Porubka
13.02.07,08:10
Spoločnosť A, s.r.o. kúpila spoločnosť B, s.r.o. a to: v sume ktorú spoločnosť A, s.r.o. zaplatila bolo ZI, vysporiadanie úveru ktorý spoločnosť B, s.r.o. mala v banke a ešte niečo k tomu navyše. Ako to mám účtovať?
Pomôžete mi prosím? Potrebujem to vedieť aj pri spoločnosti A aj B.
Johanka
13.02.07,07:31
Spoločnosť A, s.r.o. kúpila spoločnosť B, s.r.o. a to: v sume ktorú spoločnosť A, s.r.o. zaplatila bolo ZI, vysporiadanie úveru ktorý spoločnosť B, s.r.o. mala v banke a ešte niečo k tomu navyše. Ako to mám účtovať?
Pomôžete mi prosím? Potrebujem to vedieť aj pri spoločnosti A aj B.Na základe akej zmluvy "kúpila" spol.A spoločnosť B?
Zmluva o prevode obch.podielu, zmluva o predaji podniku ?
Porubka
13.02.07,08:23
Podľa zmluvy o prevode obchodného podielu
Pepete
01.02.11,14:26
Máte niekto skúsenosti s touto firmou: kúpa spoločnosti (http://www.spolocnosti-sro.szm.com/)?
zk24
01.02.11,14:39
Máte niekto skúsenosti s touto firmou: kúpa spoločnosti (http://www.spolocnosti-sro.szm.com/)?

Nemam skusenosti, ale ta stranka mi prisla strasne usmevna.
peterknazeje
01.02.11,17:49
Máte niekto skúsenosti s touto firmou:?
presne tak, zabavna firma, webstranka na szm, ziaden nazov firmy a k tomu:
"vieme zachrániť hnuteľný aj nehnuteľný majetok, ktorý podlieha titulu exekúcie."
"Odkúpime akúkoľvek zadlženú firmu v akomkoľvek stave."
AdaMtiM
12.02.11,21:54
Prosím o radu. Kupujeme časť spoločnosti - len jej jednu činnosť , preberieme priestor predajne, tovar a vybavenie /PC,nábytok,../ . Nič iné, ani záväzky, ani pohľadávky .... . Cena je dohodnutá za tovar a vybavenie + niečo navyše=cena za samotný predaj činnosti. Ako zaúčtujem tú kúpnu cenu "niečo navyše"? Ako goodwill? V novelizácii dane z príjmu pre rok 2011 je, že tento goodwill , resp. jeho odpisy už budú daňový náklad, je to naozaj tak? na daň. riaditeľstve mi k tomu nevedeli veľa povedať. A ešte na faktúre od predávajúceho bude aj DPH? pri predaji podniku by nemala byť, ale oni tvrdia že nám ju na fa dajú..... čo teda s tým? Ďakujem moc, v tomto som teda úplne mimo.....pomôže každá rada.
KEJKA
13.02.11,06:51
podľa mňa to nie je predaj časti podniku. DPH tam patrí - obstarávate majetok.
Kupujete priestory, zásoby, nepreberáte P ani Z, ani zamestnancov. predajňa je asi v prenájme, či nie?
Je to podľa mňa obstaranie majetku a prechod práv z prípadnej NZ - to však aj tak uzavriete novú.
Cena je vykalkulovaná podľa popisu - rozpočítaš na jednotlivé komponenty, zaradíš, naskladníš.
AdaMtiM
13.02.11,18:31
Preberáme aj zamestnancov cez prechod práv. Len na zmluve aj fa bude presne rozpoložkované ...napr PC = cena atď. A bude tam aj cena za predaj "podniku" ...jedna samostatná položka a tu neviem čo s tým. Táto suma navyše sa nebude dať rozpočítať k ostatnému/ navýšiť cenu tovaru, majetku.... / , musí zostať samostatne aby bolo jasné, že za to predáva /resp. nám odstupuje/ tú časť svojej činnosti predávajúci a my to kupujeme. Ďakujem za ochotu sa mi venovať .....
KEJKA
13.02.11,18:53
najlepšie cez právnika.
Predaj časti podniku je bez DPH
podľa popisu to predaj nie je a ani predávajúci nechce DPH vynechať.
Tak neviem.
AdaMtiM
14.02.11,21:32
No veď ani ja neviem.... aj tak ďakujem za pomoc.