andorka
14.02.07,11:19
Prosim Vas poradte mi. Som riadnym zamestnancom s.r.o a zaroven aj spolocnikom a konatelom tej istej spolocnosti. V r.2006 som mala prijem zo zavislej cinnosti a boli mi vyplatene podiely na zisku za zdanovacie obdobie do 31.12.2003. Ako konatel som nemala ziaden prijem, akurat som mala povinnost rocneho zuctovania zdravotneho poistenia kde som mala nedoplatok asi 1000,-Sk. Budem podavat riadne danove priznanie z prijmu podla §5 a paragrafu §8 (podiely na zisku). Moja danova povinnost je vyssia ako 50000,-Sk, co je hranica na platenie preddavkov. Je povinnost platit preddavky na r.2007 ak moj prijem sa skalda len z prijmu zo zavislej cinnosti a predpokladam, ze v roku 2007 nebudu vyplatene podiely na zisku za obdobie do 2003. Myslim si, ze nemam povinnost platit preddavky.

Tiez Vas prosim a radu, na ktory DU mam podat svoje danove priznanie, na prislusny urad podla mojho bydliska alebo na DU podla sidla spolocnosti kde spada prijem zo zavislej cinnosti.
Dakujem
accad
14.02.07,20:55
Na ktorý DU mám podať svoje daňové priznanie ...
Na daňový úrad podľa miesta trvalého bydliska

V r.2006 som mala prijem zo závislej činnosti a boli mi vyplatene podiely na zisku za zdaňovacie obdobie do 31.12.2003.
Je povinnosť platiť preddavky na r.2007 ak môj prijem sa skladá len z príjmu zo závislej činnosti a predpokladám, že v roku 2007 nebudú vyplatene podiely na zisku za obdobie do 2003. Myslím si, že nemám povinnosť platiť preddavky.
§ 34 ods.9,10 - v zmysle týchto paragrafov vám nevzniká povinnosť platiť preddavky.
andorka
15.02.07,07:50
Dakujem za pomoc.