dadia1
14.02.07,12:33
ahoj.
chcem sa spýtat kolko pytat za vedenie jednoducheho učtovníctva.
robim penazny dennik a cestovné príkazy plus danové priznanie.
neviem či sa pýta za položku alebo ako.
a kolko si vypytat za cestaky?
pišem cestu na každy den, takze toho nie je malo

ocenim kazdu radu.
Zoltán Kovács
14.02.07,11:34
ahoj.
chcem sa spýtat kolko pytat za vedenie jednoducheho učtovníctva.
robim penazny dennik a cestovné príkazy plus danové priznanie.
neviem či sa pýta za položku alebo ako.
a kolko si vypytat za cestaky?
pišem cestu na každy den, takze toho nie je malo

ocenim kazdu radu.


Pozri sa na tento link:

http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html?highlight=po%B9u%B9kajte
vrto007
14.02.07,12:01
Záleží na regióne v ktorom pôsobíš a konkurencii.Keď si preštuduješ vyššieuvedený link, zohľadníš faktory,ktoré som uviedol v prvej vete, budeš sa vedieť oceniť.
Zoltán Kovács
14.02.07,12:05
Záleží na regióne v ktorom pôsobíš a konkurencii.Keď si preštuduješ vyššieuvedený link, zohľadníš faktory,ktoré som uviedol v prvej vete, a časový faktor /diskusia je z konca roka 2004/, budeš sa vedieť oceniť.

Sú tam príspevky aj z r.2005,2006 a 2007.
dadia1
14.02.07,12:54
no ludia, tam je teda toho popísaného !!!!!!

čitala som ani neviem ako dlho. ale snad z toho niečo vyberiem.
vdaka
a pekný valentínsky dník prajem všetkým zalúbeným aj nezalúbeným
dracica
14.02.07,13:00
koľko pýtať ??? no koľko ti dajú :---:---
evina
14.02.07,13:07
koľko pýtať ??? no koľko ti dajú :---:---
To by sme asi bývali na ulici a pomreli od hladu....
dracica
14.02.07,13:09
To by sme asi bývali na ulici a pomreli od hladu....

Ja viem je to bieda stále sa budú sťažovať, treba robiť kompromisy
evina
14.02.07,13:11
Ja viem je to bieda stále sa budú sťažovať, treba robiť kompromisy
Robia Ti kompromisy pri predaji chleba?
Martin Mocko
14.02.07,13:16
Máš dve možnosti. Buď si to skús odhadnúť časovo a prepočítaj koľko čoho urobíš za hodinu.
Alebo pozri na nete, aké majú cenníky v tvojom okolí FO, ktoré robia účto normáln na živnosť... Nepozeraj účtovné firmy - tie živia i konateľov a ich deti. Pozri radšej malých živnostníkov.

Ale vpodstate uprednostnil by som trhové hospodárstvo - výpýtaj viac a potom daj 10% zľavu - na niektorých podnikateľov to dosť zaberá ;)
Zoltán Kovács
14.02.07,13:52
Máš dve možnosti. Buď si to skús odhadnúť časovo a prepočítaj koľko čoho urobíš za hodinu.
Alebo pozri na nete, aké majú cenníky v tvojom okolí FO, ktoré robia účto normáln na živnosť... Nepozeraj účtovné firmy - tie živia i konateľov a ich deti. Pozri radšej malých živnostníkov.

Ale vpodstate uprednostnil by som trhové hospodárstvo - výpýtaj viac a potom daj 10% zľavu - na niektorých podnikateľov to dosť zaberá ;)

