za 11500eur. V novembri 2010 havaroval a poisťovňa to uznala ako totálnu škodu a uhradila mu 9500eur. Auto ešte neodhlásil z polície ani z DÚ. Náhradu z poisťovne zaúčtujem ako POZD. Vrámci uzáv.operácií zaúčtujem ako VOPZ -prev.réžia sumu 9500 a ako neovpl.-ostatné 2000. Alebo si môžem dať do nákladov aj odpis za rok 2010?
luciana1
16.02.11,14:27
Ahojte, chcem poprosiť o pomoc pri účtovaní totálnej škody MV na leasing. Škoda sa stala 9/2009 a leasing mal byť ukončený 5/2010. Z poisťovne nám prišlo oznámenie o uznaní totálnej škody v 12/2009. Poistné plnenie bolo vyplatené až v 3/2010 na účet leasingovky, nám bolo zaslané len oznámenie o výške poistného plnenia. Leasingovka nám následne zaslala faktúry na odkúpenie vraku, na vyplatenie zvyšnej sumy leasingu a na účet nám zaslala rozdiel medzi poistným plnením z poisťovne a zaslanými faktúrami. No a nad týmto si lámem hlavu, nie som si istá ako to zaúčtovať. Navyše to MV bolo k 31.12.2009 odhlásené z DÚ, ale daňový odpis za rok 2009 bol uplatnený, keďže v majetku bolo ešte aj v roku 2010. Je to vôbec správne? Prosím poradíte???
luciana1
16.02.11,14:54
Nerada obťažujem, ale prosííím o pomoc. Ešte na doplnenie vyššie spomínané MV bolo nakoniec v júni predané, ale to je POZD. Týmto jediným som si na 100% istá.
luciana1
16.02.11,15:51
Ahojte, chcem poprosiť o pomoc pri účtovaní totálnej škody MV na leasing. Škoda sa stala 9/2009 a leasing mal byť ukončený 5/2010. Z poisťovne nám prišlo oznámenie o uznaní totálnej škody v 12/2009. Poistné plnenie bolo vyplatené až v 3/2010 na účet leasingovky, nám bolo zaslané len oznámenie o výške poistného plnenia. Leasingovka nám následne zaslala faktúry na odkúpenie vraku, na vyplatenie zvyšnej sumy leasingu a na účet nám zaslala rozdiel medzi poistným plnením z poisťovne a zaslanými faktúrami. No a nad týmto si lámem hlavu, nie som si istá ako to zaúčtovať. Navyše to MV bolo k 31.12.2009 odhlásené z DÚ, ale daňový odpis za rok 2009 bol uplatnený, keďže v majetku bolo ešte aj v roku 2010. Je to vôbec správne? Prosím poradíte???

veľmi pekne prosím o pomoc :mee::mee::mee::mee:
luciana1
16.02.11,18:09
Prosííím poradí mi niekto, veľa som už tu toho prečítala, no vačšinou sú to príspevky k PU a ja účtujem v JU. Už vopred pekne ďakujem
luciana1
16.02.11,19:22
Naozaj mi neporadí? Už som z toho na mrtvicu. Ešte som také niečo neúčtovala, nechcem to pobabrať.
Zita5
17.02.11,05:08
Ahojte, chcem poprosiť o pomoc pri účtovaní totálnej škody MV na leasing. Škoda sa stala 9/2009 a leasing mal byť ukončený 5/2010. Z poisťovne nám prišlo oznámenie o uznaní totálnej škody v 12/2009. Poistné plnenie bolo vyplatené až v 3/2010 na účet leasingovky, nám bolo zaslané len oznámenie o výške poistného plnenia. Leasingovka nám následne zaslala faktúry na odkúpenie vraku, na vyplatenie zvyšnej sumy leasingu a na účet nám zaslala rozdiel medzi poistným plnením z poisťovne a zaslanými faktúrami. No a nad týmto si lámem hlavu, nie som si istá ako to zaúčtovať. Navyše to MV bolo k 31.12.2009 odhlásené z DÚ, ale daňový odpis za rok 2009 bol uplatnený, keďže v majetku bolo ešte aj v roku 2010. Je to vôbec správne? Prosím poradíte???

