victoria
12.01.05,12:12
Dobry den,
prosim o radu pri uctovani v uctovnom programe pohoda. Zauctovala som cez interny doklad vzajomny zapocet pohladavok a zavazkov. Na zaklade parovacich symbolov mi predmetne zavazky aj pohladavky vypadli zo saldokonta ale ostali mi visiet nadalej v evidencii pohladavok a zavazkov a odtial ich neviem vyparovat. Nevie mi niekto poradit ?
anka1
21.01.05,09:05
Dobry den,
prosim o radu pri uctovani v uctovnom programe pohoda. Zauctovala som cez interny doklad vzajomny zapocet pohladavok a zavazkov. Na zaklade parovacich symbolov mi predmetne zavazky aj pohladavky vypadli zo saldokonta ale ostali mi visiet nadalej v evidencii pohladavok a zavazkov a odtial ich neviem vyparovat. Nevie mi niekto poradit ?
Urobila si ten vzájomný zápočet v internom doklade cez likvidáciu (Ctrl+Shift+L)? Potom by sa ti zlikvidovali záväzky aj pohľadávky aj v evidencii.
victoria
21.01.05,13:04
samozrejme ze som to neurobila cez likvidaciu vyberom :-( Ale uz je vsetko na poriadku a vdaka za radu.
majernikova
15.10.07,08:53
...môžete mi niekto poradiť, ako postupovať pri zápočte? Nechce mi načítať údaje. Ako postupovať? Prosím, súrne. Naveďte ma niekto na postup.
Ďakujem
Ziarowka
15.10.07,11:35
Ako urobím zápočet ak naša pohľadávka je väčšia ako záväzok a aká tam má byť predkontácia. (alebo bez predkontácie?)
Prečo mi sumu zápočtu zdvojnásobuje?
A prečo keď dám tlačovú zostavu "vzájomný zápočet" , tak pri našej pohľadávke nedá zostatok, ale mi napíše chybu, že sa nerovnajú sumu, veď ony sa nerovnajú a zostatok doplatie predsa príkazom na úhradu.
Ziarowka
15.10.07,14:42
fajn, treba sa lepšie pozrieť na obrazovku... nevšimla som si "čiastočne zlikvidovať".... beriem späť všetky zbytočné otázky.
majernikova
15.10.07,18:10
...môžete mi niekto poradiť, ako postupovať pri zápočte? Nechce mi načítať údaje. Ako postupovať? Prosím, súrne. Naveďte ma niekto na postup.
Ďakujem
......vie mi niekto poradiť?
bv_alexandra
16.10.07,04:37
......vie mi niekto poradiť?
.
..môžete mi niekto poradiť, ako postupovať pri zápočte? Nechce mi načítať údaje. Ako postupovať? Prosím, súrne. Naveďte ma niekto na postup.
Ďakujem

Interné doklady - položky dokladu - následne na to Záznam - likvidácia výberom a vyberieš si záväzok ktorý zlikviduješ čiastočne resp. celkovo. a následne znovu Záznam - likvidácia výberom - a vyberieš pohľadávku a zas zlikviduješ. Uložiš a je to hotovo. ;)
majernikova
18.12.07,05:46
Ahoj, možno je to hlúpa otázka no neviem si poradiť. Ako dostanem do položiek Interných dokladov FA, ktorú chcem zlikvidovať zápočtom. Prosím poraďte mi niekto.
Ďakujem
majernikova
18.12.07,06:23
....posúvam, nikto nevie poradiť? Možno viete postup pri MK - softe? Ak nikto vie, prosím poraďte. Ďakujem
majernikova
18.12.07,07:42
poraďte mi niekto, prosím .
Kája.
18.12.07,07:59
Insertom, vytvoríš nový interný doklad, dáš Ctrl+Shift+L a prehodí ťa do knihy záväzkov, vyberieš záväzok dáš Enter, nastavíš sa v internom doklade na položky dokladu na prádzny riadok (pod uhradu záväzku) a zase Ctrl+Shift+L a v knihe pohľadávok vyberieš pohľadávku a dáš Enter, interný doklad uložíš.
venusa-ja
16.01.08,13:54
ctrl+shift+L ako pri iných likvidáciách v pohode
SAIVI
29.05.08,08:17
potrebujem započítať dve odberateľské faktúry s dvoma dodavateľskými faktúrami v JU v Pohode. Robila som to cez interný doklad likvidáciou výberom, ale všetko mi to na internom doklade naráta a aj v penažnom denníku mi to zaradí 2x do výdaja a príjem za odberateľské faktúry neeviduje : ( Pritom v položkách interného dokladu mám predkontácie podľa faktúr a členenia nezahrňovať a aj keď si vytlačím formulár dohoda o vzájomnom zápočte je to tam správne. Kde som spravila chybu? ...faktúry mi tiež zlikvidovalo.
SAIVI
29.05.08,09:18
posuvam
Kája.
29.05.08,19:58
V položkách v internom doklade si musíš nastaviť správne predkontácie.
SAIVI
30.05.08,07:57
mám nastavené na úhradu dodávateľskéj faktury režia a nezahrnovať do DPH priznania a na úhradu odberatelskej faktúry príjem za služby a nezahrnovať do DPH priznania. Ja si myslým, že interný doklad o zápočte by potom mal vyzerať napr. :
+10.000,-
- 10.000,-
a konečná suma by mala byť 0,-
...mne to ale sčítava všetko dokopy : (
Kája.
30.05.08,08:04
To máš asi nastavené len pri faktúrach, v internom doklade, keď sa likvidujú dve faktúry tak predkontáciu automaticky zoberie len z prvej faktúry, preto si musíš v položkách interného dokladu nastaviť správne predkontácie.
Ziarowka
30.05.08,10:23
Urob si prípravu na zápočet:
1. vytvor si analytiku na účte 395 napr. 395001 vzájomné zápočty
2. pre agendu ID doplň predkontácie
a - zápočet pohľadávky 395001/311
b - zápočet záväzku 321/395001
3. v záložke ID "likvidácia" pravým tlačidlom myši vyber "pridať likvidáciu výberom" pridaj záväzky a pohľadávky
4. daj zlikvidovať alebo čiastočne zlikvidovať