PRipájam sa. Vždy treba dať cenu o niečo vyššiu ako v skutočnosti chceš dostat, aby človek mal priestor na zjednávanie. Keď hneď dáš cenu ktoru chceš aj dostať klient bude chcieť tlačiť smerom dole.
rastom
14.02.07,14:07
Povedz si za kolko napr. za hodinu sa Ti to vôbec oplatí robiť.
Dostaneš nejakú minimálnu sumu dokopy.
Potom si spočítaj počet položiek v PD a vynásob cenou za položku.
k tomu pripočítaj počet cest. príkazov x cena za príkaz.
Prípadne dalšie úkony.
A dostaneš druhú sumu.
Ich porovnaním zistíš či sa Ti to vôbec oplatilo... a zvol kompromis.:o
Som Ti teraz pomohol, čo? :D
A za vyplnenie DP+ výkazov si daj paušál...
Minimálne 30-45 minut Ti bude trvať ich vypísanie.
A nezabudni na nejakú sumičku za poradenstvo.
(Ved si predsa na telefóne)
AHA
14.02.07,14:25
mimotemy ono možto bude trocha mimo témy ale po vzore advokátov, notárov
a lekárov by sme aj my účtovníci mali mať nejaké všeobecné cenníky od ktorých je možno sa odraziť. Nakoľko cenovo to nepreháňam ale niektorý tiež kvázi účtovníci (prípadne absolventi) idú cenovo veľmi nízko aspoň tu na východe veď predsa nemôže mať niekto so základným vzdelaním bez zodpovednosti taký istý alebo lepší príjem ako niekto kto zodpovedá za účto.
Pri nákladoch na poistky, školenia, literatúru atď. sa mi to niekedy vidí nerentabilné.
Ja som si tu na porade pomohla s mnohými problémami a možno by bolo celkom dobré ak by sme tu
vytvorili nejaký všeobecný cenník, ktorý by dosť pomohol začiatočníkom v podnikaní aby nepýtali
príliš málo a tým strácame aj my ktorý podnikáme dlhšie a vieme niečo už aj o prevádzkových nákladoch firmy. ( veď za vedomosti by sa malo tiež platiť )
rastom
14.02.07,15:53
mimotemy ono možto bude trocha mimo témy ale po vzore advokátov, notárov
a lekárov by sme aj my účtovníci mali mať nejaké všeobecné cenníky od ktorých je možno sa odraziť. Nakoľko cenovo to nepreháňam ale niektorý tiež kvázi účtovníci (prípadne absolventi) idú cenovo veľmi nízko aspoň tu na východe veď predsa nemôže mať niekto so základným vzdelaním bez zodpovednosti taký istý alebo lepší príjem ako niekto kto zodpovedá za účto.
Pri nákladoch na poistky, školenia, literatúru atď. sa mi to niekedy vidí nerentabilné.
Ja som si tu na porade pomohla s mnohými problémami a možno by bolo celkom dobré ak by sme tu
vytvorili nejaký všeobecný cenník, ktorý by dosť pomohol začiatočníkom v podnikaní aby nepýtali
príliš málo a tým strácame aj my ktorý podnikáme dlhšie a vieme niečo už aj o prevádzkových nákladoch firmy. ( veď za vedomosti by sa malo tiež platiť )
1. bolo by to pekné..
2. Nemám rád cenníky!
Trh určí cenu! :o) - on je na to nejlepší
Taký "tiežučtovníci" skončia skor ako začnú..
alebo ked príde kontrola klientovi
A všetci vieme, že nejde len o to zúčtovať to. Ide o to zúčtovať to dobre,
poradiť a usmerniť klienta a poskytnúť mu službu navyše.
A ked mu to nedôjde, tak vyčísliť, že koľko ušetril ! :D :D :D
Anja111
14.02.07,16:03
A ked mu to nedôjde, tak vyčísliť, že koľko ušetril ! :D :D :D

Stalo sa mi párkrát, že to aj tak nepochopil. Alebo sa aspom tváril, že to je samozrejmé, keď mu šetrím peniaze. Veď si ma na to platí!!!
AHA
14.02.07,16:14
1. bolo by to pekné..
2. Nemám rád cenníky!
Trh určí cenu! :o) - on je na to nejlepší
Taký "tiežučtovníci" skončia skor ako začnú..
alebo ked príde kontrola klientovi
A všetci vieme, že nejde len o to zúčtovať to. Ide o to zúčtovať to dobre,
poradiť a usmerniť klienta a poskytnúť mu službu navyše.
A ked mu to nedôjde, tak vyčísliť, že koľko ušetril ! :D :D :D
Tie ceny by mali byť len orientačné vieš zabehnutých sa to netýka ja tiež nejaký ten rok mám stálu solventnú klientelu ale doplácajú na to taký ktorý ešte stálu klientelu nemajú a majú vedemosti. Asi by som oponovala s tým, že tý tiež účtovníci skončia skôr než začnú, práve pri týchto si klient pokazí mienku o účtovníkoch a práve takým sa väčšinov prepečie všetko.
AHA
14.02.07,16:27
Máš dve možnosti. Buď si to skús odhadnúť časovo a prepočítaj koľko čoho urobíš za hodinu.
Alebo pozri na nete, aké majú cenníky v tvojom okolí FO, ktoré robia účto normáln na živnosť... Nepozeraj účtovné firmy - tie živia i konateľov a ich deti. Pozri radšej malých živnostníkov.

Ale vpodstate uprednostnil by som trhové hospodárstvo - výpýtaj viac a potom daj 10% zľavu - na niektorých podnikateľov to dosť zaberá ;)
Myslým, že tie ceny iných firiem sa nedozvie len tak, ja som ich dozvedela iba keď som nejaké firmy preberala na účtovanie tie cenníky si každý stráži
veď aj tu na porade nikto nepride s tým, že ak si spočítaš náklady tak za položku v JU zober trebars a teraz tresnem 25,-Sk ani ja som neporušila tradíciu a tiež som neuveiedla ceny takže tvoriť ceny podľa konkurencie sa dá iba ak máš k nim prístup. A práve o to asi tým pýtajúcim sa asi ide lebo nevedie od čoho tú cenu tvoriť.
Zoltán Kovács
14.02.07,16:42
Na internete je dostatočný počet strán účtovných agentúr, ktoré uvádzajú aj svoje ceny.
Marianna01
14.02.07,16:58
Ja som po skúsenostiach najmä s marcovými daňovníkmi, resp. igelitkármi už tiež zaviedla cenník. Pekne na všetko cenníková cena. Samozrejeme - dohoda možná, ale v rozmedzí tak max. 10% . A za igelitku v marci 50% príplatok, týždeň pred koncom marca - 100% príplatok... Mal na to tri mesiace, aby sa s tým unúval. Keď mal čas, nájde aj peniaze...
Anja111
14.02.07,17:09
Ja som po skúsenostiach najmä s marcovými daňovníkmi, resp. igelitkármi už tiež zaviedla cenník. Pekne na všetko cenníková cena. Samozrejeme - dohoda možná, ale v rozmedzí tak max. 10% . A za igelitku v marci 50% príplatok, týždeň pred koncom marca - 100% príplatok... Mal na to tri mesiace, aby sa s tým unúval. Keď mal čas, nájde aj peniaze...

