Sari
14.02.07,09:26
Prosím Vás, s.r.o. so prenajíma priestory od fyzickej osoby,účtujem celé aj s preddavkami za energie na 518. Teraz sme dostali faktúru za vyúčtovanie energií za minulý rok, čiže zaplatíme ju až teraz v r. 2007. Vzťahuje sa aj na tento prípad §19 odst.4 ZDP, že do nákladov ide nájomné fyzickej osobe až po zaplatení? Čiže mám to dať do nákladov r.2007 kedy to bolo zaplatené,aj keď sa jedná len o vyúčtovanie energií, alebo do r.2006, ktorého sa to týka? Ďakujem za odpoveď.
Sari
14.02.07,11:50
Posúvam...
Martinella
14.02.07,12:35
Prosím Vás, s.r.o. so prenajíma priestory od fyzickej osoby,účtujem celé aj s preddavkami za energie na 518. Teraz sme dostali faktúru za vyúčtovanie energií za minulý rok, čiže zaplatíme ju až teraz v r. 2007. Vzťahuje sa aj na tento prípad §19 odst.4 ZDP, že do nákladov ide nájomné fyzickej osobe až po zaplatení? Čiže mám to dať do nákladov r.2007 kedy to bolo zaplatené,aj keď sa jedná len o vyúčtovanie energií, alebo do r.2006, ktorého sa to týka? Ďakujem za odpoveď.

Náklady treba zaúčtovať do roku 2006, pretože tam časovo patria, ale daňovo sú účinné až v roku 2007 teda po ich zaplatení. V daňovom priznaní za rok 2006 to bude pripočítateľná položka k HV (r.140)