K.A.T.K.A
13.02.07,14:57
Dobrý deň,
V septembri som sa vrátila naspäť do zamestnania z materskej dovolenky. Ako je to s ročným zúčtovaním dane?
katkaj
13.02.07,13:59
Dobrý deň,
V septembri som sa vrátila naspäť do zamestnania z materskej dovolenky. Ako je to s ročným zúčtovaním dane?

Pokiaľ si nemala žiadne iné príjmy tak môžeš požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie RZD.
K.A.T.K.A
18.02.07,12:10
no dobre. A keďže som nastúpila až v septembri a dovtedy som bola na materskej dovolenke, môže si zároveň manžel (živnostník) zároveň uplatniť časť nezdaniteľnej čiastky na mňa ?
Anja111
18.02.07,12:24
no dobre. A keďže som nastúpila až v septembri a dovtedy som bola na materskej dovolenke, môže si zároveň manžel (živnostník) zároveň uplatniť časť nezdaniteľnej čiastky na mňa ?
Vrátila si sa po materskej (po pol roku), alebo po rodičovskej (do 3 rokoch veku dieťaťa)?
katkaj
18.02.07,20:30
no dobre. A keďže som nastúpila až v septembri a dovtedy som bola na materskej dovolenke, môže si zároveň manžel (živnostník) zároveň uplatniť časť nezdaniteľnej čiastky na mňa ?


Ak si poberala materskú tak manžel si odráta 90816 - tvoj príjem kde sa ráta aj materská. Pokiaľ si mala rodičovský príspevok tak ten sa na tieto účely za príjem nepovažuje
K.A.T.K.A
19.02.07,10:20
Vrátila si sa po materskej (po pol roku), alebo po rodičovskej (do 3 rokoch veku dieťaťa)?

Vrátila som sa keď malý ešte nemal 3 roky, bolo to asi o 4 mesiace skôr.
K.A.T.K.A
19.02.07,10:22
Ak si poberala materskú tak manžel si odráta 90816 - tvoj príjem kde sa ráta aj materská. Pokiaľ si mala rodičovský príspevok tak ten sa na tieto účely za príjem nepovažuje

toto viem, ale NEVIEM, čI KEĎ MôJ ZAMESTNÁVATEľ MI UROBI ROČNÉ ZÚČTOVANIE DANE - ČI ZÁROVEŇ AJ MANŽEL SI MôŽE UPLATNIŤ NA MŇA NEZDANITEĽNÚ ČIASTKU ???
alebo riešim úplnú blbosť ???
jankasm
19.02.07,10:23
Vrátila som sa keď malý ešte nemal 3 roky, bolo to asi o 4 mesiace skôr.


Takže si nebola na materskej dovolenke ale na rodičovskej dovolenke, to je v tomto prípade veľký rozdiel.
Rodičovský príspevok sa do príjmu nezaratáva, takže manžel si na teba môže uplatniť odpočet 90.816 mínus príjem zo zamestnania od septembra.
Ty si si v zamestnaní dúfam požiadala o RZD. Všetka zaplatená daň sa ti v tomto prípade vráti. ;)
jankasm
19.02.07,10:25
toto viem, ale NEVIEM, čI KEĎ MôJ ZAMESTNÁVATEľ MI UROBI ROČNÉ ZÚČTOVANIE DANE - ČI ZÁROVEŇ AJ MANŽEL SI MôŽE UPLATNIŤ NA MŇA NEZDANITEĽNÚ ČIASTKU ???
alebo riešim úplnú blbosť ???

Nie, neriešiš úplnú blbosť. ;)
Odpoveď je ÁNO, môže. Nezdaniteľná časť na daňovníka (to je tá, ktorú si uplatníš sama na seba), je niečo úplne iné ako nezdaniteľná časť na manželku (ktorú si uplatní na teba tvoj manžel). Sú to dva rozdielne pojmy, ktoré spolu vôbec nesúvisia. :)
katkaj
19.02.07,10:32
Ak si poberala materskú tak manžel si odráta 90816 - tvoj príjem kde sa ráta aj materská. Pokiaľ si mala rodičovský príspevok tak ten sa na tieto účely za príjem nepovažuje


toto viem, ale NEVIEM, čI KEĎ MôJ ZAMESTNÁVATEľ MI UROBI ROČNÉ ZÚČTOVANIE DANE - ČI ZÁROVEŇ AJ MANŽEL SI MôŽE UPLATNIŤ NA MŇA NEZDANITEĽNÚ ČIASTKU ???
alebo riešim úplnú blbosť ???