To sa mi páči.
mysimis
14.02.07,17:25
Asi by sme mali byť všetky také neúprosné ako to píše Marianna01.
Zdeni
14.02.07,17:32
:D .............a nastáva doba čokolád, bonboniér, káv, sedmičiek vína.......:D :D :D ......, alebo mi chce niekdo tvrdiť, že nikdy v živote nerobil za naturálie?:cool:
Monika Kováčová
14.02.07,17:33
Ja to už ku koncu tak sekám, už som taká osprostená, že ani peniaze nepýtam... normálne zabudnem....
Hrôza. Minule sa jeden klient vrátil z auta, že mi nezaplatil.
dracica
14.02.07,17:33
:D .............a nastáva doba čokolád, bomboniér, káv, sedmičiek vína.......:D :D :D ......, alebo mi chce niekdo tvrdiť, že nikdy v živote nerobil za naturálie?:cool:

my mame plnú skrinu este z minulých rokov:Dto sa nedá skonzumovat
dracica
14.02.07,17:37
Ja som po skúsenostiach najmä s marcovými daňovníkmi, resp. igelitkármi už tiež zaviedla cenník. Pekne na všetko cenníková cena. Samozrejeme - dohoda možná, ale v rozmedzí tak max. 10% . A za igelitku v marci 50% príplatok, týždeň pred koncom marca - 100% príplatok... Mal na to tri mesiace, aby sa s tým unúval. Keď mal čas, nájde aj peniaze...

a kolko by ste vyfakturovali takému strednému igelitkárovi, ktorý príde a to si nevymyslam 10 dní pred 31.3. ????:---
Zdeni
14.02.07,17:39
.....definuj " stredný igelitkár".....
dracica
14.02.07,17:41
.....definuj " stredný igelitkár".....

pokladna 2 sanony + jeden sanon ostatne ale priniesol to v igelitkach
Marianna01
14.02.07,17:42
a kolko by ste vyfakturovali takému strednému igelitkárovi, ktorý príde a to si nevymyslam 10 dní pred 31.3. ????:---

čo je stredný igelitkár? Mám určené do 100 dokladov - 3000,- Sk za spracovanie, ak tam má nejakú tú sklad. evidenciu, cesťáky alebo niečo, čo navyše treba spracovávať, tak pripočítam ešte položku za vypísanie DP. Ináč, to mám v cenníku ako zvlášť položku, ale práve z tohto sa dá robiť - urobila som to so zľavou... apod. No a k tomu 50% prirížka, samozrejme. Nemal čakať doposledku.
Ja som už zažila igelitká ra aj 29.3.! To boli iba fofry! A spoločenstvo vl. bytov dokonca 30.3. - už to nikdy viac nezoberiem, lebo ani 100% príplatok nestojí za 48 ho. nepretržitej práce za PC...
Marianna01
14.02.07,17:43
a samozrejme - neplatca DPH -a jednoduché účto!
ekopo
14.02.07,17:59
čo je stredný igelitkár? Mám určené do 100 dokladov - 3000,- Sk za spracovanie, ak tam má nejakú tú sklad. evidenciu, cesťáky alebo niečo, čo navyše treba spracovávať, tak pripočítam ešte položku za vypísanie DP. Ináč, to mám v cenníku ako zvlášť položku, ale práve z tohto sa dá robiť - urobila som to so zľavou... apod. No a k tomu 50% prirížka, samozrejme. Nemal čakať doposledku.
Ja som už zažila igelitká ra aj 29.3.! To boli iba fofry! A spoločenstvo vl. bytov dokonca 30.3. - už to nikdy viac nezoberiem, lebo ani 100% príplatok nestojí za 48 ho. nepretržitej práce za PC...
Ja dávam 75 % prirížku ;) ;) ;)
dracica
14.02.07,18:01
a samozrejme - neplatca DPH -a jednoduché účto!

je to PU platca DPH s tým že DPH si robili sami a my máme spraviť dodatočné z prípadných rozdielov
evina
14.02.07,18:03
je to PU platca DPH s tým že DPH si robili sami a my máme spraviť dodatočné z prípadných rozdielov

Tak toto je to čo milujem:D Sami si robili DPH a na tie dodatočné rozdiely sa príde pohľadom, alebo tým, že sa musí celé DPH urobiť znova?... Priznám sa, že takýchto vôbec neberiem lebo my je jasné, že chcú to mať v poriadku za 3,20...

