Natka
13.02.07,11:24
Je pravda, že treba odviesť DPH aj zo straveniek, za ktoré nám zamestnanci platia, čiže zo 45% stravného lístka? Nákup strav.lístkov od napr. ACCOR SERVISE bol aj s DPH, ale len zo služby, ako je balné, poštovné.
Tweety
13.02.07,10:28
Je pravda, že treba odviesť DPH aj zo straveniek, za ktoré nám zamestnanci platia, čiže zo 45% stravného lístka? Nákup strav.lístkov od napr. ACCOR SERVISE bol aj s DPH, ale len zo služby, ako je balné, poštovné.
Stravné poukážky sú ceniny, bez dane, takže žiadna daň z predaja straveniek.
Natka
13.02.07,11:18
Stravné poukážky sú ceniny, bez dane, takže žiadna daň z predaja straveniek.Neviem, čo viedlo moju kamošku podávať dodatočné (opravné) daň.priznanie DPH za všetkých 12 mesiacov, len preto, že nemala odvedenú DPH zo straveniek. Ona to brala ako poskytnutú službu zamestnancom a za každú poskytnutú službu, keď je platca DPH vraj musí odviesť DPH. Nedáva mi to logiku pri tých stravenkách, ale dúfam, že to mám dobre, keďže nijakú DPH som zo straveniek neodvádzala.
Tweety
13.02.07,11:21
Neviem, čo viedlo moju kamošku podávať dodatočné (opravné) daň.priznanie DPH za všetkých 12 mesiacov, len preto, že nemala odvedenú DPH zo straveniek. Ona to brala ako poskytnutú službu zamestnancom a za každú poskytnutú službu, keď je platca DPH vraj musí odviesť DPH. Nedáva mi to logiku pri tých stravenkách, ale dúfam, že to mám dobre, keďže nijakú DPH som zo straveniek neodvádzala.
Dph z predaja sa odvádza, ale len vtedy, ak je strava nakúpená s daňou. Napr. závodné stravovanie, stravovanie v inej záv. jedálni.
Pampie
13.02.07,11:22
DPH sa odvádza iba pri poskytovaní stravovania vo vlastnom stravovacom zariadení a iba zo sumy, ktorú dostaneme od zamestnanca.
debby
13.02.07,11:26
Ale predávajú sa aj stravné lístky s DPH ,kde na vstupe sa DPH uplatní a tým pádom musí aj na výstupe,teda pri predaji.Myslím,že tá kámoška preto dávala dodatočné daň.priznanie.Ak je DPH len zo služby - provízie za predaj ,tak vtedy je to len DPH na vstupe ,pri predaji už nie.