luciana,

Pokyn od str.13 (rieši síce krádež) ale totálna škoda je tiež v podstate predčasné ukončenie finančného prenájmu
http://www.porada.sk/t112941-pokyn-drsr-k-financnemu-prenajmu-ju.html

V uvedenom pokyne od strany 13 - po stranu 15 je celý postup , kde je uvedená poznámka :

Poznámka:
Uvedeným spôsobom pri úprave základu dane a spôsobu účtovania bude daňovník postupovať pri porušení podmienok finančného prenájmu aj z iných dôvodov a to napr. z dôvodu odobratia predmetu nájmu nájomcovi prenajímateľom a pod.


Predčasné skončenie lízingovej zmluvy je zvyčajne dôsledkom rôznych nečakaných udalostí, ktorými sú najmä:


krádež predmetu finančného prenájmu,
zničenie (haváriou alebo živelnou udalosťou), kedy predmet prenájmu je natoľko poškodený, že oprava je nerentabilná (totálna škoda),
platobná neschopnosť nájomcu, kedy si nájomca neplní povinnosti vyplývajúce z lízingovej zmluvy a prenajímateľ nájomcovi predmet odoberie (zvyčajne aj bez súhlasu nájomcu).
luciana1
17.02.11,09:52
čo sa týka predčasného ukončenia leasingu to mi je jasné. Ja len si nie som istá ako zaúčtovať to poistné plnenie, keďže nebolo zaslané na náš účet, ale na účet leasingovej spoločnosti. Na náš účet leasingovka poslala len to, čo sa zvýšilo po odpočítaní sumy za vrak vozidla a dlžné splátky za 5 mesiacov. Na tieto dlžné čiastky nám boli zaslané faktúry, no my sme ich neuhrádzali, keďže si to stiahli zo sumy, ktorú dostali z poisťovne. Je to pravdepodobne jednoduché zaúčtovať, no mne to nejako nemyslí.
Leasing bol síce ukončený predčasne, ale podmienka trvania zmluvy 36 mesiacov bola splnená.
Kristina27
17.02.11,09:58
mimotemyja som sa takto pred marcom trápila minulý rok nad jedným problémom, tak som podala dopyt na www.drsr.sk a odpovedali a mala som to podložené kompetentnými.
Aj som tú odpoveď potom prilepila na poradu.
luciana1
17.02.11,10:39
čo sa týka predčasného ukončenia leasingu to mi je jasné. Ja len si nie som istá ako zaúčtovať to poistné plnenie, keďže nebolo zaslané na náš účet, ale na účet leasingovej spoločnosti. Na náš účet leasingovka poslala len to, čo sa zvýšilo po odpočítaní sumy za vrak vozidla a dlžné splátky za 5 mesiacov. Na tieto dlžné čiastky nám boli zaslané faktúry, no my sme ich neuhrádzali, keďže si to stiahli zo sumy, ktorú dostali z poisťovne. Je to pravdepodobne jednoduché zaúčtovať, no mne to nejako nemyslí.
Leasing bol síce ukončený predčasne, ale podmienka trvania zmluvy 36 mesiacov bola splnená.
luciana1
17.02.11,15:47
Ahojte, chcem poprosiť o pomoc pri účtovaní totálnej škody MV na leasing. Škoda sa stala 9/2009 a leasing mal byť ukončený 5/2010. Z poisťovne nám prišlo oznámenie o uznaní totálnej škody v 12/2009. Poistné plnenie bolo vyplatené až v 3/2010 na účet leasingovky, nám bolo zaslané len oznámenie o výške poistného plnenia. Leasingovka nám následne zaslala faktúry na odkúpenie vraku, na vyplatenie zvyšnej sumy leasingu a na účet nám zaslala rozdiel medzi poistným plnením z poisťovne a zaslanými faktúrami. No a nad týmto si lámem hlavu, nie som si istá ako to zaúčtovať. Navyše to MV bolo k 31.12.2009 odhlásené z DÚ, ale daňový odpis za rok 2009 bol uplatnený, keďže v majetku bolo ešte aj v roku 2010. Je to vôbec správne? Prosím poradíte???