Katka ale veď som ti odpovedala že si manžel môže uplatniť odpočet na teba ;)
K.A.T.K.A
19.02.07,10:40
Katka ale veď som ti odpovedala že si manžel môže uplatniť odpočet na teba ;)


áno, ďakujem veľmi pekne.
len som si z tej odpovede nebola istá, či sa rozumieme.
K.A.T.K.A
19.02.07,10:42
Takže si nebola na materskej dovolenke ale na rodičovskej dovolenke, to je v tomto prípade veľký rozdiel.
Rodičovský príspevok sa do príjmu nezaratáva, takže manžel si na teba môže uplatniť odpočet 90.816 mínus príjem zo zamestnania od septembra.
Ty si si v zamestnaní dúfam požiadala o RZD. Všetka zaplatená daň sa ti v tomto prípade vráti. ;)

áno požiadala, a preto som si nebola istá či som urobila správne
áno, mala som namysli rodičovskú dovolenku, len som to zle pomenovala. Ten výpočet u manžela mi je jasný, však sme to už tak robili vlastne posledné 2 roky, len teraz ma mietol ten môj návrat do zamestnania.
ale už mi to je jasné. ďkaujem
Farks
20.02.07,09:41
Chcela by som sa spýtať, vlastne sa len utvrdiť... je povinnosť podať ročné zúčtovanie dane? Ak ide o zamestnanca, ktorý mal len minimálnu mzdu, čiže preddavky na daň nemal. Ja si myslím, že nemusím požiadať o ročné zúčtovanie dane, len by ma zaujímalo kde to nájdem v zákone. Ďakujem
katkaj
20.02.07,09:46
Chcela by som sa spýtať, vlastne sa len utvrdiť... je povinnosť podať ročné zúčtovanie dane? Ak ide o zamestnanca, ktorý mal len minimálnu mzdu, čiže preddavky na daň nemal. Ja si myslím, že nemusím požiadať o ročné zúčtovanie dane, len by ma zaujímalo kde to nájdem v zákone. Ďakujem

Ak zamestnanec mal úhrn príjmov viac ako 45408 tak musí požiadať o vykonanie RZD prípadne vykonať DP. Len zamestnanec s príjmom nižším ako 45408 nemusí žiadať o RZD. Pozri zákon o dani z príjmov a konkrétne paragraf 38 ktorý hovorí o ročnom zúčtovaní. Prípadne paragraf 32 ktorý hovorí o daňovom priznaní
jankasm
20.02.07,09:51
Chcela by som sa spýtať, vlastne sa len utvrdiť... je povinnosť podať ročné zúčtovanie dane? Ak ide o zamestnanca, ktorý mal len minimálnu mzdu, čiže preddavky na daň nemal. Ja si myslím, že nemusím požiadať o ročné zúčtovanie dane, len by ma zaujímalo kde to nájdem v zákone. Ďakujem

Daňové priznanie alebo ročné zúčtovanie dane musí vykonať každý daňovník, ktorého ročný príjem za rok 2006 presiahol 45.408,-SK (§ 32 ods. 1 zákona o dani z príjmu). Takže aj keď mal minimálnu mzdu celý rok, musí si požiadať o RZD alebo urobiť DP.
Ejuska2586
20.02.07,09:53
Ahojte.
Nevie mi niekto poradiť, ako vykonať ročné zúčtovanie v prípade, že zamestnáveme dôchodcu na dohodu o vykonaní práce? :confused:
katkaj
20.02.07,09:55
Ahojte.
Nevie mi niekto poradiť, ako vykonať ročné zúčtovanie v prípade, že zamestnáveme dôchodcu na dohodu o vykonaní práce? :confused:

A bol príjem zdaňovaný preddavkovo ?
Farks
20.02.07,10:24
Daňové priznanie alebo ročné zúčtovanie dane musí vykonať každý daňovník, ktorého ročný príjem za rok 2006 presiahol 45.408,-SK (§ 32 ods. 1 zákona o dani z príjmu). Takže aj keď mal minimálnu mzdu celý rok, musí si požiadať o RZD alebo urobiť DP.
a čo v prípade ak nepožiada a ani si nepodá DP?
katkaj
20.02.07,10:26
a čo v prípade ak nepožiada a ani si nepodá DP?

