cactus
13.02.07,15:14
Účtuje niekto v MK SOFTe v PÚ mzdy - konkrétne zrážky za stravenky?
Ak áno, tak ako je treba zadefinovať zrážku, aby zaúčtovanie bolo v poriadku?
cactus
13.02.07,14:33
nikto nevie?
Lydka R
13.02.07,14:45
Účtuje niekto v MK SOFTe v PÚ mzdy - konkrétne zrážky za stravenky?
Ak áno, tak ako je treba zadefinovať zrážku, aby zaúčtovanie bolo v poriadku?
Zrážku mi priamo keď zadám zaúčtovanie miezd nezaúčtuje. Stravenky účtujem ešte jedným ID
527/213
335/213
472/213
a potom 331/335
cactus
13.02.07,18:54
Pýtala som sa preto, pretože mne to dáva do ZZ - záväzkov a nemalo by to tak byť. Tiež som za účtovanie cez ID.
Ďakujem za odpoveď.
marcela76
14.02.07,16:52
ja to robím takto:
1. pri výpočte miezd si zadám zrážku, teda sumu, ktorú mám tomu konkrétnemu zamestnancovi zraziť z výplaty.
2. pri preúčtovaní cenín postupujem podobne ako bolo uvedené hore, interným dokladom

keď si potom pozrieš 331 tak ti tam ostanú len čisté mzdy
cactus
14.02.07,17:19
ja to robím takto:
1. pri výpočte miezd si zadám zrážku, teda sumu, ktorú mám tomu konkrétnemu zamestnancovi zraziť z výplaty.
2. pri preúčtovaní cenín postupujem podobne ako bolo uvedené hore, interným dokladom

keď si potom pozrieš 331 tak ti tam ostanú len čisté mzdy

lenže pri zaúčtovaní miezd dáva zrážky za stravenky na 331/379,
čo mi ČM zaúčtuje správne, ale ten účet 379 predsa nemôžem dať ako výdaj napr. z pokladne. To by som musela tiež zaúčtovať spätne príjem na 335, čj je už reálnejšie. Mám za to, že MK SOFT túto problematiku nemá dobre naprogramovanú.
marcela76
14.02.07,18:09
Nebola som si istá, tak som si to odskúšala - mne to na 379 nedáva. Musíš to mať nesprávne nastavené v parametroch, ja som si dala, aby mi to neúčtovalo, takto si to môžem odkontrolovať. Môžeš si to zmeniť v nastavení.
Pozri si ako to máš nastavené. Ešte tu budem tak sa ozvi ako ti to dopadlo.
cactus
15.02.07,06:22
Dík, Marcela. Trápila som sa s tým celý večer. Zrážam stravenky vo výplate, nechcú to brať do pokladne ako príjem od zamestnancov, takže to dávam cez zrážky z čistej mzdy vo výplate a účtuje mi to:
331/379 do záväzkov. Keby mali v parametroch v mzdách pri zadávaní účtovania, tak ako sú napr. účet rezerv z nevyčerpaných dovoleniek a účet pre cestovné náhrady, tak by sa to tam pekne zadefinovalo a účtovalo by to správne. Takže ináč mi nevychádza iba účtovať cez ZZ a následne výdaj a hneď aj príjem cez pokladňu. Inač sa to nevyrovná, už som skúšala všelijako.
marcela76
15.02.07,14:20
Ahoj Gabika! Viem že ten program má nejaké muchy - robím na ňom takmer 7 rokov. Tie stravenky mi nejdú do hlavy. Aj ja ich radšej robím cez mzdy, aby som si to ustrážila. Ale v parametroch to mám nastavené tak, aby mi neúčtovalo spolu s celkovým zaúčtovaním miezd a odvodov. Dávam si tam len iné zrážky, napr. exekúcie alebo sporenie a pod. Stravenky mi potom ostávajú visieť na 331 a interným dokladom si ich preúčtuvávam preč až ked si skontrolujem kto má na koľko lístkov nárok a koľko vyčerpal. Ináč by ich brali ako keby boli zadarmo a už sa mi raz stalo, že pracovníčka vydala jednému zamestnancovi o 35 lístkov viac. Ten potom išiel na PN na ďalších 5 mesiacov a nedalo sa to vyúčtovať. Odvtedy to robím takto a celkom mi ten spôsob vyhovuje.
K programu len toľko, že majú nejaké nedostaky, ktoré vraj budú odstránené v novej verzii SQL (som zvedavá). Nepoznám veľa programov, ale oproti iným je pomerne jednoduchý a to sa mi páči, nevyhovujú mi tie "premakané" programy. Osobne som robila na IFOSOFTE aj SOFTIPE a nevedela som si na ne zvyknúť, tak som sa vrátila naspäť k MKSOFTU.
Držím ti palce.
cactus
07.03.07,05:49
Znova mám problémy s MK SOFTOM. Celkom zle mi tlačí súvahu, ale len u tých klientov, čo majú leasing. Je to doslova horor. Idem im tam do MK SOFTU zavolať, že čo to majú za systém.
Najprv mi vypíše, že mám duplicitu a účet 474 mám na 100 a 111 riadku.
Potom ako si to sama v definícii súvahy opravím???? mi dáva nezmysly pri súvahe v tisícoch a vôbec sa nerovná súvahe v drobnom. Nie sú tam rozdiely, ktoré napr. vznikajú pri zaokrúhľovaní, ale vychádzajú mi nezmysly takého rázu, že v drobnom je suma napr. 143 259 Sk a v tis. je tam -252 tis. MÍNUS!!!!!!! Je toto možné?????????? Čo je to za program? Ospravedlním sa ak ja mám v zadávaní chybu. Možno....
Marcela 76, ak toto budeš čítať, prosím ťa, odpovedz mi, či aj ty máš tento problém alebo ja robím niečo zle.