inge57
14.02.07,09:15
Ahojte! Prosím Vás naša firma aj zamestnanci máme uzatvorený III. pilier . Každý mesiac odvádzame príspevky, ale zatiaľ z nezistených príčin nám vrátili príspevky za február a marec 2006. Ako mám teraz vystavovať potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch f.o. - nemám tieto mesiace vôbec započítavať do riadku 01 a 09, 10? Ďakujem
Tweety
14.02.07,08:25
Ahojte! Prosím Vás naša firma aj zamestnanci máme uzatvorený III. pilier . Každý mesiac odvádzame príspevky, ale zatiaľ z nezistených príčin nám vrátili príspevky za február a marec 2006. Ako mám teraz vystavovať potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch f.o. - nemám tieto mesiace vôbec započítavať do riadku 01 a 09, 10? Ďakujem
Ja by som započítala, veď predsa boli v mes. príjmoch zdanené.
inge57
14.02.07,08:36
Áno, ale niektorým zamestnancom robím ročné zúčtovanie dane a im DDS zaslala potvrdenie v ktorom sa neuvádzajú tieto príspevky za 2 mesiace.
Tweety
14.02.07,08:42
Áno, ale niektorým zamestnancom robím ročné zúčtovanie dane a im DDS zaslala potvrdenie v ktorom sa neuvádzajú tieto príspevky za 2 mesiace.
Tieto vrátené príspevky,( iba tie, ktoré si platili oni), ale DDS ich nedostala, si potom nemôžu uplatniť ako NČ v roku 06.
endrju
14.02.07,09:40
Ahojte! Prosím Vás naša firma aj zamestnanci máme uzatvorený III. pilier . Každý mesiac odvádzame príspevky, ale zatiaľ z nezistených príčin nám vrátili príspevky za február a marec 2006. Ako mám teraz vystavovať potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch f.o. - nemám tieto mesiace vôbec započítavať do riadku 01 a 09, 10? Ďakujem

:eek:

Od marca 2006 už pretieklo veľmi veľa vody dolu Dunajom. ;)

Kedy ste tie príspevky zaplatili? :rolleyes:

Možno ste si vyrobili "problém", ktorý ste vôbec nemuseli mať, ak by ste sa boli zaujímali o dôvody ihneď po vrátení príspevkov. :cool:
inge57
14.02.07,10:07
My sme ich zaplatili normálne ako platíme odvody. Ale niekto si po vyše polroku zmyslel, že nám tieto príspevky vráti. My sme ich znova poslali naspäť, ale až v tomto roku.
endrju
14.02.07,10:20
Vrátili ich ešte v roku 2006? Pýtali ste sa DDSky na dôvody ihneď? Alebo to "spalo" nejaký čas?

Ak to nedoriešite čo najskôr s DDSkou, podľa aktuálneho stavu vrátené príspevky treba zahrnúť do zúčtovania iba ako príjem zvyšujúci základ dane.
Rovnako zahrnúť do ročného zúčtovania dane aj preddavky poistného na ZP a preddavky dane zaplatené z príspevkov zamestnávateľa.
Pre účely uplatnenia nezdaniteľnej čiastky budú vrátené príspevky "použiteľné" až pri vysporiadaní dane za rok 2007.

