tatoo81
14.02.07,11:08
Ahojte, som začiatočník v tejto problematike, potrebujem poradiť. Platca DPH vystavuje fa do ČR za materiál -súčiastky. Vystavuje fa s dph? alebo bez dph a odberetaľ si ju zdaní v ČR? Ďakujem, ponáhľa mi to.
mysimis
14.02.07,11:24
Ak je odberateľ registrovaný v Čechách za platiteľa DPH - t.z. že má pridelené IČ DPH, tak je faktúra bez dph.
tatoo81
14.02.07,11:44
ďakujem mysimis.Práve študujem § 43, ak by nebol platca, fakturujem s dph? rozumíem tomu správne?
mysimis
14.02.07,11:45
áno, rozumieš tomu správne.
tatoo81
14.02.07,11:52
ešte raz vďaka, ešte že je porada a ľudia, čo chcú poradiť. Pekný deň!