Poradí niekto konkrétne ako to zaúčtovať? Už som z toho leleň:(
luciana1
15.03.11,09:38
prosím poradil by mi niekto, kvôli tomuto neviem ukončiť rok 2010. Blíži sa koniec marca a ja už neviem kudy-kam. Čítala som okolo toho toľko príspevkov, že už mám z toho riadny guláš. Vopred ďakujem za pomoc
Kája.
15.03.11,09:46
Poistné plnenie celé zaúčtuješ ako pohľadávku do výnosov, vzájomnym zápočtom si zaúčtuješ dlhy voči leasingovky (faktúry čo ste neuhrádzali, cena za vrak .....) a na druhej strane ponížiš pohľadávku. To čo Vám poisťovňa uhradila na účet, bude úhrada pohľadávky a tým by si ju mala mať nulovú.
luciana1
15.03.11,10:34
Ďakujem za vysvetlenie.
A ešte čo sa týka daňového odpisu za rok 2009, mohol byť uplatnený? MV bolo v majetku až do jeho predaja v roku 2010. Leasingové splátky boli uhradené do 31. 12. 2009, taktiež bola uhradená daň z MV - odhlásené bolo až 1. 1. 2010 z DÚ. PZP sme museli taktiež platiť, lebo nebolo odhlásené z polície.
luciana1
15.03.11,12:35
Ešte musím doplniť, že nebola porušená podmienka doby trvania leasingu, lebo bol uzatvorený na dobu 60 mesiacov a splatené boli 55 do 31.12.2009.
luciana1
16.03.11,06:20
A ešte čo sa týka daňového odpisu za rok 2009, mohol byť uplatnený? MV bolo v majetku až do jeho predaja v roku 2010. Leasingové splátky boli uhradené do 31. 12. 2009, taktiež bola uhradená daň z MV - odhlásené bolo až 1. 1. 2010 z DÚ. PZP sme museli taktiež platiť, lebo nebolo odhlásené z polície.

prosím pomôžete mi ešte v tomto? Odkedy som začala robiť účtovníctvo tejto osobe, tak 5 rokov riešim len leasingy - predčasné odkúpenie, totálna škoda, atď. Ale nevyberiem si keďže som u neho zamestnaná, no mám už toho dosť.
luciana1
16.03.11,18:13
Pomôžte, prosím. Čím viac sa blíži koniec marca, tým viac som zufala. A to si ešte k tomu nie som istá, či rok 2009 je v poriadku kvôli odpisu za toto auto
luciana1
17.03.11,05:37
A ešte čo sa týka daňového odpisu za rok 2009, mohol byť uplatnený? MV bolo v majetku až do jeho predaja v roku 2010. Leasingové splátky boli uhradené do 31. 12. 2009, taktiež bola uhradená daň z MV - odhlásené bolo až 1. 1. 2010 z DÚ. PZP sme museli taktiež platiť, lebo nebolo odhlásené z polície.