To je to isté ako mi niekto vysype papiere na stôl a povie zistite, či to pre mňa nie je výhodné za paušál , a teda aj cena pre Vás bude samozrejme nižšia, takže ten paušál treba zistiť asi tiež pohľadom :)
Tweety
14.02.07,18:06
Tak toto je to čo milujem:D Sami si robili DPH a na tie dodatočné rozdiely sa príde pohľadom, alebo tým, že sa musí celé DPH urobiť znova?... Priznám sa, že takýchto vôbec neberiem lebo my je jasné, že chcú to mať v poriadku za 3,20...mimotemy
Ej, ej, takto vy v deň valentínsky prejavujete lásku k svojím igelitkárom?:cool:
evina
14.02.07,18:09
mimotemy
Ej, ej, takto vy v deň valentínsky prejavujete lásku k svojím igelitkárom?:cool:

No dnes, v deň valentínsky som neodmietla nikoho :D, ale boj za česť našej profesie som vyhlásila od l.l.2007 :D
Tweety
14.02.07,18:11
No dnes, v deň valentínsky som neodmietla nikoho :D, ale boj za česť našej profesie som vyhlásila od l.l.2007 :DEšteže tak.:)To preto, že prišli nebodaj s valentínkou?.:---
ekopo
14.02.07,18:18
Prosím nedávajme všetkých igelitkárov do jednej igelitky. Aj u igelitky treba rozlišovať kvalitu, nosnosť, potlač, veľkosť, či sú s uchom, bez ucha........a potom podľa toho účtovať.
Tweety
14.02.07,18:19
Prosím nedávajme všetkých igelitkárov do jednej igelitky. Aj u igelitky treba rozlišovať kvalitu, nosnosť, potlač, veľkosť, či sú s uchom, bez ucha........a potom podľa toho účtovať.
A najdôležitejšie je logo na nej, takú je možné uznať ako reklamný predmet do 500.- s nárokom na odpočet dph.:)
cloe
14.02.07,18:22
mimotemy
Ej, ej, takto vy v deň valentínsky prejavujete lásku k svojím igelitkárom?:cool:
No ešte k tým igelitkárom, teda myslím vlastne celkove JU - neplátcov DPH. Vždy poviem že ich nebudem brať ale v konečnom dôsledku keď to spracujem a prerátam si to potom na hodinu, tak mi väčšinou vyjde väčia suma ako keď vo firme robím PU so 100 mil. obratom. Takže - Nech žijú igelitkári!;)
ekopo
14.02.07,18:25
No ešte k tým igelitkárom, teda myslím vlastne celkove JU - neplátcov DPH. Vždy poviem že ich nebudem brať ale v konečnom dôsledku keď to spracujem a prerátam si to potom na hodinu, tak mi väčšinou vyjde väčia suma ako keď vo firme robím PU so 100 mil. obratom. Takže - Nech žijú igelitkári!;)
Automaticky si už rezervujem čas na nich.
Zoltán Kovács
14.02.07,18:33
Tiež mám už roky igelitkárov. Ale oni sú pravidelní, každý rok prídu. Preto mám vyhradený čas na nich asi od 15.03. do toho 31.03. A finančne niekedy veru som na tom lepšie ako pri pravideľnom klientovi, ktorý slušne zaplatí každý mesiac, aj sparovávam mesačne. Takže viac menej igelitkári ma "držia nad vodou" (samozrejme, že len v marci.Až taký lacný zas nie som, že by som nemal zisk z celoročnej práci) .:D
Zdeni
14.02.07,18:38
.............no vidím, že nakoniec dospejeme k záveru, že: " sláva igelitkárom":D Čo by sme bez nich robili...........:D /škoda, že chodia len v marci/
bepo
14.02.07,20:32
:D .............a nastáva doba čokolád, bonboniér, káv, sedmičiek vína.......:D :D :D ......, alebo mi chce niekdo tvrdiť, že nikdy v živote nerobil za naturálie?:cool:
Už sa teším na aprílové stretká, donesiem si aj vlastnú džezvu :D
Marianna01
14.02.07,20:49
A z biedy nás vytrhnú práve tí, ktorí postavia na stôl čokoládku a kávu a vybavené... a nesmelý, trošku nakyslý úsmev k tomu typu - snáď si niečo nezapýta...
rastom
15.02.07,07:45
Tie ceny by mali byť len orientačné vieš zabehnutých sa to netýka ja tiež nejaký ten rok mám stálu solventnú klientelu ale doplácajú na to taký ktorý ešte stálu klientelu nemajú a majú vedemosti. Asi by som oponovala s tým, že tý tiež účtovníci skončia skôr než začnú, práve pri týchto si klient pokazí mienku o účtovníkoch a práve takým sa väčšinov prepečie všetko.
To ano, ale s tým nič neurobíš.
Klient si vyberá účtovníka.
Akého si vyberie, také má učtovníctvo :D
rastom
15.02.07,07:59
a kolko by ste vyfakturovali takému strednému igelitkárovi, ktorý príde a to si nevymyslam 10 dní pred 31.3. ????:---
Mám bonus... stredný igelitkár prišiel 2 dni pred podaním DP.
Ale mám aj niečo lepšie. ženská z lahôdok mi taxíkom, lebo nemla čas.:o) poslala 5 dní pred 31.3 plných 6 igelitových tašiek papierov,
či by som je to nespravil.
S hrôzou som sa na to pozrel a na stav v akom boli a zavolal som jej asi po polhodine cenu.
A povedla mi, že ona si myslel, že tak za 3000 či by sa to nedalo.
Tak som jej povedal, nech si pošle taxík po papiere :D :D :D :D :D
dracica
15.02.07,08:03
Mám bonus... stredný igelitkár prišiel 2 dni pred podaním DP.
Ale mám aj niečo lepšie. ženská z lahôdok mi taxíkom, lebo nemla čas. poslala 5 dní pred 31.3 6 igelitových tašiek papierov, či by som je to nespravil.
S hrôzou som sa na to pozrel a zavolal som jej asi po polhodine cenu.
A povedla mi, že ona si myslel, že tak za 3000 či by sa to nedalo.
Tak som jej povedal, nech si pošle taxík po papiere :D :D :D :D :D

