S21
12.01.05,14:05
Ahojte poradaci, mam taky jeden velky problem. Akosi rychlo presiel ten cas, odkedy nase dieta prvorodene uzrelo svetlo sveta. A koncom januara sa zacina zapis do prveho rocnika. S tym by som ani tak nemala problem. Ale do ktorej skoly ho dat? Tot otazka. Ja som z KE - okolie, a rozmyslame, ci ho dat k nam na "dzedzinu" alebo radsej do tohto nasho velkomesta. Zial nemam ziadne skusenosti so skolami v Kosiciach, a preto by som potrebovala vasu pomoc. Ktoru skolu by ste mi mohli odporucit? Vopred vrela vdaka za kazde info.
ricij
12.01.05,14:14
Každý svoju chváli. Ak ide o strednú, jednoznačne najlepšia je Gymnázium na Poštovej, tzv. Šmeralka.
S21
13.01.05,06:32
Dakujem Ricij, ale zatial nas trapi len Zakladna skola. Nemas nahodou nejaky tip?
ricij
13.01.05,06:41
Nie, nechodil som do KE na základnú školu. Ale skús vybrať s nejakým zameraním - buď matematika alebo jazyky.
vladan
13.01.05,06:56
gabika, v dnešnej Pravde čoška spomínali, že bude o zápisoch do 1. ročníka a ešte aj PODĽA ČOHO SI VYBRAŤ ZŠ. Tak skús kúpiť, možno tam dačo je :D
maja
13.01.05,06:58
V prvom ročníku je to hlavne o učiteľke a nie o škole. Moje deti chodili (chodia) na sídlisku Ťahanovce-Belehradská. Je to ZŠ so zameraním na jazyky.Sú tam dve ZŠ vedľa seba a úroveň je poriadne rozdielna. My sme spokojní. Staršia už chodí na gymnázium a bola vďaka učiteľom pripravená výborne. Kamarátke chodí dcéra do mesta na L.Novomeského-jazyková ZŠ a nadáva od začiatku.Škola žije z dobrého mena z minulosti a učiteľky zaspali dobu.
S21
13.01.05,06:58
No ved hej, len je viacero takych skol a ja fakt nemam predstavu, kde to dite dat. Nie su tu rodicia s detmi na ZS? Na internetovych strankach skol je toho popisane dost, kazda sa chvali tou svojou. Ale ked vtacka chytaju,... Preto by som prijala nejake priame skusenosti.
S21
13.01.05,10:45
uz som si Pravdu precitala na internete, ale zial nic konkretneho sa tam nepise. To su vsetko len vseobecne informacie. Ja by som potrebovala vediet nazory rodicov, ktore maju deti v zakladnych skolach v KE.
S21
13.01.05,10:50
Maja - dakujem, uzitocne info. Ved prave o to mi ide, dost skol ma len dobre meno, ale uroven o nicom. A takym by som sa chcela vyhnut.
Nika
17.01.05,17:59
Je to všetko o učiteľoch. Ja nie som z východu, ale zo západu. Pochádzam z malej dediny, kde je len dvojtriedka. Majú tam teraz dobrú učiteľku. Vo štvrtom ročníku mali vlani 6 žiakov, 4 sa hlásili na osemročné gymnázium. Prijali všetkých.