jana007
13.02.07,11:30
Zaslali sme zariadenie do opravy do ČR. Dodávateľ z ČR nám vyfakturoval
opravu bez DPH. Ide o samozdanenie v rámci EÚ? Mám daň vypočítať ako pri dovoze tovaru ?
Milan Benka
13.02.07,11:35
Zaslali sme zariadenie do opravy do ČR. Dodávateľ z ČR nám vyfakturoval
opravu bez DPH. Ide o samozdanenie v rámci EÚ? Mám daň vypočítať ako pri dovoze tovaru ?

Oprava zariadenia - práca na hnut. hm. majetku - viď §15/6 a §16/7- miesto dodania služby Slovensko (ak si objednala opravu pod slov. IČ DPH a opravené zariadenie bolo prevezené mimo ČR, čo podľa postupu českej strany bolo splnené)

Podľa §69/2 si osobou povinnou platiť daň. Urob "samozdananie".
jana007
13.02.07,11:41
Ďakujem, ale ja som v dovozoch služieb nováčik. Ako to uvediem v DP. Ktoré riadky?
Milan Benka
13.02.07,11:49
Ďakujem, ale ja som v dovozoch služieb nováčik. Ako to uvediem v DP. Ktoré riadky?

Toto nie je dovoz. Jedná sa o službu s miestom dodania v SR.

DP :
Daňová povinnosť: r.09,10 - súčtový r.13

Nárok na odpočet: r.15 - súčtový r.18 a 22
jana007
13.02.07,11:52
Ďakujem za odpoveď.
Machulka
19.04.07,19:51
Dobrý večer. Mám podobný problém. Česká firma-platca DPH vykonala opravu na HM pre Slovenskú firmu-platca DPH v sídle českej firmy. Po oprave bol HM zaslaný späť na Slovensko. Česká firma zaslala faktúru s DPH-čkou. Nemala robiť Slovenská firma samozdanenie?

Prišla mi faktúra:
Základ DPH: 3000 CZK
DPH 19%: 570 CZK
Spolu s DPH: 3570 CZK

Poraďte mi, ako mám postupovať? Mám v tom nejasno. Myslela som, že Slovenská firma, urobí samozdanenie, ale česká firma fakturovala s DPH-čkou. Prosím o skorú odpoveď. Ďakujem za každú odpoveď.
Milan Benka
20.04.07,04:12
Dobrý večer. Mám podobný problém. Česká firma-platca DPH vykonala opravu na HM pre Slovenskú firmu-platca DPH v sídle českej firmy. Po oprave bol HM zaslaný späť na Slovensko. Česká firma zaslala faktúru s DPH-čkou. Nemala robiť Slovenská firma samozdanenie?

Prišla mi faktúra:
Základ DPH: 3000 CZK
DPH 19%: 570 CZK
Spolu s DPH: 3570 CZK

Poraďte mi, ako mám postupovať? Mám v tom nejasno. Myslela som, že Slovenská firma, urobí samozdanenie, ale česká firma fakturovala s DPH-čkou. Prosím o skorú odpoveď. Ďakujem za každú odpoveď.

Ste povinní urobiť samozdanenie.
ALBO
20.04.07,05:35
Dobrý večer. Mám podobný problém. Česká firma-platca DPH vykonala opravu na HM pre Slovenskú firmu-platca DPH v sídle českej firmy. Po oprave bol HM zaslaný späť na Slovensko. Česká firma zaslala faktúru s DPH-čkou. Nemala robiť Slovenská firma samozdanenie?

Prišla mi faktúra:
Základ DPH: 3000 CZK
DPH 19%: 570 CZK
Spolu s DPH: 3570 CZK

Poraďte mi, ako mám postupovať? Mám v tom nejasno. Myslela som, že Slovenská firma, urobí samozdanenie, ale česká firma fakturovala s DPH-čkou. Prosím o skorú odpoveď. Ďakujem za každú odpoveď.

Nejde o dodanie tovaru podľa § 8/4/f. Takže fakturácia DPH sa týka len služby.Podľa § 15/6 miesto dodania je , kde sa vykonajú (to by bolo v česku) Ale je tam výnimka § 16/7 a keďže vy ste platiteľ (identifikovaný inde ako sa práce vykonali)a majetok sa previezol na slovensko tak miesto dodania je Slovensko a mali fakturovať bez DPH. Obe veci ste im mali prehlásiť pred fakturáciou. Skuste ich znovu kontaktovať a požiadať o vystavenie novej Fa bez DPH. (v ich českom zákone ide o §10/4/c a následne odsek 5.

Vy máte povinnosť v každom prípade urobiť samozdanenie. Ak vám nevyfakturujú bez DPH skúste požiadať DU Praha o vrátenie a doložte písomnú korešpondenciu o tom , že nechceli vystaviť Fa bez DPH. Obávam sa totiž, že toto nie je dôvod na vrátenie českej dane, pretože to je problém v komunikácii medzi dodavateľom a odberateľom. Ale v praxi neviem ako postupujú.
Machulka
20.04.07,08:10
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli. Pekný deň.