Ešte musím doplniť, že nebola porušená podmienka doby trvania leasingu, lebo bol uzatvorený na dobu 60 mesiacov a splatené boli 55 do 31.12.2009.

veľmi pekne prosím o radu, neviem teraz či musím upraviť aj rok 2009, alebo je to OK
luciana1
17.03.11,07:17
Prosíííím, som strašná, otravujem, ale aj tak prosím o pomoc
adulienka79
27.03.11,09:48
na aute bola uznaná totálna škoda, poistné plnenie bolo zaslané na účet leasingovky v sume 4590,--. Leasingovka si z tejto sumy odrátala zvyšok nesplateného leasingu 2008,-- VNZD, poplatok za predčasné ukončenie 118,50 - VOZD a cenu vraku 3,95 - VOZD. Zvyšok poistného plnenia poslala nám na účet - POZD. ZC auta je 1720,-- - VOZD? v lete sa auto predalo za 1500,-- - POZD? Je to dobré zaúčtované?
adulienka79
27.03.11,10:28
na aute bola uznaná totálna škoda, poistné plnenie bolo zaslané na účet leasingovky v sume 4590,--. Leasingovka si z tejto sumy odrátala zvyšok nesplateného leasingu 2008,-- VNZD, poplatok za predčasné ukončenie 118,50 - VOZD a cenu vraku 3,95 - VOZD. Zvyšok poistného plnenia poslala nám na účet - POZD. ZC auta je 1720,-- - VOZD? v lete sa auto predalo za 1500,-- - POZD? Je to dobré zaúčtované?

Prosím pozriete sa mi na to?
adulienka79
27.03.11,10:59
viem, že je nedeľa, ale môže mi niekto pomôcť?
adulienka79
27.03.11,11:32
Môžem si uplatniť do VOZD zvyšné daňové odpisy + sumu za predaj auta? Náhrada škody bola 4590,-- a odpisy + suma za predaj cca 3200. Auto bolo vyradené z majetku až dňom predaja, ale z DÚ bolo odhlásené už v januári 2010.
adulienka79
27.03.11,11:51
oh bože, prosím poraďte, je to posledný zápis o už len urobiť DP, neviem čo s tým, už som z toho taká domotaná.
adulienka79
27.03.11,12:59
oh bože, prosím poraďte, je to posledný zápis o už len urobiť DP, neviem čo s tým, už som z toho taká domotaná.

:mee:
adulienka79
27.03.11,13:47
prosím pozrite sa na to, nech už to mám konečne z krku
Euroadrika
02.04.12,04:42
Ahojte, mam problem so zaúčtovanim totálnej škody na motorovom vozidle, ktoré SZČO kúpila na úver. SZČO mala nehodu v septembri v roku 2011. Z poisťovne prišlo na účet v roku 2011 poistné plnenie vo výške cca 4000 eur,ktoré som zaúčtovala ako iný zdaniteľný príjem. Vo februári 2012 mu prislo na účet z poistného plnenia ešte 1000 Eur. Mám týchto 1000 Eur zaúčtovať cez interný doklad do roku 2011 alebo do roku 2012?? Ďalej auto este nie je doodpisovane a treba doodpisovať dva roky. Odpisy som mu už nedala do výdavkov. Co vlastne s odpismi robit? A ešte jeden problem, auto bolo kupené na úver, takže dph bola celá odpočítaná v daňovom priznaní k DPH. Vrak majiteľ auta nepredal ale daroval. Prosím poraďte mi, horí mi za pätami.. ďakujem veľmi pekne.
yvica
07.05.13,08:29
prosím Vás máme úhyn rýb zavinený kunou, ktorá prehrýzla siete, máme aj vyčíslenú škodu od znalca, môžem zaúčtovať na 582/378? je to daňovo uznaný náklad alebo nie? a náhrada škody 378/682 alebo nie chýba mi tam 221? prosím poradte
azla
08.05.13,14:33
škoda .................................549 / majetkový účet (kde učtuješ ryby) , to nepoznam presne

nahrada škody predpis .............378/648
uhrada na účet............................ 221/378

Ešte pozerám, že účet 582 by si mohla použiť ak sa jedná o mimoriadnú udalosť - úhyn spôsobený epidémiou, nákazou.

kto Vám hradí škodu ? poisťovňa ?