victoria
12.01.05,11:27
Dobrý deň,
prosím o radu. Ako je to so zdanovanim odmeny od clenskej samospravy za vykonavanie funkcie domoveho dovernika ? Jedna sa o dochodkynu, ktora dostava odmenu od clenskej samospravy a preto neviem ci je potrebne aby si podavala danove priznanie alebo je postacujuce ak je tato odmena zdanovana ako dohoda DVP dochodcom a nemusi uz podavat ziadne danove priznanie. Tak isto mam klientku, ktora ako SZCO popri tejto cinnosti vykonava cinnost pre clensku samospravu a pobera za to odmenu v ramci dohody DVP. Je to potrebne aby tento prijem uviedla v danovom priznani ?
dakujem
macko
23.01.05,18:44
Ak má daňovník ročný príjem viac ako 40.500,- Sk je povinný podať daň. priznanie.
victoria
24.01.05,12:35
Tým ročným príjmom sa rozumie príjem 40.500,- sk mimo starobného dôchodku v prípade dôchodcu a predpokladám že v hrubom ?
ludvik
10.02.05,13:44
Mám podobný problém a tak som sa tu pýtal - a pomerne veľa sa o tom píše tu v časti Podvojné a Jednoduché učtovníctvo a tam je tread Spoločenstvá vlastníkov bytov. Ale aj tak : spôsob zamestnávania správcu ak je členom SVB a prípadne aj iných členov spoločenstva a hlavne spôsob ich odmeňovania a zdaňovanie je ??????????
GABRIELA
10.02.05,17:53
V roku 2004 som tiež vyplácala dôchodcom, aj zamestnaným aj SZČO na základe DoVP za prácu v SVB. Dôchodcovia ak majú príjem do 40.416 ( popri dôchodku) nemusia podávať DP. Ja so všetkým dala Potvrdenie o vyplat......Zamestanci by si podľa mňa mali podať DP, pokiaľ ich mzda prekročila 40.416( čo predpokladám že tak je). Tento rok nebudem robiť DoVP tým čo sú v RADE SVB, predsedovi SVB, tí budu mať odmenu vyplácanú na základe Zmluvy o spoločenstve,a rozhodnutia zhroamždenia SVB. Ušetrím odvody za ÚP 0,8% .Príjem zdaním, lebo patrí do § 5ods,c ZDP, a na konci roka znova vydám každému potvdenie a .....uvidíme. Ak má niekto iný lepší nápad, určite všetci uvítame.

Pekný večer.