ludmilla
13.02.07,22:34
Ahoj všetci v porade,
v lete by sme s rodinkou chceli ísť dovolenkovať na severozápad Kréty. Veľmi by som si priala aby to bolo v oblasti Gramvousa, pláž Balos. Ale netuším, či sú tam aj hotely, pretože na internete som nič nenašla. Vedel by mi niekto poradiť, kde sa ubytovať, aby som bola čo najbližšie k týmto lokalitám?
Vopred ďakujem
bábika
07.03.07,14:53
No ja som bola na kréte v severnej časti, vopred upozorňujem volte radšej juh nakoľko je to veterný ostrov a fúka tam denne vietor, v tejto časti sú kopce a mraky sa tam zdržia takmer celý deň, s mužom sme si požičali motorku aišli sme so severu na juh na výlet, oplatilo sa a ľutovali sme že sme si nevybrali juh, tam ani mrak a teplo a krajšie more, teda pláže a na ostrov sa v pohode dostanete aj z juhu aj zo severu požičajte si ako rodinka auto a kúpte si Krétsku mapu, prídete ku prístavu a tam Vás ľodou odvezú na daný ostrov - pláž na tejto pláži ale hotel nie je je to len raj pre turistov taký 1-2 hod. výlet. Odporúčam aj Aqua park. S pozdravom Bábika
ludmilla
08.03.07,13:28
Veľmi pekne ďakujem za radu, určite pomôže pri výbere hotela, pretože také niečo, čo sa počasia týka ma vôbec nenapadlo, pekný deň, Ľudmia
Manual
08.03.07,14:48
Pekné pláže sú aj v okolí Rehtimna kde sme boli, lietadlom sme šli do Iraklionu a odtial autobusom. My sme tam boli začiatkom septembra, počasie fantastické, po mrakoch a daždi ani stopy a upravované piesočnaté pláže. Hotely sú v tejto časti veľmi slušné a luxusné.
Matúš12
08.03.07,15:11
Nádherná pláž je Mátala, je v južnej časti ostrova. Sú tam do skál vytesané akoby domy. Tam bývali ľudia uznávajúci "greenpeace" alebo neviem ako sa to píše. Je tam krásne všade. Len treba počítať s vetrom, tento ostrov je pomerne veterný ale krásny. Nádherne čisté mere a dobre sa tam šnorchluje.
sunborn
08.03.07,17:56
Je vela kras, ktore sa daju vidiet na Krete ale to kde si ubytovana je zakladnou zalezitostou. Za krasami ostrova sa da dopravit aj fakultativnymi zajazdmi aj pozicanim si auta v nejakom RENT-CARe.
Ak mozem poradit ber radsej sever Krety. Je tam urcite viac teplejsie more Ionske ako na juhu Stredozemne.
Na Severe su dve hlavne lokality okolo ktorych vyrastli dalsie letoviska a to je Heraklion (Iraklio) ako hlavne mesto alebo Chania (Hania) druhe najvacsie mesto na Krete. Obe uvedene mesta maju letiska a autobusmi alebo taxikmi su klienti rozvazani do jednotlivych centier. Ak chces byt v blizkosti Gramvousy/Balosu tak blizsie je letisko v Chanii. Najblizsie vacsie miesto pri Gramvouse je Kisamoss http://www.kretavdetailech.cz/?o=10505&l=cz. Je to pristav z ktoreho vyplavaju vyletne lode na ostrov kde je pevnost Gramvousa a nasledne do laguny Balos.