a malo by to byť OK
Kája.
30.05.08,10:46
Ale ona má problém v JU.
SAIVI
30.05.08,16:21
To máš asi nastavené len pri faktúrach, v internom doklade, keď sa likvidujú dve faktúry tak predkontáciu automaticky zoberie len z prvej faktúry, preto si musíš v položkách interného dokladu nastaviť správne predkontácie.
mám to v položkách dokladu, na každu faktúru zvlášť. ...predtým som účtovala tiež v pohode v inej firme, a tam ked som spravila zápočet na rovnakú sumu, tak suma celkom bola 0, ešte sa ma to aj zvyklo spýtať če konečná suma je 0,- či to má uložiť. ...neviem čo som tam mala ináč nastavené predtým : ( ...asi bude najlepšie spýtať sa priamo v Pohode. ...ale aj tak Vám dakujem za snahu : )
apo
08.06.08,15:11
Pri zápočte v Pohode na interných dokladoch niekedy aj mne ostane NULA. Schválne som nazrel do jedného účtovníctva. Bolo to pri zápočte faktúry s dobropisom, do denníka sa zapísali dva riadky.

apo
SAIVI
09.06.08,05:17
ja som započítala odbereteľské faktúry s dodávateľskými.takže to nevadí ak tam nemám NULU? ....v penažnom denníku mi zapíše obidve položky napríklad ako výdavok, ale predkontácie dá správne. ...dufam že je to v poriadku:confused:
apo
09.06.08,06:59
ja som započítala odbereteľské faktúry s dodávateľskými.takže to nevadí ak tam nemám NULU? ....v penažnom denníku mi zapíše obidve položky napríklad ako výdavok, ale predkontácie dá správne. ...dufam že je to v poriadku:confused:

Mala by si mať v peňažnom denníku príjem a výdaj.

Robíš v JÚ predpokladám.

Ja robím zápočty v JÚ tak, že som si vytvoril jeden bankový účet na ktorom účtujem zápočty. Tento účet má vždy konečný zostatok NULA a som bez problémov. Takto som postupoval v predchádzajúcom softe a takto robím aj v Pohode, hoci pripúšťam, že cez interný doklad je to jednoduchšie, ale cez na tento úel vytvorený bankový účet preukaznejšie, že skutočne sa zaúčtoval príjem keď je treba ako aj výdaj.


apo
SAIVI
12.06.08,10:42
Zápočet v JU v POHODE
apo
12.06.08,11:19
Dobrá metodická pomôcka, OK.

Mám otázku:
Ako sa dostane TYP uzávierka do denníka?

Ďakujem.

apo
Kája.
12.06.08,17:26
Ja som to skúšala a v tlačenom denníku to máš podľa rozčlenené podľa predkontácii, ktoré zadáš v internom doklade v položkách. Nevidím tam žiadny rozdiel.
apo
12.06.08,19:19
Ja som to skúšala a v tlačenom denníku to máš podľa rozčlenené podľa predkontácii, ktoré zadáš v internom doklade v položkách. Nevidím tam žiadny rozdiel.

Pozrel som uzávierkové operácie v JÚ, ale všade mám iba Výdaj (okrem odpisov, ktoré sú tam vygenerované programom), ani raz nie je uzávierka. Nakoniec je to jedno, ale zakaždým keď zaúčtujem ID v JÚ skontrolujem či je tento zápis aj v denníku, zápis tam je tak mi je to fuk. ALE ako UZÁVIERKA to môže mať nejaký význam, ktorý mi uniká.

apo
Kája.
12.06.08,20:01
Neviem či to nemá súvis s tým, že v JU by sa cez interné doklady mali robiť iba uzavierkové operácie. Tiež v tom type Uzávierka neviem nájsť význam.
apo
12.06.08,20:24
Neviem či to nemá súvis s tým, že v JU by sa cez interné doklady mali robiť iba uzavierkové operácie. Tiež v tom type Uzávierka neviem nájsť význam.

Uzávierka má význam v tom, že usmernenie MF SR pre vedenie JÚ predpisuje čo má byť vykonané v uzávierkových operáciách. Zápočty patria medzi tie úkony, ktoré tam patria.

Ja ale takéto usmernenie ignorujem, lebo to mohol napísať iba úradník čo nevie o čom je život. Vieš si predstaviť, že by si zo zápočtami čakala do účtovnej uzávierky? Ja nie a banky by nikomu nedali úver, lebo by firmy mali zlé hodnotenie v platobnej disciplíne. Tak POHODA to vyriešila aspoň formálnou informáciou ZÁVIERKA - ak to takto myslia tak s nimi súhlasím.

apo