Tiska
13.02.07,07:38
Dobrý deň, viem, že RZ ZP ste sa tu už zaoberali hlavne minulý rok, ale mne začína vŕtať v hlave tohtoročné. V nov. 2006 mi pracovníčka doniesla rozhodnutie zo soc. pois., že jej spätne vracajú odobratý inval. dôchodok za predošlé cca 3 roky. Od XI/2006 som jej teda začala uplatňovať zľavu na ZP, ale chcem sa opýtať, nemala ona tým pádom nárok na úľavu počas celého roka 2006? Myslím si, že by mohla požiadať o vykonanie RZ ZP. Čo však, keď nepožiada? Budú z toho nejaké sankcie?
veronikasad
13.02.07,07:00
Dobrý deň, viem, že RZ ZP ste sa tu už zaoberali hlavne minulý rok, ale mne začína vŕtať v hlave tohtoročné. V nov. 2006 mi pracovníčka doniesla rozhodnutie zo soc. pois., že jej spätne vracajú odobratý inval. dôchodok za predošlé cca 3 roky. Od XI/2006 som jej teda začala uplatňovať zľavu na ZP, ale chcem sa opýtať, nemala ona tým pádom nárok na úľavu počas celého roka 2006? Myslím si, že by mohla požiadať o vykonanie RZ ZP. Čo však, keď nepožiada? Budú z toho nejaké sankcie?

Podobný problém riešim aj ja. Včera som zadala otazku do DRAKA, zatial mi nikto neodpovedal.Zo VšZP mám informáciu, že si môže uplatniť zníženie aj spätne - u mňa konkretne je to za rok 2005 a 2006 - doporučovali mi opravne vykazy. Mne sa to zda jednoduchšie cez RZ ZP. Pisala som dotaz aj do VšZP, ak dostanem odpoveď, ozvem sa.

--------
Veronika
veronikasad
13.02.07,10:23
Prave som dostala meil z ustredia VšZP :

"Pokial SP priznala spätne uvolnenie ID je potrebne podať pobočka VšZP opravné výkazy spolu so sprievodným listom a potvrdením od SP o spätnom priznaní ID.
Pokiaľ uvedený zamestnanec mal povinnosť podať si RZ poistného, môžete ho podať ako dodatočné (z dôvodu, že bude podané po termíne) a na tlačivách, ktoré platili na vykonanie RZ za rok 2005 spolu so sprievodným listom, kde bude uvedený dôvod oneskoreného podania a kopia listu/dokladu od SP."

čiže mne z toho vyplýva, že opravné výkazy ma neminú. Idem teda na to.

----------
Veronika
Tiska
14.02.07,09:36
Veronika, vďaka za odpoveď, ale keď si pomyslím, že opravou mes. výkazov sa mi zmení vlastne aj daňové priznanie za celú firmu za roky 2005 a 2006, tak ma z toho obcházajú mdloby. Myslím, že radšej by som počkala na kontrolu zo ZP a opravu vykonám až potom.
SilviaS
14.02.07,09:43
Dobrý den prajem všetkým!!
Chcem sa opýtať už niekto robyl ročné zúčtovanie zdravotného poistenia teraz a už ste to podávali do poisťovníííííííí?????????
Vopred vďaka Silvia:) :) :)
Jana Motyčková
14.02.07,11:33
Dobrý den prajem všetkým!!
Chcem sa opýtať už niekto robyl ročné zúčtovanie zdravotného poistenia teraz a už ste to podávali do poisťovníííííííí?????????
Vopred vďaka Silvia:) :) :)
Ak myslíš RZZP za rok 2006, tak asi nerobil, nie sú ešte nové tlaćivá.
veronikasad
15.02.07,10:39
[quote=Tiska;389714]Veronika, vďaka za odpoveď, ale keď si pomyslím, že opravou mes. výkazov sa mi zmení vlastne aj daňové priznanie za celú firmu za roky 2005 a 2006, tak ma z toho obcházajú mdloby. Myslím, že radšej by som počkala na kontrolu zo ZP a opravu vykonám až potom.

Prave z toho som mala strach aj ja, tak som to chcela robit cez rocne zuctovanie, VsZP to nechce. P. Mihal sa k tejto teme este nevyjadril.
Neviem ci uctujes v JU alebo PU. Ja mam nastastie zivnostnika, ked tie peniaze boli vyplatene az v roku 2007, ZD by mu to nemalo ovplyvnit /nebudem robit dodatocne danove priznanie/. U zamestnanca tiez, aj keby som mu prijem zahrnula do r.2005, dan mu platit nevyjde. Nikde som sa vsak nedocitala, ze dodatocne DP sa musi robit aj v pripade ID, zatial co viem, je to len pri spatnom priznani star.dochodku od 1.1.2005.

---------
Veronika
Tiska
16.02.07,09:01
Veronika, my sme SRO, takže dodatočné daň. prizn. by nás neminilo, pretože sa nám tým pádom menili náklady.Ja si poriadne ani opravu mes. výkazov neviem predstaviť, pretože by sa mi potom menili všetky mesačné rekapitulácie a pripadá mi veľmi komplikované. Podľa mnňa by bolo najlepším riešením RZ a tým by sa to vyriešilo.
jankasm
16.02.07,09:20
Ak myslíš RZZP za rok 2006, tak asi nerobil, nie sú ešte nové tlaćivá.

Na školení nám bola podaná informácia, vraj žiadne nové tlačivá pre RZZP za rok 2006 nebudú. Že vraj sa to nestíha. Takže použijeme rovnaké tlačivá ako pre rok 2005.
Môže to niekto potvrdiť?
Anja111
16.02.07,09:23
Na školení nám bola podaná informácia, vraj žiadne nové tlačivá pre RZZP za rok 2006 nebudú. Že vraj sa to nestíha. Takže použijeme rovnaké tlačivá ako pre rok 2005.
Môže to niekto potvrdiť?

Asi to tak bude, lebo už to hovorili aj v správach...
Jana Motyčková
16.02.07,12:17
To som zvedavá ako sa použijú tlačivá platné pre rok 2005, keď do augusta 2005 platil iný zákon. Ale Potvrdenie o príjme a preddavkoch je možné použiť aj na tento rok, tam nie je porebné nič iné potvrdzovať oproti roku 2005.
jankasm
16.02.07,12:21
Možno to bolo myslené tak, že sa nezmení druh tlačív, ako bolo sľúbené. Chceli ich predsa "zjednodušiť". Možno ale nejaké malé zmeny v tlačivách nastanú. ;)
veronikasad
16.02.07,18:29
Veronika, my sme SRO, takže dodatočné daň. prizn. by nás neminilo, pretože sa nám tým pádom menili náklady.Ja si poriadne ani opravu mes. výkazov neviem predstaviť, pretože by sa mi potom menili všetky mesačné rekapitulácie a pripadá mi veľmi komplikované. Podľa mnňa by bolo najlepším riešením RZ a tým by sa to vyriešilo.

ak to nie je veľká suma, ja by som to zúčtovala v r.2006 radšej dala ako pripoč.položku roku 2006, ako si naburať cele učtovnictvo r.2005. Ale to zaleži od vašho vedenia.

--------
Veronika