coze 6 igelitiek za 3000 Sk 5 dní pred daňovým to ako sa dá stihnúť ??? vypisať daňové z brucha:o
AHA
15.02.07,08:11
To ano, ale s tým nič neurobíš.
Klient si vyberá účtovníka.
Akého si vyberie, také má učtovníctvo :D
Mňa štve hlavne to, že keď prídu k niekomu kto sa to snaží robiť poctivo chcú aby ste po tých ktorý to dobabrali opravili za pánboh zaplať prípadne zaplatia 60mínut na hodinu veď oni to raz platili ale takých sa tiež po predchádzajúcich skúsenostiach zbavujem poviem pevnú cenu a ak nechce
tak je to jeho problém.
dracica
15.02.07,08:14
Mňa štve hlavne to, že keď prídu k niekomu kto sa to snaží robiť poctivo chcú aby ste po tých ktorý to dobabrali opravili za pánboh zaplať prípadne zaplatia 60mínut na hodinu veď oni to raz platili ale takých sa tiež po predchádzajúcich skúsenostiach zbavujem poviem pevnú cenu a ak nechce
tak je to jeho problém.

ja som zato aby ti ktorí to dobabrali vrátili tomu podnikateľovi peniaze, predsa to je to iste ako keď si obejdnáte tovar a ten tovar je poškodený..reklamujete ho a dodávatel vám peniaze vráti...účtovníctvo je niečo iné ????:mee:
mysimis
15.02.07,08:15
Mňa štve hlavne to, že keď prídu k niekomu kto sa to snaží robiť poctivo chcú aby ste po tých ktorý to dobabrali opravili za pánboh zaplať prípadne zaplatia 60mínut na hodinu veď oni to raz platili ale takých sa tiež po predchádzajúcich skúsenostiach zbavujem poviem pevnú cenu a ak nechce
tak je to jeho problém.

Mne sa práve včera podarilo poslať takéhoto "podnikateľa", aby si hľadal novú účtovníčku. Od ukončenia II.Q mi nezaplatil, tak včera som mu oznámila, že vzhľadom k situácii a k tomu ako neskoro mi odovzdáva doklady /mesačný platiteľ DPH/ si musí hľadať novú účtovníčku. Po tomto rozhovore mi potom ešte zavolal, že vlastne nechápe prečo som mu neurobila mzdy za január!!!!
AHA
15.02.07,08:18
ja som zato aby ti ktorí to dobabrali vrátili tomu podnikateľovi peniaze,to som ešte v reále nezažila ale tak by to malo byť predsa to je to iste ako keď si obejdnáte tovar a ten tovar je poškodený..reklamujete ho a dodávatel vám peniaze vráti...účtovníctvo je niečo iné ????:mee:
Každý chápe účtovníctvo ako niečo iné v našej republike sú cenovo služby na tom najhoršie.
mgm
15.02.07,08:19
Ja mám tiež veľa igelitkárov. Toho roku som povedala, že ich beriem do 20.2., lebo potom chcem mať čas na ročné rúčtovania a DP pre stálych klientov. Vždy sa snažím urobiť všetko tak, aby som mala ten posledný týždeň hlavne pre tých, čo sa zabudnú.

Už sa mi stalo, že prišiel bývalý kolega týždeň pred koncom daňového pekla s tým, že jeho účtovníčka ho naťahovala, že mu to urobí a nakoniec mu povedala, že nie. Končil s kaviarňou, nič nebolo urobené - celý rok /ani mzdy - odvádzali len daň/. Keď som sa na to pozrela - hrôza, ale čo človek neurobí pre kamaráta. Povedal mi cenu, čo mi môže dať /nebolo to zlé/ ... Zobrala som to nie pre cenu, ale pre to, že som ho ľutovala a nejak som mu chcela dokázať, že nie každý učtovník je taký, ako jeho bývalá účtovníčka. Keď som to dokončila, povedala som si, že už nikdy viac !!!
dracica
15.02.07,08:21
Každý chápe účtovníctvo ako niečo iné v našej republike sú cenovo služby na tom najhoršie.


