eva332
14.02.07,12:53
Dobrý deň,
Viem že tu už bola tato tema rozoberaná už X - krát, ale stále mi nie je jasné, ak chcem uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá bola celý minulý rok na invalidnom dôchodku (mám potvrdenie zo soc. poist. o invalidite, nie však výšku poberaného dôchodku).Berie sa tento invalidný dôchodok za jej príjem, alebo nie? ak áno, treba potvrdenie zo sociálky?
ďakujem.
Anja111
14.02.07,11:59
Dobrý deň,
Viem že tu už bola tato tema rozoberaná už X - krát, ale stále mi nie je jasné, ak chcem uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, ktorá bola celý minulý rok na invalidnom dôchodku (mám potvrdenie zo soc. poist. o invalidite, nie však výšku poberaného dôchodku).Berie sa tento invalidný dôchodok za jej príjem, alebo nie? ak áno, treba potvrdenie zo sociálky?
ďakujem.
Ak si chceš uplatniť NČ na manželku, tak ID sa považuje za jej príjem. Uplatniť si môžeš len rozdiel, o ktorý je NČ vyššia ako ID.
uko
14.02.07,12:13
vraj stačí len čestné vyhlásenie, ale väčšina ľudí si chodí po potvrdenie. je dobré to mať pre prípad kontroly.
eva332
14.02.07,12:26
ok, dakujem velmi pekne. A ak este viete, co sa mysli pod tym zvysenym dôchodkom pre bezvladnosť, ktorý sa nepovažuje za vlastny prijem manzela (ky)? teda ktoré dôchodky tam patria?
Monika Kováčová
14.02.07,12:30
Patrí tam zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť. (u nás to volajú babky "penáze na palicu" - rozumej barlu)
eva332
14.02.07,12:32
Ahaa :), dik velmi pekne.
Tomi
16.02.07,07:21
Náš zamastnanec má manželku ktorá poberá príspevok za opatrovanie ZTP dieťaťa, neviem či sa jej tento príspevok počíta do vlasných príjmov, alebo je to štátna so. dávka a zamestnanec si môže uplatniť na manželku nezdaniteľnú časť v plnej výške.
Tweety
16.02.07,07:36
Náš zamastnanec má manželku ktorá poberá príspevok za opatrovanie ZTP dieťaťa, neviem či sa jej tento príspevok počíta do vlasných príjmov, alebo je to štátna so. dávka a zamestnanec si môže uplatniť na manželku nezdaniteľnú časť v plnej výške.
Zahrňa sa do príjmu manželky na uplatnenie NČ na manželku.:)
Tomi
16.02.07,08:12
Ďakujem za rýchlu odpoveď.