kalinka
13.02.07,17:40
Prosím Vás ako mám postupovať pri registračnej pokladni , ktorú mám len v rezerve pre prípad, že by sa mi pokazila jedna z pokladní, ktoré používam. Mám na rezervnej pokladni vyhadzovať nulovú mesačnú uzávierku, pre prípad kontroly, že sa na nej nič nerobilo? ďakujem
ekopo
13.02.07,17:20
Je "rezervná" pokladňa nahlásená na DU a má pridelený kód pokladne?
skaspa
13.02.07,17:27
Prosím Vás ako mám postupovať pri registračnej pokladni , ktorú mám len v rezerve pre prípad, že by sa mi pokazila jedna z pokladní, ktoré používam. Mám na rezervnej pokladni vyhadzovať nulovú mesačnú uzávierku, pre prípad kontroly, že sa na nej nič nerobilo? ďakujem
pre prípad pokazenia pokladnice máš predsa používať paragóny a poruchu bezodkladne nahlásiť technikovi a uvedenú skutočnosť zaznamenať, aby si bol krytý, ak by ti prišli na kontrolu ERP z daňového úradu; nejaká rezervná pokladňa... no to počujem prvýkrát, to sa ti oplatí "len pre prípad" kupovať druhú pokladňu??? ale keď už si sa tak rozhodol aj táto rezervná musí mať z daň. úradu pridelený DKP a ten musí byť iný ako na tej riadnej pokladnici a mesačné rob aj nulové
ekopo
13.02.07,17:30
Podľa vyhlášky č. 679/2006 podľa § 3b ods. 1 môže subjekt použiť náhradnú pokladňu ktorá je riadne registrovaná.
ekopo
13.02.07,17:38
V zmysle vyhlášky č..679/2006 § 3 ods. 4 sa vyhotovuje páska dennej uzávierky len za tie dni v kotrých bol príjem. Mesačná páska sa vyhotovuje raz za mesiac, a to najneskôr k prvému dňu nasledujúceho mesiacu. Ak nebola vyhotovená denná uzávierka /nebol dôvod/ nie je čo podľa vyhlášky pripnúť k mesačnej uzávierke. Nie je však vyslovene vo vyhláške uvedené , či v tomto prípade treba, alebo netreba vyhotoviť mesačnú uzávierku. Ja by som ju pre klud urobil.
skaspa
13.02.07,17:46
Podľa vyhlášky č. 679/2006 podľa § 3b ods. 1 môže subjekt použiť náhradnú pokladňu ktorá je riadne registrovaná.
679/2004 bola iba novela vyhlášky 55/1994, ktorá upravovala zmeny sadzieb DPH vo výkazoch
podľa § 3b ods. 1 Subjekt, ktorý dočasne nemôže použiť pokladnicu z dôvodov uvedených v § 3a, môže použiť
a) vlastnú náhradnú pokladnicu, na ktorú bol vydaný certifikát 3) a daňový kód pridelený správcom dane a ktorá nemá určené stále miesto prevádzky,
b) náhradnú pokladnicu, na ktorú bol vydaný certifikát, 3) ktorá má daňový kód a ktorú poskytne servisná organizácia.

§ 3b ods. 5: Od okamihu, keď nemožno z dôvodov podľa § 3a použiť pokladnicu do doby použitia náhradnej pokladnice alebo do doby odstránenia poruchy, subjekt eviduje tržby ručným vystavovaním dokladov o predaji (ďalej len "paragón").

Ak by mal teda náhradnú pokladnicu musí byť nahlásená na daňovom úrade na neho a jedná sa o tzv. pokladňu nahlásenú na ambulantný predaj, čiže ako je uvedené vo vyhláške - nemá určené stále miesto prevádzky (takúto pokladňu využívajú napr. stánkari...), alebo poskytnutá od servisnej organizácie.
Osobne si myslím, že kupovať "rezervnú" pokladňu len pre prípad poruchy tej riadnej, je zbytočné vyhodenie peňazí.
ekopo
13.02.07,17:53
Uviedol som posledné číslo vyhlášky, a nič to nemení na skutočnosti ktoré som uviedol. Aj podľa mňa je to zbytočné vyhodenie peňazí, ale je to vec zadávateľa otázky. A mňa momentálne se.. to, že sa jednoducho odpojil a nereagoval/a na otázku. My sa tu môžme hrabať vo vyhláškach novelách....
skaspa
13.02.07,17:56
Uviedol som posledné číslo vyhlášky, a nič to nemení na skutočnosti ktoré som uviedol. Aj podľa mňa je to zbytočné vyhodenie peňazí, ale je to vec zadávateľa otázky. A mňa momentálne se.. to, že sa jednoducho odpojil a nereagoval/a na otázku. My sa tu môžme hrabať vo vyhláškach novelách....
ja som tu síce kratšie ako ty, ale už dávno som si všimol to, že pýtajúci sa často odpojí, alebo ani nepoďakuje:mad:
kalinka
14.02.07,18:12
ja som tu síce kratšie ako ty, ale už dávno som si všimol to, že pýtajúci sa často odpojí, alebo ani nepoďakuje:mad:



Prepáčte všetci, ktorí ste mi už niekedy pomohli !!! Ale včera som mal 39°
horúčky. Tak som ihneď zaľahol do postele a prespal som až do rána, aby som ráno mohol nastúpiť do práce. V práci nie je internet, takže reagujem až teraz. Porada je super, len ja neviem využívať všetky jej možnosti. Už sa mi stalo, že som zabudol, kde som zadal otázku a nevedel som ju nájsť v tom množstve dotazov.
Ešte raz všetkých prosím o prepáčenie a ďakujem.
Monika Kováčová
14.02.07,18:15
Kľudne urob aj raz za rok k 31.12. jednu mesačnú nulovú. A o rok znova jednu mesačnú nulovú. Nemusíš robiť 12 mesačných nulových. A máš zicher...
kalinka
14.02.07,18:31
Kľudne urob aj raz za rok k 31.12. jednu mesačnú nulovú. A o rok znova jednu mesačnú nulovú. Nemusíš robiť 12 mesačných nulových. A máš zicher...



Ďakujem. Ja som robil každý mesiac MU. Táto pokladňa je riadne prihlásená na DÚ. POužíva sa v predajni potravín. Keď je silnejší mesiac na zákazníkov ako sú sviatky, vtedy je potrebná. Nepoužívam ju najmä v čase letných mesiacov.
Aj v decembri sa mi pokazila pokladňa, ktorú som používal a kým mi ju opravili využil som rezervnú. Neviem si predstaviť, ako by som vypisoval paragony a vysvetloval zákazníkom toľké zdržanie.
Asi by radšej odišli ku konkurencii.
Takže ešte raz ďakujem.