matalenka
14.02.07,08:14
Dobry den,

prosim vas o radu. Prisla mi inventarizacia pohladavok z jednej firmy, ktora voci nam eviduje pohladavku este z roku 2004. My ju ale v zavazkoch nemame z toho dovodu sme ju nemohli zauctovat. Co s takymto zavazkom teraz v roku 2006? zaucotvat to? zaplatit to?

Poradte mi prosim. Vopred dakujem.
Zita5
14.02.07,07:17
Dobry den,

prosim vas o radu. Prisla mi inventarizacia pohladavok z jednej firmy, ktora voci nam eviduje pohladavku este z roku 2004. My ju ale v zavazkoch nemame z toho dovodu sme ju nemohli zauctovat. Co s takymto zavazkom teraz v roku 2006? zaucotvat to? zaplatit to?

Poradte mi prosim. Vopred dakujem.


V prvom rade je potrebné zistiť , aký je to záväzok , či ste plnenie z obchodného vzťahu prijali , alebo nie . Zatiaľ by som druhej strane nepotvrdzovala nič . Napísala by som listom dotaz , o akú faktúru sa jedná a vyžiadala by som si opis fa a dokladu o prevzatí tovaru alebo služby .

Už teraz je aj dôležitá písomná dokumentácia , na ktorej by som si dala záležať .
Braňo
14.02.07,07:18
No podstatné je zistiť, či záväzok trvá, čoho sa týka, kto objednával.
betka
14.02.07,07:31
A kde boli doteraz? Vsak si mali odsuhlasovat aj za roky 2004, 2005.
matalenka
14.02.07,08:55
Jedna sa o tovar, objedavku na tovar sme posielala nasa firma. Opis faktury nám uz poslali. Suma tovaru nie je velka cca 2.000,- Sk. Ak ho nedam do uctovnictva a zaplatim to v hotovosti, budu mi peniaze v pokladni chybat. Co s tym??

Neviem preco to neposlali uz skor, uctovnictvo robim pre tuto firmu len toto rok.

Dakujem
Zita5
14.02.07,09:21
Jedna sa o tovar, objedavku na tovar sme posielala nasa firma. Opis faktury nám uz poslali. Suma tovaru nie je velka cca 2.000,- Sk. Ak ho nedam do uctovnictva a zaplatim to v hotovosti, budu mi peniaze v pokladni chybat. Co s tym??

Neviem preco to neposlali uz skor, uctovnictvo robim pre tuto firmu len toto rok.

Dakujem


Ja by som príslušnú fa zaevidovala v záväzkoch , k tomu by som pripojila korešpodenciu ako dôkaz . Uhradila by som cez bankový účet alebo v hotovosti a zaúčtovala túto úhradu do PD ako tovar - VOZD .

Ale ako som už písala , dôkaz by som si pripojila k opisu DF , aby to bolo preukázateľné v prípade dotazu na prípadnej daňovej kontrole daného roku .


A to , že ako im mohla sedieť inventarizácia skladu v roku 2004 , to už ani nebudem rozoberať , nakoľko ten dodaný tovar predsa len niekde musel byť .
matalenka
14.02.07,09:26
Ma este niekto aj iny nazor? Islo vlastne o material, ktory bol hned spracovany, preto nam nikde nechybal.

Dakujem.