to som nezažila ani ja práve preto je to len moje zbožne želanie
AHA
15.02.07,08:22
Mne sa práve včera podarilo poslať takéhoto "podnikateľa", aby si hľadal novú účtovníčku. Od ukončenia II.Q mi nezaplatil, tak včera som mu oznámila, že vzhľadom k situácii a k tomu ako neskoro mi odovzdáva doklady /mesačný platiteľ DPH/ si musí hľadať novú účtovníčku. Po tomto rozhovore mi potom ešte zavolal, že vlastne nechápe prečo som mu neurobila mzdy za január!!!!
Takých som tiež už eliminovala ( lenže taký sú najhorší nakoľko si myslia
že v práve sú oni)
dvd
15.02.07,08:54
300,- Sk za vypisanie DP FO typ A - potvrdenia od 2 zamestnavatelov + potvrdenie z poistovne o sume v III. pilieri.
Vždy vyjde preplatok (vdaka III.pileru)
Je to vela - primerane - či málo???
Marianna01
15.02.07,09:04
Primerane - áčkari sú väčšinou pracovníci za minimálnu alebo veľmi sa približujúcu mzdu. Tiež neberiem viac... Veď to je ozaj za 15 min. hotové.
mysimis
15.02.07,09:04
Tu na porade som medzi tlačivami našla aj takýto cenník:
• Priemerná výška mzdy
Priemerná mesačná mzda samostatnej účtovníčky u podnikateľa, ktorý vedie jednoduché účtovníctvo, je Sk 8 000,- až Sk 10 000,-.
Priemerná mesačná mzda samostatnej účtovníčky u podnikateľa, ktorý vedie podvojné účtovníctvo, činí Sk 12 000,- až Sk 20 000,-.
Priemerná mesačná mzda účtovníčky u zahraničních firem sa pohybuje od Sk 20 000,- do Sk 30 000,-.
a) Cena za jeden účtovný prípad
Cena za položku (jeden účtovný prípad): Sk Sk
– jednoduché účtovníctvo 15,- až 25,-
– podvojné účtovníctvo 25,- až 50,-
Cena za spracovanie priznania DPH a mesačné / štvrťročné závierky a zostavy na vyžiadanie podnikateľa 500,- až 1000,-
Spracovanie jednej mesačnej mzdy, vrátane odvodov, pers. a mzdovej agendy 300,- až 900,-
Cena za ročnú závierku a podklady pre daň. priznanie vr. povinných príloh
– jednoduché účtovníctvo 1000,- až 3000,-
– podvojné účtovníctvo 5000,- až 10000,-
Cena za hod. účtov. poradenstva nad rámec vedenia účtovníctva 200,- až 1000,-
b) Paušálna mesačná čiastka podľa počtu prvotných dokladov*
– Jednoduché účtovníctvo do 100 prvotných dokladov 2000,- až 3000,-
– za každých ďalších 50 dokladov 800,- až 1300,-
– Podvojné účtovníctvo do 100 prvotných dokladov 3000,- až 7000,-
– za každých ďalších 50 dokladov 1200,- až 3000,-
– za priznanie DPH 500,- až 1000,-
Za spracovanie mesačnej mzdy vrátane vedenia pers. a mzdovej agendy 300,- až 900,-
Za závierku a podklady pre daň. priznanie vr. povinných príloh
– jednoduché účtovníctvo 2000,- až 3000,-
– podvojné účtovníctvo 5000,- až 10000,-
Za hod. účtovného poradenstva nad rámec vedenia účtovníctva 200,- až 1000,-
c) Cena za každú započatú odpracovanú hodinu
– jednoduché účtovníctvo 100,- až 300,-

