MANAGERIA
13.02.07,11:40
Ahoj poraďáci .
Súrne potrebujem poradiť ako budete účtovať náklady a výnosy pri zmene metódy v roku 2007 podľa aktuálnych postupov účtovania.O čo sa oprieť viete niekto pomôcť??????
Richard
13.02.07,10:56
Prepáč, ale zadanie témy 4x, nazvanie ju POMOC SÚRNE je proti etikete Porady. Dovoľ nám tu udržať poriadok.

Porada nie je HOTLINE!!!!! ale stránka zameraná na zhromažďovanie riešení a diskusiu!
Danila
13.02.07,11:09
Ahoj poraďáci .
Súrne potrebujem poradiť ako budete účtovať náklady a výnosy pri zmene metódy v roku 2007 podľa aktuálnych postupov účtovania.O čo sa oprieť viete niekto pomôcť??????V profile máš, že si lektor účtovníctva. :eek:
MANAGERIA
13.02.07,11:10
ok ROZUMIEM
MANAGERIA
13.02.07,11:14
Ahoj Danila.
Aj ja môžem byť občas v tiesni aj keď som lektor a asi ťa to zhrozilo.

Ďakujem
MANAGERIA
13.02.07,11:34
A na odpoveď a radu po týchto ohlasoch určite môžem zabudnúť.Tiež totiž nie som dokonalý a bezchybný- občas riadny panikár a pred marcom sme všetci v strese.
Pekný deň
Danila
13.02.07,11:36
A na odpoveď a radu po týchto ohlasoch určite môžem zabudnúť.Tiež totiž nie som dokonalý a bezchybný- občas riadny panikár a pred marcom sme všetci v strese.
Pekný deňTento záver bude tiež len v dôsledku stresu. Lebo môžem Ťa ubezpečiť, že sa hlboko mýliš. Na predošlé príspevky sme dávno zabudli. A kráčame ďalej.
Zoltán Kovács
13.02.07,11:38
A na odpoveď a radu po týchto ohlasoch určite môžem zabudnúť.Tiež totiž nie som dokonalý a bezchybný- občas riadny panikár a pred marcom sme všetci v strese.
Pekný deň

mimotemy To zase nie. Neber to tak k srdcu. Určite sa niekto najde, kto ti odpovie. Vieš zbehlejší poraďáci sa snažia sem-tam aj o "udržbu" porady, aby splňala svoj účel, a nevznikali podobné situácie. Ja tiež som už dostal na začiatkoch upozornenie, keď som zazmätkoval. Napriek tomu som nezanevrel na poradu, ba naopak všade kde sa dá propagujem.
Olgica
13.02.07,11:45
Možno som zle zaradila príspevok ale aj tak prosím o radu.
Máme nekonečný problém.
Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
MANAGERIA
13.02.07,11:45
OK asi si fajn Drzim prst
MANAGERIA
13.02.07,11:47
Musím sa odpojiť no isto odpoviem ráno.čas súri
renča1
13.02.07,11:47
OK asi si fajn Drzim prst

Mnohí by ti chceli poradiť, ako aj ja, ale ja osobne nerozumiem tvojej otázke. Možno mi niekto stojí na kábliku. Môhla by si viac rozvinúť svoju otázku alebo napísať presný a priamy príklad? aby sme ti môhli poradiť.
Zoltán Kovács
13.02.07,11:48
Možno som zle zaradila príspevok ale aj tak prosím o radu.
Máme nekonečný problém.
Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.

Tiež by som sa domáhal vystavenia potvrdenia o úhrade v hotovosti. Ale napr. som sa stretol s tým, že v Rakúsku nevystavia potvrdenie ale na fa máš potvrdenie o úhrade s ich razítkom, a ani nevydajú potvrdenie o platbe v hotovosti. Ale to je Rakúsko.

mimotemy Naozaj to máš zle zaradené.
Tweety
13.02.07,11:48
Možno som zle zaradila príspevok ale aj tak prosím o radu.
Máme nekonečný problém.
Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
Doklad o úhrade je potrebný.
Olgica
13.02.07,11:48
Možno som zle zaradila príspevok ale aj tak prosím o radu.
Máme nekonečný problém.
Dostali sme fa za ubytko, ktorá sa hneď v deň vystavenia aj zaplatila. Na fa je napísané - platba hotovosť.
Potrebujeme k tejto fa aj príjmový pokl.doklad?
Ja si myslím, že áno. Keby bol doklad o zaplatení cez ERP tak nepotrebujeme fa, Ale keď máme len fa potrebujeme doklad o úhrade.!!! Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.
Nikto neviem.
Zoltán Kovács
13.02.07,11:50
Nikto neviem.

mimotemy Olgica trpezlivosť. Dostala si už dokonca 2x odpoveď.
renča1
13.02.07,11:51
Pracovníčka, ktorá vystavuje fa tvrdí, že ak je na fa napísané - úhrada v hotovosti tak nepotrebujeme doklad o zaplatení.

A ty sa jej spýtaj podľa čoho pracovníčka postupuje, nech ti povie odvolávku na príslušný §, postup v účtov.
Olgica
13.02.07,11:52
mimotemy Olgica trpezlivosť. Dostala si už dokonca 2x odpoveď.
OK.Vďaka všetkým.