striebro1
13.02.07,11:31
Dobry den,
potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom...
mam zavazok v ceskych korunach, ktory som prepocitala kurzom v ten den, kedy mi vznikol...kupila som zmenku na inkaso vystavenu v ceskych korunach.
postupne inkasa mi firma uhradzala zavazok v eurach, dolaroch...aj slovenskych korunach, rozne meny...vzdy som to prepocitavala na slovensku menu kurzom NBS platnym v ten den.
ku koncu roka mi vyvstava problem, ako mam uctovat kurzove rozdiely???
vychadzaju mi tam horibilne cisla a neviem ci to robim spravne...poradte mi prosim niekto...
renča1
14.02.07,07:34
Kurzové rozdiely sa mali účtovať vždy pri každej úhrade zvlášť a nie až na konci roka jednym zápisom, preto ti vychádzajú také horibilné čísla.
Susan
14.02.07,07:48
Dobry den,
potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom...
mam zavazok v ceskych korunach, ktory som prepocitala kurzom v ten den, kedy mi vznikol...kupila som zmenku na inkaso vystavenu v ceskych korunach.
postupne inkasa mi firma uhradzala zavazok v eurach, dolaroch...aj slovenskych korunach, rozne meny...vzdy som to prepocitavala na slovensku menu kurzom NBS platnym v ten den.
ku koncu roka mi vyvstava problem, ako mam uctovat kurzove rozdiely???
vychadzaju mi tam horibilne cisla a neviem ci to robim spravne...poradte mi prosim niekto...

Kurzove rozdiely sa prepocitavaju iba z neuhradenych zavazkov a pohladavok v cudzej mene k 31.12.2006. Ako uvadzas, postupne uhradene zavazky, ci pohladavky si prepocitavala kurzom NBS platnym v den pripisania. Nevidim problem, preco Ti vychadzaju horibolne cisla? Pokial su to velmi stare faktury, ktore prepocitavas, tak mozu vznikat vacsie kurzove rozdiely.
striebro1
14.02.07,11:50
ja robim v omege a omega mi prepocitala kazdy a jeden zapis na tom konkretnom pohladavkovom, zavazkovom ucte...tak preto sa pytam, ci to tak ma byt???
striebro1
14.02.07,11:53
robili ste niekto kurzove rozdiely saldokontne v omege??? tam mi to kazdu uhradu prepocitalo kurzom ku koncu roka...
ale co sa tyka tych viacerych mien...tak v tom pripade musim prepocitat zostatky z kazdej meny ci czk, eur, usd kurzom ku koncu roka, nie?? mylim sa???
striebro1
15.02.07,08:23
Nemozem vytvorit do vynosov rezervu na kurzove rozdiely v roku 2006? ja som totiz pozicala pozicku v USD a teraz na konci roka mi vychadza strasna strata, uplne to ovplyvni cely moj hospodarsky vysledok. neviete mi niekto poradit co urobit, aby mi to neovplyvnilo hosp vysledok danovy? neexistuje moznost vytvorit rezervu do vynosov????