– podvojné účtovníctvo 200,- až 1000

Možno to niekomu pomôže zorientovať sa v cenách.
ata111
15.02.07,09:07
300,- Sk za vypisanie DP FO typ A - potvrdenia od 2 zamestnavatelov + potvrdenie z poistovne o sume v III. pilieri.
Vždy vyjde preplatok (vdaka III.pileru)
Je to vela - primerane - či málo???
Za "Ačko" - od cudzieho O.K:confused: .,... od kamaráta, či kolegu nič. Potom z toho výjde nejaké to posedenie pri káve či obede. A to poteší tiež. Nie sme :) mamonári :) za každú cenu, a myslím, že na tekejto vlne je nás tu tiež dosť.:---
Inač ten priložený cenník od Mysimisje dobre urobený.
Marianna01
15.02.07,09:09
ja mám k tomu ešte rozpočtové, neziskové org., smernice, registratúry, ... kopec vecí
mysimis
15.02.07,09:12
Myslím Marianka, že by to bolo vhodné aspoň orientačne sem pripnúť, lebo už sa tu zase rozmáhajú príspevky týkajúce sa cien a stále sa k tomu každý stavia odmietavo. Ja viem, že nikto si nechce dať ceny za svoje služby, ale ten cenník ktorý som tu našla je aspoň na akú takú orientáciu.
Marianna01
15.02.07,09:26
no dobre, niečo som už včera "prezradila" ;) , večer, keď dôjdem k cenníku, prihodím orientačne aj iné veci, lebo je pravda, že som ho zosmolila za deň, ale zakaždým niečo dopĺňam...
ale ukážka - rozdelený ho mám na platcov a neplatcov DPH, PU, JU, RoPo, NO, a ďalšie náležitosti.
Takže napr. neplatca DPH -JU zaplatí za každú položku 25,- Sk (t.j. položka=doklad) + 1000-1500 za vyhotovenie DP.
Platca DPH - JU do 100 položiek štvrťročne 3000,- + DP, za každých do 40 dokladov príplatok 1000,- - mám to nejak odstupňované, ceny nepamätám presne...:D
Rozpočtovky zásadne 6000,- mesačne vrátane štvrťročných výkazov.
Neziskovky mám lacnejšie (zohľadňujem verejnoprospešnosť :--- )
Platca DPH - PU - 6000,- mesačne, tiež odstupňované podľa počtu dokladov.
Mesačná mzda 300,-, prvá a posledná 500,- - kvôli kopcu Ďalších dokladov.
vypracovanie smernice (napr. OOPP) 1000,- - podľa náročnosti viac.
Toť ukážka.
rastom
15.02.07,09:27
coze 6 igelitiek za 3000 Sk 5 dní pred daňovým to ako sa dá stihnúť ??? vypisať daňové z brucha:o
Dá... 2 ľudia deň noc :) Ale nie za 3000 !
alebo ak ANO, tak pre jedného a za deň :D ( a aj za noc :)))
Žeby to takto myslela?:D :D :D :D
virka
15.02.07,16:49
Prečítala som si tento príspevok dnes celý a pekne po poriadku. S údivom a otvorenými ústami som čítala koľko beriete za účtovníctvo. Východ je chudoba. Obchod 1.300 položiek JU, nieje platca DPH, dáva mi vypísané bločky poukladane v šanone. Celý rok jeden zamestnanec na DOVP.Za: 100,- za každy mesiac DOVP, 500,- DP, 1300,- Sk za uct. štvrťrok. Ako im to povedať za viac keď aj to je im veľa.
dracica
15.02.07,17:15
no dobre, niečo som už včera "prezradila" ;) , večer, keď dôjdem k cenníku, prihodím orientačne aj iné veci, lebo je pravda, že som ho zosmolila za deň, ale zakaždým niečo dopĺňam...
ale ukážka - rozdelený ho mám na platcov a neplatcov DPH, PU, JU, RoPo, NO, a ďalšie náležitosti.
Takže napr. neplatca DPH -JU zaplatí za každú položku 25,- Sk (t.j. položka=doklad) + 1000-1500 za vyhotovenie DP.
Platca DPH - JU do 100 položiek štvrťročne 3000,- + DP, za každých do 40 dokladov príplatok 1000,- - mám to nejak odstupňované, ceny nepamätám presne...:D
Rozpočtovky zásadne 6000,- mesačne vrátane štvrťročných výkazov.
Neziskovky mám lacnejšie (zohľadňujem verejnoprospešnosť :--- )
Platca DPH - PU - 6000,- mesačne, tiež odstupňované podľa počtu dokladov.
Mesačná mzda 300,-, prvá a posledná 500,- - kvôli kopcu Ďalších dokladov.
vypracovanie smernice (napr. OOPP) 1000,- - podľa náročnosti viac.
Toť ukážka.

potrebné by bolo vysvetlit niektorým klientom co znamená cena položky:
zoradenie dokladov podľa dátumov, vyhotovenie VPD, posúdenie dokladu z hľadiska daňových /nedaňových nákladov/, DPH /nárok na odpočet/ a samotné zaúčtovanie do softwaru

a čo taký leasing to zaberie koľko času kým si vyhotovite k tomu interný doklad a ostatné špecifické prípady ???:)
liba2
15.02.07,17:17
a čo zaúčtovanie miezd ......
liba2
15.02.07,17:24
a čo zaúčtovanie miezd ......
Nebola to otázka, len pripomenutie ;) , ale nie každý má dobrý soft a mnohí robia mzdy "ručne". Vezmi si, že máš 4 zamestnancov, každý má okrem mzdy aj iné nároky a každý je v inej ZP a máš hneď plno položiek... No kto si ako určí cenu za tento ID je individuálne.
Zoltán Kovács
15.02.07,17:31
Mám taký dojem, že dadia1 ani len netušila, že založením tejto témy ako rozprúdi debatu okolo cien. Táto téma väčšinou je na pretrase počas našej "sezóny". Ostatné mesiace roka asi každý prežíva s tým, že mám robotu a aj nejaké tie peniaze za to;)
dracica
15.02.07,17:33
Mám taký dojem, že dadia1 ani len netušila, že založením tejto témy ako rozprúdi debatu okolo cien. Táto téma väčšinou je na pretrase počas našej "sezóny". Ostatné mesiace roka asi každý prežíva s tým, že mám robotu a aj nejaké tie peniaze za to;)


len škoda ze to nečítaju podnikatelia...:---
Zoltán Kovács
15.02.07,17:39
len škoda ze to nečítaju podnikatelia...:---