Tak si naňho Daňový úrad "posvieti" :)
jankasm
20.02.07,10:27
a čo v prípade ak nepožiada a ani si nepodá DP?

Nesplní si povinnosť, ktorá jej vyplýva zo zákona, teda poruší zákon.
Je taký veľký problém si o to RZD radšej požiadať? ;)
renataj
20.02.07,14:14
Ženy prosím poraďte mi.Vlani som mala za 2 mesiace príjem aj z Čiech.Všetko som si prepočítala priemerným kurzom v konkrétnom mesiaci,ale neviem sa pohnúť s DP.Neviete mi poradiť,kde nájdem pomôcku na vyplnenie DP.Postála som na riadkuč.52 DP.Vopred srdečná vďaka.:confused:
Ejuska2586
21.02.07,09:19
A bol príjem zdaňovaný preddavkovo ?
Áno, príjem som zdaňovala preddavkom.
pribko
21.02.07,09:46
Ak zamestnanec mal úhrn príjmov viac ako 45408 tak musí požiadať o vykonanie RZD prípadne vykonať DP. Len zamestnanec s príjmom nižším ako 45408 nemusí žiadať o RZD. Pozri zákon o dani z príjmov a konkrétne paragraf 38 ktorý hovorí o ročnom zúčtovaní. Prípadne paragraf 32 ktorý hovorí o daňovom priznaní

A ak nemal väčší príjem, teda DP nepodá.
Treba oznámiť DÚ, že nedáva DP, aby ho potom nestíhali, že nedal DP?:confused:
jankasm
21.02.07,10:34
A ak nemal väčší príjem, teda DP nepodá.
Treba oznámiť DÚ, že nedáva DP, aby ho potom nestíhali, že nedal DP?:confused:

Nie, nemusí DÚ vôbec nič oznamovať. ;)
pribko
21.02.07,10:43
Nie, nemusí DÚ vôbec nič oznamovať. ;)

Vďaka:rolleyes:
Merika
21.02.07,13:03
Súhlasím, môže si uplatniť odpočet aj manžel
jankasm
22.02.07,07:04
Na drakovi sa píše, že si môžem ponížiť základ dane aj o zaplatené poistné na dobrovoľné nemocenské poisenie. Je to pravda? Pretože v žiadosti o RZD sa píše o povinnom poistnom, a DNP podľa mňa nie je povinné.
Ak si oň môžem ponížiť základ dane, tak za ktoré mesiace? Môže byť aj za december, zaplatené v januári?
Pošuškajte niekto §, kde to nájdem. Ďakujem ;) :)
Denisa Holla
22.02.07,07:36
Ahojte, viete mi niekto poradit a vyriešiť môj problém?
Mám zamestnanca, ktorý k nám nastúpil 1.2.06. V januári 2006 pracoval u iného zamestnávateľa, ktorý mu prispieval na DDS 200,-/mes a zamestnancovi sa zrážalo 300,- zo mzdy.Takéto potvrdenie mi aj doložil od predošlého zamestnanca. čo je v poriadku.
Nasa firma mu takisto na základe zmluvy zrážala z jeho mzdy na DDS a každý mes. odvádzala v sume 300,-počas celého roku čo u nás pracuje.
Ide mi o to, akú sumu mu mám zahrnúť do RZD. 300x13mes. +200,- čo mu prispel jeho bývalý zamestnávateľ?Ciní to 4100.
Prosím dobré duše poraďte mi. ďakujem
jankasm
22.02.07,07:44
Ahojte, viete mi niekto poradit a vyriešiť môj problém?
Mám zamestnanca, ktorý k nám nastúpil 1.2.06. V januári 2006 pracoval u iného zamestnávateľa, ktorý mu prispieval na DDS 200,-/mes a zamestnancovi sa zrážalo 300,- zo mzdy.Takéto potvrdenie mi aj doložil od predošlého zamestnanca. čo je v poriadku.
Nasa firma mu takisto na základe zmluvy zrážala z jeho mzdy na DDS a každý mes. odvádzala v sume 300,-počas celého roku čo u nás pracuje.
Ide mi o to, akú sumu mu mám zahrnúť do RZD. 300x13mes. +200,- čo mu prispel jeho bývalý zamestnávateľ?Ciní to 4100.
Prosím dobré duše poraďte mi. ďakujem

