Kika69
12.02.07,21:25
Dobrý večer!

Môj manžel by chcel začať podnikať. Momentálne je v štádiu vybavovania živnosti, teda presnejšie čakáme na výpis z registra trestov, takže vybavenie ŽL ešte potrvá 3-4 týždne. V inzeráte sme objavili stroj, ktorý je k podnikaniu nevyhnutný za celkom výhodnú cenu, jedná sa o pokračovanie leasingu. V prípade, ak by sme prebrali ten leasing už teraz, dá sa ten stroj dať do podnikania, keď ho zakúpime ešte pred založením živnosti? Vopred vám ďakujem za odpovede.
Kika69
14.02.07,13:48
Poraďáci neviete nám niekto poradiť? Je to dosť súrne. Ďakujeme.
Zita5
14.02.07,13:50
Ak by som mohla poradiť , určite by som počkala na Živnostenský list a registráciu na DÚ , aby som mohla prevziať postúpenie lízingu už na iniciále firmy .Ak máte skutočný záujem o stroj , tak 2 týždne Vám počkajú , možno im to padne aj vhod.Je to vec jednania .
Martin Mocko
14.02.07,13:53
Určite je lepšie počkať. Alebo sa s predávajúcim dohodnúť (vyplatiť mu zálohu alebo tak nejako), že kúpu a predaj prevediete až ku dňu platnosti živnosti. Uzatvorte zmluvu o budúcej zmluve, vyplatte mu zálohu - vyhnete sa dalším komplikáciám s leasingovou spoločnosťou pri ďalšom prepise leasingovej zmluvy a ďalším nákladom s tým spojeným.
Kika69
14.02.07,14:11
Naozaj vám ďakujem za rýchle odpodvede.