Ale je možne, že keby čítali tak by sa snažili ešte viac tlačiť cenu smerom dole, práve preto lebo by videli, že ani účtovníci nie sú celkom jednotní pri určovaní ceny.
luzbetka
15.02.07,19:18
prave som na porade, a je to velmi zaujimava tema, aspon mame prehlad o cenach, Ja som z Oravy a tu sú ceny nic moc, niekedy si tiez myslim , ze to robim zadara, V rodine su 4 zivnostnici a stale ich pribuda, konecne som sa rozhodla, ze zacnem uctovat aj im. rodina - nerodina , vsetci chceme zit. Ale su tu super prispevky.
lenkavav
15.02.07,21:55
No pridam sa aj ja. Na zaciatku som si myslela, ze si len precitam a uvidim ako som na tom ja, na vychode.
Mne nosia zivnostnici doklady nezoradene, nepoukladane a pod. Ja to robim tak, ze beriem 13 Sk za polozku a 500 Sk za DP. Samozrejme, ak je tych poloziek viac ako 1000 tak uz vyjednavame. Ale zatial si zakaznikov, a to uz 5 rok drzim, a podla informacii nie som draha. Ale ak by som zvysila ceny, tak ich hned stratim. No zial, vychod je stale na tom horsie.
virka
15.02.07,23:15
Aj ja som z vychodu (ale nie z KE) tam by tie ceny neboli také. Prečítaj si príspevok 63. Cena sa veľmi nelíši od tvojej. Už som si tohto roku povedala, že nebudem robiť na štvťroky.Stanovím si cenu za štvrťrok a v štvrťroku majú 300 položiek. To je málo. Tak ako bolo spomínane tu na porade, väčšinou podľa počtu položiek . Chcela by som 10,- Sk na položku- vypísanie dokladu zauč. do PD. Tak ako píšeš, ak zvýšim otočia sa a odídu. Je to tak.
mgm
16.02.07,12:06
Na Východe je to ťažké. Mám zákazníka, s ktorým spolupracujem už viac ako 10 rokov. Na začiatku som si prepočítavala učto podľa položiek, stanovila som mesačnú cenu. Vychádza mi to asi 20-25 Sk za položku.

Asi pred mesiacom mi pán podnikateľ povedal, že za ním bola firma a ponúkala mu svoje služby. Keď to prepočítal, tak som na tom celkom dobre. Oni by brali o 1.000 Sk mesačne viac + 300 Sk mzdy/zamestnanec + výkazy + DP + prihlášky, odhlášky ...
Prišiel na to, že je to výhodnejšie spolupracovať so mnou aj preto, že keď ma potrebuje, som k dispozícii - buď na telefóne, alebo prídem vyriešiť veci do firmy.

A ako píše virka a lenkavav, keby som zvýšila cenu, asi by som ho stratila. Preto si myslím, že na Východe sme viac pod cenou.
xoxolushka
19.02.07,21:36
no dobre, niečo som už včera "prezradila" ;) , večer, keď dôjdem k cenníku, prihodím orientačne aj iné veci, lebo je pravda, že som ho zosmolila za deň, ale zakaždým niečo dopĺňam...
ale ukážka - rozdelený ho mám na platcov a neplatcov DPH, PU, JU, RoPo, NO, a ďalšie náležitosti.
Takže napr. neplatca DPH -JU zaplatí za každú položku 25,- Sk (t.j. položka=doklad) + 1000-1500 za vyhotovenie DP.
Platca DPH - JU do 100 položiek štvrťročne 3000,- + DP, za každých do 40 dokladov príplatok 1000,- - mám to nejak odstupňované, ceny nepamätám presne...:D
Rozpočtovky zásadne 6000,- mesačne vrátane štvrťročných výkazov.
Neziskovky mám lacnejšie (zohľadňujem verejnoprospešnosť :--- )
Platca DPH - PU - 6000,- mesačne, tiež odstupňované podľa počtu dokladov.
Mesačná mzda 300,-, prvá a posledná 500,- - kvôli kopcu Ďalších dokladov.
vypracovanie smernice (napr. OOPP) 1000,- - podľa náročnosti viac.
Toť ukážka.


prosím ťa robíš aj nejaký futbalový klub alebo niečo také, oslovili ma a neviem či su tam nejaké špecifiká...či sa mám na to dať..
Katarína Bombiczová
20.02.07,12:53
Ahojte,
mňa by zaujímalo, koľko by som mohla zapýtať za daňové priznanie zhotovené na základe paušálnych výdavkov. Podnikateľ mi doniesol faktúry a výpisy z banky v jednom obale.

Všetkým veľmi pekne ďakujem
xoxolushka
03.03.07,20:44
Ahojte,
mňa by zaujímalo, koľko by som mohla zapýtať za daňové priznanie zhotovené na základe paušálnych výdavkov. Podnikateľ mi doniesol faktúry a výpisy z banky v jednom obale.

Všetkým veľmi pekne ďakujem
ja beriem 1500, ked je tam tých 12 príjmov a 12+12 odvodov na poistné....ak je toho viac, tak dohodou max 2500,- Sk, za paušálne...
matildaf
04.03.07,13:12
Tak ti to teda vyklopim, JU placa DPH (ten uz ma aj nejaky obrat predsa) za stvrtrok u nas nejde pod 8 tis. a posledny Q navysujeme za danove na 10 tis.Bez ohladu kolko ma dokladov,nerobime vynimky, lebo by sme sa zblaznili.Neplatca DPH - igelitkari raz do roka nejdu pod 5tis.,vacsinou 8-10-15 tis.
Aj za pausalne vydavky a priznanie pytame, aj to treba vediet posudit, ci sa to oplati alebo neoplati. Cestaky, tzv.kilometrovne 2tis jedno auto jeden rok a myslim ze zdvihneme, aj tak to nikto nie je ochotni robit.Podnikatel usetri cas a dane!