Ak mu boli príspevky zrážanén a odvádzané normálne mesačne, tak maximálne môže byť 300*12 mesiacov. December 2006 sa nepočíta, pretože príspevok bol zrazený a odvedený až v januári 2007, takže ten pôjde až do RZD za rok 2007. Za rok 2006 môžeš započítať len príspevky preukázateľne zaplatené do 31.12.2006.
Tých 200,-Sk, ktoré mu prispel zamestnávateľ, sa nezapočítava vôbec. Započítavajú sa len príspevky, ktoré si platil zamestnanec. ;)
Ivča
22.02.07,08:03
Zamestnanec bol v pracovnom pomere od 01.01.06 do 31.08.06. Pracoval za minimálnu mzdu, daň mu nevychádzala. Od 01.09.06 bol evidovaný na úrade práce do 31.12.2006. Zároveň od 01.09 06 pracoval v inej organizácii na dohodu do 31.12.2006 kde mal zrážkovú daň. Tento zamestnanec ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania. Podľa mňa, keď chce vrátiť zrážkovú daň musí si podať daňové priznanie. Mám pravdu?
katkaj
22.02.07,08:06
Zamestnanec bol v pracovnom pomere od 01.01.06 do 31.08.06. Pracoval za minimálnu mzdu, daň mu nevychádzala. Od 01.09.06 bol evidovaný na úrade práce do 31.12.2006. Zároveň od 01.09 06 pracoval v inej organizácii na dohodu do 31.12.2006 kde mal zrážkovú daň. Tento zamestnanec ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania. Podľa mňa, keď chce vrátiť zrážkovú daň musí si podať daňové priznanie. Mám pravdu?


Ak chce dodaniť zrážkovú daň tak musí podať DP
jankasm
22.02.07,08:07
Zamestnanec bol v pracovnom pomere od 01.01.06 do 31.08.06. Pracoval za minimálnu mzdu, daň mu nevychádzala. Od 01.09.06 bol evidovaný na úrade práce do 31.12.2006. Zároveň od 01.09 06 pracoval v inej organizácii na dohodu do 31.12.2006 kde mal zrážkovú daň. Tento zamestnanec ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania. Podľa mňa, keď chce vrátiť zrážkovú daň musí si podať daňové priznanie. Mám pravdu?

Áno, máš úplnú pravdu. Ak chce vrátiť, teda oddaniť zrážkovú daň, musí si podať DP. Ty mu len vystavíš potvrdenie o príjme. ;)
jankasm
22.02.07,08:08
Ak chce dodaniť zrážkovú daň tak musí podať DP

Katka, skús sa mi prosím pozrieť na príspevok č. 27. Nevieš poradiť? ;) :)
Ďakujem Jana
katkaj
22.02.07,08:21
Na drakovi sa píše, že si môžem ponížiť základ dane aj o zaplatené poistné na dobrovoľné nemocenské poisenie. Je to pravda? Pretože v žiadosti o RZD sa píše o povinnom poistnom, a DNP podľa mňa nie je povinné.
Ak si oň môžem ponížiť základ dane, tak za ktoré mesiace? Môže byť aj za december, zaplatené v januári?
Pošuškajte niekto §, kde to nájdem. Ďakujem ;) :)

Janka a vieš mi pridať link kde presne to v drakovi bolo?
Paula
22.02.07,08:25
Pokiaľ viem, dobrovoľné NP si môže dať do daňových výdavkov SZČO. Aj mňa zaujíma ten link na Draka, kde sa píše o zamestnancovi:)
jankasm
22.02.07,08:40
Janka a vieš mi pridať link kde presne to v drakovi bolo?

Pokúsim sa o to ;)

http://www.porada.sk/showthread.php?t=41445&highlight=ro%E8n%E9+z%FA%E8tovanie

Je to v časti ako vyplniť žiadosť "Zaplatené poistné, o ktoré si zamestnanec môže znížiť základ dane (bod I./1. druhá časť)"


Snáď to bude fungovať. :) :---
jankasm
22.02.07,08:43
A teraz babky poraďte. Môžem si to naozaj odpočítať tak ako je to tam napísané? Nemôžem to nikde v zákone nájsť. :(
katkaj
22.02.07,08:47
Pokúsim sa o to ;)

http://www.porada.sk/showthread.php?t=41445&highlight=ro%E8n%E9+z%FA%E8tovanie

Je to v časti ako vyplniť žiadosť "Zaplatené poistné, o ktoré si zamestnanec môže znížiť základ dane (bod I./1. druhá časť)"


