Monika C.
14.02.07,08:52
Ahojte poradáci
Chcela by som Vás poprosiť o radu - som začiatočníčka na porade takže neviem ako mi to pôjde. Mám firmu , ktorá je S.r.o. platcom DPH kúpila nemocnicu takže okrem iných príjmov a výdavkov má aj príjmy a výdavky kde nemôže si uplatniť DPH .Otázka tieto príjmy a výdavky by som mala robiť koeficientom či nie ??? podľa mňa áno ale predošlá účtovníčka to tak nerobila. Ešte jednu otázku : viem že je to dlhé ale ináč v skratke to neviem opísať... táto nemocnica je v našom majetku ale prevádzkuje ho iná s.r.o. aj ked patrí ku nám čiže nákupy všetkého platíme my otázka : príde nám FA na plyn napr. 300 000,- Sk aj s DPH . doteraz sme to prefaktúrovali na tú druhú firmu bez DPH, teraz to chceme ináč robiť: a to nakoľko kotol je náš tak by sme vyrobili mi sami teplo a by sme im faktúrovali bez DPH ale čo s tou FA, ktorá príde na plyn podľa Vás môžem si ju uplatniť na vstupe aj ked adresa je na našu s.r.o. ale odberné miesto je tá nemocnica. Prosím Vás ked ste mali podobné príklady dajte mi vediet je to dosť komplikované a termín mi súri sú mesačný platcovia . Díki mockrát.