http://www.trekearth.com/gallery/Europe/Greece/Crete/Hania/Gramvousa/
http://www.explorecrete.com/gallery/album23
Ide o celodenny vylet. Ubytovanie tam nie je mozne. Najskor sa plavis na lodi okolo jednej strany poloostrova kym sa nedostanes na otvorene more a prve pristatie je na Gramvouse. Ak mate niekto morsku chorobu doporucujem uzitie nejakeho oblbovaku, pretoze lod na ktorej sa plavis reaguje ako korkova zatka, kopiruje kazdy pohyb vln. Na Gramvouse je vystup na pevnost (je odtial nadherny vyhlad na okolie) a nejake to obcerstvenie na lodi (za poplatok) a potom nasleduje asi 15-20 min plavba ku lagune Balos. Kvoli plytkemu dnu pri lagune je prevoz do laguny na motorovych clnoch. Tu sa da stravit asi 2-3 hodiny v prijemnom prostredi a krasnych rozdieloch. Na vychod mas vcelku vysoke konciare chrbta poloostrova (ked je nizka oblacnost tak ich vrchy sa kupu v mrakoch) a na zapad otvorene modre more. Je to urcite cast Krety ktoru sa oplati vidiet. Aj ked v oblasti Kisamossu som vela obytovacich kapacit nevidel. Tie hlavne letoviska na tejto strane ostrova sa tiahnu od Chanie po Kolimbari. My sme boli pred par rokmi v Maleme a pobehali sme niekolko atrakcii v tej casti Krety ako vodny park pri Chanii (Limnoupuloss) alebo na juho-zapadnom pobrezi plaz Elafonissi (ktora je jedna z najkrajsich plazi na svete) prave tu zistis rozdiel medzi teplotou Ionskeho mora a Stredozemneho mora.
http://www.explorecrete.com/gallery/view_album.php?set_albumName=album01
Boli sme na Krete niekolko-krat a s pocasim sme problem nemali. Vzdy tam bol pocas hlavnej sezony velky upek. Je to ta prava oblast na dovolenku ak ides za slnkom tak sa ti ho 100% dostane. Ak nemusite prilisne teplo doporucujem navstevu na rozhrani augusta a septembra. Denne a hlavne nocne teploty cosi klesaju a more je stale nesmierne prijemne na kupanie.
Ak chces nejake dalsie informacie tak napis SS
ata111
08.03.07,18:06
s u p e r - taký vysoký dátum a taká krásna téma. Hneď je človeku ľahšie pri PC. Kréta je krásna všade, krásny je aj východ, stačí sadnúť na bus a nechať sa voziť hore-dole po plážach, boli sme každý deň na inej, aj bez auta. Už aby tu bolo leto.
rickman
08.03.07,18:28
a nezabudni na Elafonisi! ;)
Je to juhozapad Krety. V podstate maly ostrovcek, na ktory sa dostanes "peso" cez more :)

KLIK TU (http://kreta.rovnou.cz/sk/grecko/elafonisi.html)
alebo
http://elefonisi.webpark.pl/hellada_grecja_elafonisi2.jpg
ludmilla
09.03.07,22:29
Vďaka všetkým a teraz budem mať nad čím rozmýšlať.
Ľudmila
m.hladka
22.06.09,10:18
A ako je teraz na Kréte? V sobotu už cestujem.
m.hladka
24.06.09,15:31
posúvam ....
m.hladka
08.07.09,12:22
Tak a som sa už aj vrátila. A to počasie bolo super.
bettylou
21.02.10,17:13
Vie niekto poradiť hotel v Loutro. Ideme 2dosp a 1 dieta 5r. Máte niekto vlastnú skúsenosť?
bettylou
22.06.10,05:05
Takže, v Loutre sú len hotely - žiaden problém s ubytkom.
Je to veľmi pokojné miesto vhodné pre romanticky zamilované páry, ktoré si chcú užívať dovolenku na malých plážičkách, na ktoré sa dá dostať len pešo z horských chodníkov alebo člnom. Hoci to nie je práve rodinné stredisko, syn sa tam tiež nenudil, lebo hlavná pláž je super s pozvoľným vstupom aj keď oblázková. More je pokojné a teplé. Vietor žiaden. Určite sa sem vrátim s ruksakom a mapou krétskych hôr.:) Pridá sa niekto?