maria87
14.02.07,07:40
Dobrý deň, mám takýto problém. Učtujem v Alfe, SZCO bol na jednej akcii, seminárna akcia, boli tam viacerí podnikatelia vlastne družstevníci, boli v reštaurácii, dohodli sa, že sa každý zložia a dajú každý nejakú sumu usporiadateľovi, aby si vykril náklady na túto akciu. Môj SZCO dal spolu1548, základ dane 1300,84 a dph 247,16. Môže si dať túto sumu do nákladov celú aj s DPH? či nie? môžem to dať do prevádzkovej réžie? prosím, kto mi vie poradiť.
Zoltán Kovács
14.02.07,06:42
Dobrý deň, mám takýto problém. Učtujem v Alfe, SZCO bol na jednej akcii, seminárna akcia, boli tam viacerí podnikatelia vlastne družstevníci, boli v reštaurácii, dohodli sa, že sa každý zložia a dajú každý nejakú sumu usporiadateľovi, aby si vykril náklady na túto akciu. Môj SZCO dal spolu1548, základ dane 1300,84 a dph 247,16. Môže si dať túto sumu do nákladov celú aj s DPH? či nie? môžem to dať do prevádzkovej réžie? prosím, kto mi vie poradiť.

Aký doklad má na tú sumu? Občerstvenie, školenie, seminár, prenájom miestnosti?
Kubatková Dana
14.02.07,06:52
prosím, ako napíšem moju otázku do porady, dakujem.
evina
14.02.07,06:52
prosím, ako napíšem moju otázku do porady, dakujem.

Nájdi si príslušnú tému, ktorej sa týka a napíš otázku presne tak ako si napísala túto :)
maria87
14.02.07,06:58
Lístok je z reštaurácie a je tam napísane menu a suma 1548. to je všetko
BOBY
14.02.07,07:07
jednoznačne repre - neovplyvňuje základ dane.
Tweety
14.02.07,07:11
Lístok je z reštaurácie a je tam napísane menu a suma 1548. to je všetko
Ak je tam podaná strava, tak časť z nej tj. 89.-( od 1.1.07) by som zaúčtovala ako VOZD a ostané ako VNOZD- je to repre.
betka
14.02.07,07:21
Jeden kolega, ktory robil seminar ohladu ..... raz povedal, ze sa nikde nedocitame....
Ak niekto robi skolenie (seminar - mozem chapat ako skolenie?) ohladom BZP, cinnosti ktore suvisia zo zivnostou, skolenie vodicov ...., mozem si dat do nakladov OZD celu stravu aj s napojmy do nakladov (nie alkohol), nebude to reprezentacne. Podmienka je, ze sa musia tieto cinnosti uskutocnit sucasne.
Vzdy by som to dala ako repr. ale po tomto skoleni VOZD.
Zita5
14.02.07,07:24
[quote=betka;389511]Jeden kolega, ktory robil seminar ohladu ..... raz povedal, ze sa nikde nedocitame....
Ak niekto robi skolenie (seminar - mozem chapat ako skolenie?) ohladom BZP, cinnosti ktore suvisia zo zivnostou, skolenie vodicov ...., mozem si dat do nakladov OZD celu stravu aj s napojmy do nakladov (nie alkohol), nebude to reprezentacne. Podmienka je, ze sa musia tieto cinnosti uskutocnit sucasne.
Vzdy by som to dala ako repr. ale po tomto skoleni VOZD.[/quot


Áno , ale ak SZČO dokáže kedy školil, kde školil, koho školil , čo podával na školení a komu ....tak súhlasím , ale ak je samostatná SZČO ...neviem neviem ....
betka
14.02.07,07:35
Áno , ale ak SZČO dokáže kedy školil, kde školil, koho školil , čo podával na školení a komu ....tak súhlasím , ale ak je samostatná SZČO ...neviem neviem ....[/quote]

SZCO bol na seminari, ale nevieme kto skolil, ......mozno sa zadavatel jasnejsie vyjadri
Zita5
14.02.07,07:39
LÍSTOK JE Z REŠTAURÁCIE ............ tu nie je o čom diskutovať .
betka
14.02.07,07:44
A ked restauracia potvrdi, ze sa tam uskutocnilo skolenie za ucelom ....
Zita5
14.02.07,07:45
A ked restauracia potvrdi, ze sa tam uskutocnilo skolenie za ucelom ....

Betka ...Etiketa PORADY bod.14
betka
14.02.07,07:53
Betka ...Etiketa PORADY bod.14

Vsak tam nedochadza k poruseniu zakona. Bolo povedane z vyssich miest, ze .... napisem radsej spravu ...