jana007
13.02.07,09:51
Podnikateľ nezaplatil dodavateľovi faktúru včas. Dodávateľ to dal na súd a dostali sme platobný rozkaz na zaplatenie dlžnej sumy + 10% úrok z omeškania a trovy konania. Podnikateľ zaplatil iba dlžnú sumu. O dva mesiace mu prišlo upovedomenie o začatí exekúcie. Má zaplatiť :
trovy konania, 10% úrok z omeškania, súdny poplatok a trovy konania exekúcie. Ktoré výdavky sú daňovo uznateľné a ktoré nie ?
jana007
13.02.07,10:21
Neodpovie mi nikto?
Zita5
13.02.07,11:04
jana007
13.02.07,11:24
Ja učtujem v jednoduchom učtovníctve. Vo výmere sa o žiadnej istine nehovorí, čo sa tým rozumie?
renča1
13.02.07,11:38
Ja učtujem v jednoduchom učtovníctve. Vo výmere sa o žiadnej istine nehovorí, čo sa tým rozumie?


Istina vlastne znamená, váš neuhradený závazok na ktorý bol neskôr podaný platobný rozkaz.
jana007
13.02.07,11:39
Záväzok je už uhradený aj všetky poplatky, len neviem ako to mám zaučtovať v JÚ.
renča1
13.02.07,11:45
Záväzok je už uhradený aj všetky poplatky, len neviem ako to mám zaučtovať v JÚ.

Účtovať sa bude v čase úhrady. Pozri si priložený link, tam sú rozpísané daňovo a nedaňovo uznané výdavky (náklady) . Ak niečomu nerozumieš, tak špecifikuj a rozpíš otázku dôkladnejšie, aby sme ti môhli poradiť.
jana007
13.02.07,11:51
Úrok z omeškania je DV alebo NDV ?
Trovy konania ?
Trovy exekúcie ?
Súdny poplatok ?
renča1
13.02.07,11:54
Úrok z omeškania je DV alebo NDV ? po zaplatení vstupuje do základu dane
Trovy konania ? áno daňový
Trovy exekúcie ? áno daňový
Súdny poplatok ?áno daňový

Príslušné odvolávky na § máš v pripnutom linku od Zita 5.
Prostinák
16.02.07,12:53
viete mi poradiť? boli zo mzdy strhnuty exekučny vymer vo vyške 2.000,-Sk, tieto peniaze sme poukazali z bankového účtu na účet exekútora! Ako zaučtovat, resp. zakontovať tento, výmer, strhnutie a následnú úhradu exekútorovi

Dakujem
ciaaa
13.03.07,12:43
Urok z omeskania na UZNESENI je VOZD alebo VNZD? trovy konania asi VOZD, ze?
Trochu mimo. Sme prepravna firma a sofer dostal pokutu za zly technicky stav vozidla. Je to VNZD? Vdaka.
ciaaa
14.03.07,06:33
Tak poradte prosim.
renča1
14.03.07,06:59
Urok z omeskania na UZNESENI je VOZD alebo VNZD? trovy konania asi VOZD, ze?


keby si čítala predchádzajúce príspevky v tejto téme, tak by si našla odpoveď. Zaplatený úrok z exekúcie je VOZD.


Trochu mimo. Sme prepravna firma a sofer dostal pokutu za zly technicky stav vozidla. Je to VNZD? Vdaka.

Pokuta je VNZD.
kvieta
17.05.07,11:22
Zdraviiim..
Aj urok z omeskania, ktory je uvedeny na rozsudku SR je VOZD?
Informovala som sa o tom, a dostala som dve odpovede.
Vraj je to VNZD - pretoze nejde o zmluvne dohodnuty urok a potom, ze od inej osoby som sadozvedela, ze je to tak, ci tak VOZD.
Tak co s tym? Viem,ze ste pisali o exekuciach, ale neviem, ci sa to vztahuje aj na rozsudky SR.
Dakujem
kvieta
18.05.07,05:12
vie mi niekto pomoct?
kvieta
24.05.07,05:37
tak co s tym?? VOZD alebo VNZD?
lucika1
30.05.07,05:48
Tak to by zaujimalo aj mna.Teda na zaklade rozsudku sudu sme povinni zaplatit navrhovatelovi urok z omeskania.Je to danovy alebo nedanovy vydavok.Prosim vas velmi pekne,odpovedzte.Je to dolezite pre mna.Dakujem vsetkym.
lucika1
01.06.07,08:14
:( to naozaj nikto neporadi??? :mee:
lucika1
07.06.07,08:57
Tak ako to je s tym urokom?? prosim.. preco nikto nereaguje.. je to VOZD??? tiez sa chcem opytat.. ked nam advokat poslal posledny pokus o zmier.. a narokuje si tam urok z omeskania nezaplatenej fa.. tento urok je tiez VOZD?? ako pri exekucii?? prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte
renča1
08.06.07,03:30
Tak ako to je s tym urokom?? prosim.. preco nikto nereaguje.. je to VOZD??? tiez sa chcem opytat.. ked nam advokat poslal posledny pokus o zmier.. a narokuje si tam urok z omeskania nezaplatenej fa.. tento urok je tiez VOZD?? ako pri exekucii?? prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte


Úrok z omeškania bude daňovo uznaným výdavkom, ak preukázateľne vznikol v súvislosti s dosahovaním, zabezpečovaním a udržiavaním zdaniteľných príjmov podnikateľa. Z toho vyplýva, že za daňovo uznané výdavky sa budú považovať lenúroky z omeškania, ktoré vznikli z obchodných vzťahov podľa § 365-369 Obchodného zákonníka.

Úrok z omeškania, tak ako penále a pokuty budú daňovo neuznaným výdavkom, ak úroky z omeškania, penále, pokuty sú predpísané správcom dane, orgánom sociálneho a zdravotného poistenia, colnými orgánmi a ostatnými štátnymi orgánmi, atď....

PS: lucika1 Vás sa bude týkať prvý odstavec a to v tom prípade, ak výdavok pri zaplatení sa považuje za daňovo uznaným podľa § 2 písm.i) zákona o dani z príjmov a ak úrok z omeškania vznikol z obchodných vzťahov. Čo aj vznikol. Takže VOZD.