slavsluk
14.02.07,07:42
Prosím o radu. Môžem ak nemám registračnú pokladnicu zaúčtovať príjem za poskytnutú službu do pokladne s dátumom na PPD zhodným ako je dátum vystavenia faktúry. Nie sa vidí, že nie, ale nie som si istá. Ďakujem
Tweety
14.02.07,06:59
Prosím o radu. Môžem ak nemám registračnú pokladnicu zaúčtovať príjem za poskytnutú službu do pokladne s dátumom na PPD zhodným ako je dátum vystavenia faktúry. Nie sa vidí, že nie, ale nie som si istá. Ďakujem
Môžeš mať rovnaké dátumy, v tom prooblém nie je žiadny.
Marti.ka
14.02.07,07:02
Prosím o radu. Môžem ak nemám registračnú pokladnicu zaúčtovať príjem za poskytnutú službu do pokladne s dátumom na PPD zhodným ako je dátum vystavenia faktúry. Nie sa vidí, že nie, ale nie som si istá. Ďakujem
Myslím, že niekedy musel byť aspoň jeden deň rozdiel medzi faktúrou a PPD, no teraz tie dva dátumy môžu byť zhodné.
betka
14.02.07,07:27
Ten jeden den neplati.
RAz Evina pisala o tejto teme velmi energicky, prestudovane a vysvetlene na jednotku, vyhladala by som si tu temu vo vyhladavaci, a z tohto clovek pochopi, ze tie dni mozu byt zhodne.
Odporucam si to pozriet, mozno sa Evina prida...
bisou
14.02.07,07:31
Tie dni nemôžu byť zhodné len ak nemáš pokladňu.
betka
14.02.07,07:41
Evina dovolila som si sem prilepit Vas prispevok.:

Citujem aspoň najdôležitejšie odstavce:
Odvolávajúci v odvolaní namieta, že par. 2 písm.c Vyhlášky hovorí, že úhradou v hotovosti sa rozumie príjem peňazí v hotovosti a to bankoviek a mincí platnej meny, za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky a úhrada dobierky. Vyhláška pre tieto prípady nestanovuje žiadne časové podmienky. Odvolávajúci sa vo všetkých prípadoch predaj uskutočnil formou vystavenia pohľadávky (faktúry), ktorá je v účtovníctve účtovaná zápisom MD 311 a D 6.. a vystavenia potvrdenky o zaplatení pohľadávky so zaúčtovaním 211/311 teda príjem peňazí nie je účtovaný ako tržba, ale so súvzťažným zápisom voči príslušnej pohľadávke.
Nakoľko prvostupňový orgán (DÚ NMnV) nerozhodol o odvolaní sám, postúpil odvolanie spolu so spisovým materiálom na rozhodnutie odvolaciemu orgánu. Daňové riaditeľstvo SR (BB) po preskúmaní uvádzaných skutočností zistilo -citujem:
Keďže Vyhláška (č.55/1994 Z.z. v znení neskorších predpisov) v platnom znení
neukladá žiadnu lehotu, kedy by mala prebehnúť úhrada pohľadávky (faktúry), môže táto úhrada prebehnúť aj v deň jej vystavenia. Dôležité je preukázanie skutočnosti, že kupujúci dostal faktúru a príjem peňazí u predávajúceho bol preukazne zaúčtovaný voči zániku pohľadávky.
Zita5
14.02.07,07:44
Prosím o radu. Môžem ak nemám registračnú pokladnicu zaúčtovať príjem za poskytnutú službu do pokladne s dátumom na PPD zhodným ako je dátum vystavenia faktúry. Nie sa vidí, že nie, ale nie som si istá. Ďakujem


Je to úhrada pohľadávky v hotovosti , bez ohľadu na dátum prijatia platby .
Paula
14.02.07,07:51
evina
14.02.07,07:51
Ten jeden den neplati.
RAz Evina pisala o tejto teme velmi energicky, prestudovane a vysvetlene na jednotku, vyhladala by som si tu temu vo vyhladavaci, a z tohto clovek pochopi, ze tie dni mozu byt zhodne.
Odporucam si to pozriet, mozno sa Evina prida...

Betka až teraz som objavila túto tému a ďakujem, že si upozornila na to, že dátumy nemusia byť rozdielne a pokladničný doklad môže byť vystavený aj okamžite do minúty po vydaní faktúry

http://www.porada.sk/t4816-p2-prijem-v-hotovosti.html?pp=10&highlight=fakt%FAry+hotovos%BB
evina
14.02.07,07:53
Myslím, že niekedy musel byť aspoň jeden deň rozdiel medzi faktúrou a PPD, no teraz tie dva dátumy môžu byť zhodné.


Od 1.1.1997 nie nie nie
evina
14.02.07,07:55
Tie dni nemôžu byť zhodné len ak nemáš pokladňu.

Pri vystavenej faktúre môžu byť zhodné vždy - aj s pokladňou aj bez pokladne...
jajko50
14.02.07,08:04
modelový príklad:::
Som opravár a vykonávam teda služby u zákazníka.
Prídem na akciu opravím trebarz kávovar, alebo chladničku--vystavím faktúru na mieste s formou úhrady-hotovosť--zinkasujem peniaze za službu a vystavím PPD. Dátum na FA a PPD je zhodný, lebo tak to v skutočnosti bolo a je to v poriadku.
betka
14.02.07,08:16
Ano. Je to tak. zhoda.
slavsluk
14.02.07,09:24
Ďakujem všetkým veľmi pekne.