Snáď to bude fungovať. :) :---

Janka ide o to že zamestnanec nemusí pracovať celý rok u jedného zamestnávateľa. Tu bolo podľa mňa myslené že pokiaľ bol napríklad pár mesiacov dobrovoľne nezamestnaný a platil si sám odvody tak si ich môže uplatniť. Ale určite nie štýlom že celý rok bol zamestnanec a ešte si aj platil DNP súčasne. Teda takto to chápem ja. ;)
KatkaBS
22.02.07,22:56
Prosím poraďte.
Zamestnávame 3 zamestnancov (pracovali cely rok 2006) na polovičný úväzok - 20 h týždenne - 1/2 minimálnej mzdy - od januára do septembra -
3 450 Sk, od októbra do decembra - 3800 Sk. Ich ročný príjem vychádza tak do 43 000 Sk... Počas roka žiadny iný príjem nemali. Myslím,že im nemusím robiť RZD, však? (Oni mi síce žiadosti dali - ale ani sami nevedia prečo a či vôbec im to treba) Ďakujem
Zita4
23.02.07,06:37
Prosím poraďte.
Zamestnávame 3 zamestnancov (pracovali cely rok 2006) na polovičný úväzok - 20 h týždenne - 1/2 minimálnej mzdy - od januára do septembra -
3 450 Sk, od októbra do decembra - 3800 Sk. Ich ročný príjem vychádza tak do 43 000 Sk... Počas roka žiadny iný príjem nemali. Myslím,že im nemusím robiť RZD, však? (Oni mi síce žiadosti dali - ale ani sami nevedia prečo a či vôbec im to treba) Ďakujem
Ak nezarobili viac ako 45408 Sk za celý rok 2006 u všetkých zamestnávateľov, netreba robiť RZD ani nemajú povinnosť podať si daňové priznanie.
Jozef Mihál
23.02.07,07:12
Ad 27: tak ako si môže znížiť o DNP svoj ZD SZČO, môže aj zamestnanec. O.i. rovnosť pred ústavou.
jankasm
23.02.07,07:37
Ad 27: tak ako si môže znížiť o DNP svoj ZD SZČO, môže aj zamestnanec. O.i. rovnosť pred ústavou.

Takže si to môžem odpočítať. Môžem poprosiť nejaký § kde sa o tom píše? Ďakujem
A ešte jedna otázočka, môžem si odpočítať aj poistné za 12/2006 zaplatené v januári 2007 alebo len poistné zaplatené do 31.12.2006?
katkaj
23.02.07,07:37
Ad 27: tak ako si môže znížiť o DNP svoj ZD SZČO, môže aj zamestnanec. O.i. rovnosť pred ústavou.


Jožko pochopila som to správne že ak sa bude zamestnancovi počas roka zrážať povinné poistné a zároveň si z nejakého dôvodu bude platiť aj dobrovolné poistné tak si môže odrátať oba druhy poistenia ? :eek: :rolleyes:
katkaj
23.02.07,07:38
mimotemy Janka zase sme sa zhodli v tom čase :D
Jozef Mihál
23.02.07,07:56
Citujem z metodického usmernenia MFSR uverejneného vo FS 2/2004:

"29. Poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť daňovník s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov.

Poistné podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, ktoré je povinný platiť dobrovoľne poistená osoba s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov, sa pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) z príjmov podľa § 5 zákona o dani z príjmov odpočítava od zdaniteľných príjmov a pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) podľa § 6 zákona o dani z príjmov sa zahŕňa do daňových výdavkov podľa
§ 19 zákona o dani z príjmov. Rovnako sa postupuje aj u daňovníka, ktorý uplatňuje postup podľa § 6 ods. 9 a 10 zákona o dani z príjmov."
jankasm
23.02.07,08:02
Ďakujeme za usmernenie.
A čo s tým decembrom zaplateným v januári 2007? Mám tam započítať aj ten? Stačí mi ako doklad k RZD výpis z účtu?
Jozef Mihál
23.02.07,08:06
katkaj
23.02.07,08:36
Citujem z metodického usmernenia MFSR uverejneného vo FS 2/2004:

"29. Poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť daňovník s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov.

Poistné podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, ktoré je povinný platiť dobrovoľne poistená osoba s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov, sa pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) z príjmov podľa § 5 zákona o dani z príjmov odpočítava od zdaniteľných príjmov a pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) podľa § 6 zákona o dani z príjmov sa zahŕňa do daňových výdavkov podľa
§ 19 zákona o dani z príjmov. Rovnako sa postupuje aj u daňovníka, ktorý uplatňuje postup podľa § 6 ods. 9 a 10 zákona o dani z príjmov."

