lepa
13.02.07,14:11
Ahojte,


prosim o radu, ako zaúčtujem daňový doklad na zálohu a následne vyúčtovaciu DF( doslu fa ) v Omege. Pozerala som aj HELP ale nevedela som t najst.

dakujem za vsetky prispevky
Heňa14
13.02.07,13:27
Ja účtujem daňový doklad na preddavok na MD 324, MD 343 oproti D 321. Na 324 preto aby som nezabudla ten preddavok odpočítať z vyúčtovacej faktúry. Keď ich je viac nie je možné si to zapamätať. No a potom vyúčtovaciu fa /treba si ustriehnuť či je ZD znížený o ZD z vyfakturovaného preddavku/ vo fakturovanej výške t.j. ZD MD /nejaký nákladový účet, alebo čo už potrebuješ/, DPH z tohoto základu normálne 343. Ešte dopíšem v rozpise dph, pri tejto vyúčtovacej fa do okna iné sumu ZD z preddavkovej fa a preúčtujem z D 324 na MD príslušného účtu. Bude to v rozúčtovaní ako typ sumy X - iný voľný základ. Takto vlastne vyskladáš potrebný ZD do nákladov. Dúfam, že je to aspoň trocha zrozumiteľné.
pozit
13.02.07,14:56
Ahojte,


prosim o radu, ako zaúčtujem daňový doklad na zálohu a následne vyúčtovaciu DF( doslu fa ) v Omege. Pozerala som aj HELP ale nevedela som t najst.

dakujem za vsetky prispevky


Došlé preddavk. faktúry (zálohové) sa neúčtujú, len sa zaevidujú. Pri úhrade ostrej fa si zadáš v rozpise do preddavkov zaplatenú zálohu a program ti automaticky doplní do účt. zápisov vyúčtovanie preddavku (posledný riadok), kde si len doplníš analytiku. Ale majú to v HELP-e veľmi pekne spracované, daj si vyhľadať "úhrada DPF" a podľa toho postupuj.