Fany
13.02.07,12:10
Chýba mi tu jedna rubrika - prehľad platných zákonov. Teraz napr. hľadám, aký je zákon č. 526/1990 Zb. Nikde sa k tomu neviem dopátrať, alebo neviem, kde to hĺadať. A či takýto zákon vôbec je ešte platný. Možno by sa tu mohla založiť osobitná rubrika, alebo vytvoriť téma, kde by boli rozpísané jednotlivé zákony a ich číslo, možno aj jednotlivé nariadenia...
Je to možno skôr výzva pre Richarda, niečo takéto tu doplniť. Alebo to je a ja to nevidím?

Začnem - možno sa niekto pridá:

Obchodný zákonník - 513/1991
Občiansky zákonník - 40/1964
Občiansky súdny poriadok - 99/1963
Exekučný poriadok - 233/1995
Trestný zákon - 300/2005
Živnostenský zákon - 455/1991
Zákon o dani z príjmu - 595/2003
Správa daní a poplatkov - 511/1992
Zákon o DPH - 222/2004

Prosím, pridajte sa a ak mi niekto vie povedať, aký je ten zákon 526/1990, budem vďačná.
evina
13.02.07,11:15
Chýba mi tu jedna rubrika - prehľad platných zákonov. Teraz napr. hľadám, aký je zákon č. 526/1990 Zb. Nikde sa k tomu neviem dopátrať, alebo neviem, kde to hĺadať. A či takýto zákon vôbec je ešte platný. Možno by sa tu mohla založiť osobitná rubrika, alebo vytvoriť téma, kde by boli rozpísané jednotlivé zákony a ich číslo, možno aj jednotlivé nariadenia...
Je to možno skôr výzva pre Richarda, niečo takéto tu doplniť. Alebo to je a ja to nevidím?

Začnem - možno sa niekto pridá:

Obchodný zákonník - 513/1991
Občiansky zákonník - 40/1964
Občiansky súdny poriadok - 99/1963
Exekučný poriadok - 233/1995
Trestný zákon - 300/2005
Živnostenský zákon - 455/1991
Zákon o dani z príjmu - 595/2003
Správa daní a poplatkov - 511/1992
Zákon o DPH - 222/2004

Prosím, pridajte sa a ak mi niekto vie povedať, aký je ten zákon 526/1990, budem vďačná.

Všetky platné zákony nájdeš napr. na www.justice.gov.sk vždy v aktuálnom znení...

Zákon 526/1990 je , resp. bol zákon o cenách a bol zrušený a nahradený zákonom 18/1996 s účinnosťou od 1.4.1996 a jeho posledné znenie je upravené zákonom 117/2006
Richard
13.02.07,12:16
Zákony ktoré sú podporované Poradou sú na Porade, ostatné nie. Postupne ich aktualizujeme. Posledne sme aktualizovali DPH, teraz je na rade dan z prijmu (dufam ze dnes vecer to bude).

Ak nemáme
Na justice.gov... tiež nie sú okamžite aktualizované znenia a to ich financuje ministerstvo.... ale je to dobrý zdroj :)

P.S. Ak máme niektorý zákon neaktuálny, nahláste to prosím cez nahlás :)
evina
13.02.07,12:36
Ja som pochopila ináč zadávateľku, že by tu mala rada prehľad všetkých zákonov, čo vlastne ani Porada nemá mať prečo za cieľ.
Zákony súvisiace s účtovným a daňovým právom sú tu vždy aktuálne, či už v celkovom znení alebo s upozornením na novelizácie :):)
Fany
13.02.07,12:38
No mrzí ma, nemyslela som celé znenia zákonov, iba názov a číslo zákona, iba taký prehľad, aby sa ľahko našlo, ktorý zákon má aké číslo, alebo aké číslo patrí ktorému zákonu. Tak ako som sa stretla s termínom "podľa zákona č. 562/1990 Zb. a nech som hľadala, ako hĺadala, nikde som sa nevedela dopátrať, aký to vlastne zákon je. Taký jednoduchý prehľad by predsa nemusel byť taký problém a na takejto superstránke by sa asi aj patrilo aby orientačne taký prehľad bol. Inak vďaka.
evina
13.02.07,12:48
Taký jednoduchý prehľad by predsa nemusel byť taký problém a na takejto superstránke by sa asi aj patrilo aby orientačne taký prehľad bol. Inak vďaka.

Trochu sa do toho zamontujem, aj keď to je Richardova parketa, ale ani len keby sme chceli vymenovať číselne všetky zákony a predpisy nemohlo by ísť v žiadnom prípade o jednoduchý prehľad a jednoduchú prácu , to by sme asi museli nahradilť Zbierku zákonov.... A ako bolo spomenuté vyššie, tie základné týkajúce sa oblasti daní a účtovníctva tu sú...

Pomoci ale v každom prípade sa Ti tu vždy dostane:)
Chobot
13.02.07,13:38
No mrzí ma, nemyslela som celé znenia zákonov, iba názov a číslo zákona, iba taký prehľad, aby sa ľahko našlo, ktorý zákon má aké číslo, alebo aké číslo patrí ktorému zákonu. Tak ako som sa stretla s termínom "podľa zákona č. 562/1990 Zb. a nech som hľadala, ako hĺadala, nikde som sa nevedela dopátrať, aký to vlastne zákon je. Taký jednoduchý prehľad by predsa nemusel byť taký problém a na takejto superstránke by sa asi aj patrilo aby orientačne taký prehľad bol. Inak vďaka.

Si zober, že ročne sa v zbierke publikuje vyše 500 zákonov, vyhlášok a nariadení. Keby Richard chcel všetko udržať aktualizované, tak by asi nerobil nič iné, len by sledoval, kedy vláda aký zákon achválila.

To, čo Ty potrebuješ, je na internete aj na viacerých zdrojoch a dokonca ešte lepšie. Napr. na www.zbierka.sk (http://www.zbierka.sk) máš všetky zákona tak ako boli publikované podľa čísla (spätne síce len do roku 2001) ale na tej už spomenutej

http://jaspi.justice.gov.sk

sú pekne uvedené dokonca si môžeš nechať zobraziť aj znenie ku konkrétnemu dátumu.
Fany
15.02.07,10:16
Ďakujem, prave o niečo takéto mi šlo. Nemusí byť uvedené znenie zákona, ale orientácia v číslach a názvoch. Vďaka.
Richard
15.02.07,15:42
Inak už je aktualizovaný aj zákon o dani z príjmov :)