Jožko mňa len stále mýlilo to spojenie "ktoré je povinný platiť dobrovoľne poistená osoba s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov".

Ale tak si osvojím že sa to dá uplatniť ;)
KatkaBS
23.02.07,10:42
Ak nezarobili viac ako 45408 Sk za celý rok 2006 u všetkých zamestnávateľov, netreba robiť RZD ani nemajú povinnosť podať si daňové priznanie.
Ďakujem. Takže im len vytlačím potvrdenie o príjme za rok 2006 a tým to pre mňa hasne? Alebo mam ešte nejakú inú povinnosť voči ním? Musím ešte niečo iné urobiť voči daňovému úradu? Ďakujem.
jankasm
23.02.07,11:03
Ďakujem. Takže im len vytlačím potvrdenie o príjme za rok 2006 a tým to pre mňa hasne? Alebo mam ešte nejakú inú povinnosť voči ním? Musím ešte niečo iné urobiť voči daňovému úradu? Ďakujem.

To je všetko, žiadna povinnosť voči DÚ.
katkaj
23.02.07,11:04
Ďakujem. Takže im len vytlačím potvrdenie o príjme za rok 2006 a tým to pre mňa hasne? Alebo mam ešte nejakú inú povinnosť voči ním? Musím ešte niečo iné urobiť voči daňovému úradu? Ďakujem.

Pokiaľ mali preddavkovú daň, nezabudnúť ich uviesť v ročnom Hlásení za rok 2006 ;)
KatkaBS
24.02.07,00:52
Pokiaľ mali preddavkovú daň, nezabudnúť ich uviesť v ročnom Hlásení za rok 2006 ;)
A to aj vtedy,ak mali minimalnu mzdu a teda ziadna dan im nevysla? Aj tak? Len jeden zamestnanec dostaval daňovy bonus... Hm? Dakujem
liba2
24.02.07,06:45
A to aj vtedy,ak mali minimalnu mzdu a teda ziadna dan im nevysla? Aj tak? Len jeden zamestnanec dostaval daňovy bonus... Hm? Dakujem
... aj v tom prípade, lebo mali zúčtovanú mzdu, ktorá sa do Hlásenia uvádza, a tiež aby bolo vidieť, komu nebola zrazená daň (=všetkým).
KatkaBS
24.02.07,11:31
Takže im vytlačím len potvrdenie o príjme za rok 2006 a môžem vypísať Hlásenie - v ktorom uvediem všetkých zamestnancov, aj tých,ktorí odišli v priebehu roka, aj tých, ktorí ešte u nás pracujú, a nerobím im RZD. Správne to chápem?
Ďakujem.
katkaj
24.02.07,16:14
Takže im vytlačím len potvrdenie o príjme za rok 2006 a môžem vypísať Hlásenie - v ktorom uvediem všetkých zamestnancov, aj tých,ktorí odišli v priebehu roka, aj tých, ktorí ešte u nás pracujú, a nerobím im RZD. Správne to chápem?
Ďakujem.


áno treba tam uviesť všetkých zamestnancov, ktorí mali v roku 2006 zdaniteľný príjem. Čiže aj tých ktorí už odišli aj tých ktorí ešte u Vás pracujú. A nezabudnúť na dohodárov, ktorí mali preddavkovú daň;)
IVEB
24.02.07,17:12
Ja by som k RZD mala otázku: Zamestankyňa je od 12/2006 na MD. Z RZD má preplatok na dani , nakoľko časť roka bola na rizikovom tehotenstve. Mám jej preplatok na dani zohľadniť riadne vo výplatnej páske / kde bude uvedený len ten preplatok / , alebo ako mám v tomto prípade ako zamestnávateľ postupovať?
katkaj
24.02.07,17:21
Ja by som k RZD mala otázku: Zamestankyňa je od 12/2006 na MD. Z RZD má preplatok na dani , nakoľko časť roka bola na rizikovom tehotenstve. Mám jej preplatok na dani zohľadniť riadne vo výplatnej páske / kde bude uvedený len ten preplatok / , alebo ako mám v tomto prípade ako zamestnávateľ postupovať?

áno, treba jej to spracovať v mzdách a poslať na účet.