Ak si to vyriešite s DDSkou inak, treba si vyššie uvedené upraviť podľa toho, ako to doriešite. :cool:
Denisa Holla
15.02.07,07:34
Prosím Vas a v Takom prípade ak zdraza zo mzdy zamestnancom DDS zamestnavateľ,na zaklade dokladu od prislusnej DDS.A tymto sposobom su odvadzane mesacne odvody do DDS.Potrebujem doklad od DDS za rok 20006 k rocnemu zuctovaniu, od prislusnej spolocnosti? Dakujem.
Tweety
15.02.07,07:41
Prosím Vas a v Takom prípade ak zdraza zo mzdy zamestnancom DDS zamestnavateľ,na zaklade dokladu od prislusnej DDS.A tymto sposobom su odvadzane mesacne odvody do DDS.Potrebujem doklad od DDS za rok 20006 k rocnemu zuctovaniu, od prislusnej spolocnosti? Dakujem.
V takom prípade zvlášť potvrdenie nie je potrebné,( je tu možnosť uplatnenia všetkých príspevkov zaplatených DSS v roku 2006.Takéto zrážky sú uvedené v r. 10 POTVRDENIA o príjmoch FO....
sojana
16.02.07,08:35
Prosím o pomoc:
Zamestnankyňa, ktorá u nás pracuje na dohodu o vykonaní práce /od júna 2006 je na dôchodku, narodená je v roku 1951/ nás požiadala o vykonanie RZD za rok 2006, priniesla od prvého zamestnávateľa Potvrdenie o príjme. V potvrdení má uvedené všetko ako sa patrí, v riadku 09 má uvedené Zrazené príspevky na dopl. dôch. sporenie vo výške 1200,- Sk. Neviem čo mám s touto sumou v RZD robiť.
Mám podpísanú žiadosť o vykonanie RZD, v ktorej má v bode I.a/ napísané, že poberala príjmy od 1 iných zamestnávateľov,
uplatňuje si dodatočne daňový bonus /na čo má nárok mala príjem cca
77 000,- sk/,
má zaplatené finanč.príspevky na životné poistenie vo výške3792,-Sk - potvrdenie mi priniesla.

Problém je v tom, že neviem, čo so Zrazenými príspevkami na dopl.dôch.sporenie /1200,-Sk/, ktoré má vyznačené v Potvrdení od prvého zamestnávateľa.
Ďakujem!:)
Tweety
16.02.07,08:38
Prosím o pomoc:
Zamestnankyňa, ktorá u nás pracuje na dohodu o vykonaní práce /od júna 2006 je na dôchodku, narodená je v roku 1951/ nás požiadala o vykonanie RZD za rok 2006, priniesla od prvého zamestnávateľa Potvrdenie o príjme. V potvrdení má uvedené všetko ako sa patrí, v riadku 09 má uvedené Zrazené príspevky na dopl. dôch. sporenie vo výške 1200,- Sk. Neviem čo mám s touto sumou v RZD robiť.
Mám podpísanú žiadosť o vykonanie RZD, v ktorej má v bode I.a/ napísané, že poberala príjmy od 1 iných zamestnávateľov,
uplatňuje si dodatočne daňový bonus /na čo má nárok mala príjem cca
77 000,- sk/,
má zaplatené finanč.príspevky na životné poistenie vo výške3792,-Sk - potvrdenie mi priniesla.

Problém je v tom, že neviem, čo so Zrazenými príspevkami na dopl.dôch.sporenie /1200,-Sk/, ktoré má vyznačené v Potvrdení od prvého zamestnávateľa.
Ďakujem!:)
Tieto príspevky od obidvoch zamestnávateľov spočítaš spolu a uplatníš v RZD spolu 4992,-.
miladenka
16.02.07,08:57
uplatňuje si dodatočne daňový bonus /na čo má nárok mala príjem cca
77 000,- sk/

dôchodkyňa?
jankasm
16.02.07,09:22
dôchodkyňa?

A prečo nie? Teraz je móda rodiť aj v 40-tke. Ona má teraz 55-56 rokov. ;)
miladenka
16.02.07,09:34
"Šťastná to žena," - poznamenala pani kňažná.
Ataga
16.02.07,12:03
Prosím o pomoc, ak ma jeden zamestnanec viac prac. pomerov a je vypísaný, zaplatenú nemoc má len u jedného, ale čo si ma písať u druhého zamestnavateľa? Oba pracovné vzťahy sú na 4 hod.
jankasm
16.02.07,12:18
Prosím o pomoc, ak ma jeden zamestnanec viac prac. pomerov a je vypísaný, zaplatenú nemoc má len u jedného, ale čo si ma písať u druhého zamestnavateľa? Oba pracovné vzťahy sú na 4 hod.

Ja myslím, že keď má dva pracovné pomery tak si mal PN dať vystaviť 2x a rovnako môže poberať aj nemocenské dávky z obidvoch zamestnaní. Však predsa v obidvoch PP platil poctivo nemocenské poistenie. ;)