monyka
14.02.07,13:00
Ako je to s tým preplatok z roč. zúčotovania dne? Kross v príručke píše, že :program bude tieto preplatky automaticky odpočítavať od preddavkovej dane až do decembra 2007" čo sa mi nezdá, že tento program robí,
o februári som robila mzdy za január a preddavky sme odviedli a keď som si akože urobila mzdy za február tak odvedieme zase daň, ono to automaticky neodpočítalo. Neviem čo s tým.

Lebo v tej príručke píšu, že z-teľ je povinný znížiť odvod preddavkov na daň najneskor do konca de. 07. To znamená, že ak preplatok z roč. zúčt dane bol vyšší ako preddavok na daň, z-teľ v nasled. mesiacoch nebude odvádzať mesačné preddavky, a to až do doby kým nevysporiada celý preplatok.

Pekné čo napísali ale ten program to automaticky neodpočitáva..
poradte.
ZuzanaP
14.02.07,12:03
A už si vytvorila ročné zúčtovania? Až keď ich vytvoríš a bude preplatok na daniach, tak ti odráta.
monyka
15.02.07,07:23
práveže som už urobila ročné zúčtovanie. Vygenerovala normálne aj vytlačila, aj hlásenie som už urobila, a tam je riadok 9 - úhrne preplatkov dane, o kt. z-teľ znížil odvod dane a ja v tom riadku tiež nič nemám.
Potrebujem to súrne.
Ďakujem
LubenaK
15.02.07,07:55
Pri generovaní výplat treba pod čiarou zaškrtnúť políčko Pridať zúčtovanie preddavku na daň... ak existuje. Ak máš už v Olympe urobené ročné zúčtovanie, tak potom ho tam pridá. Ešte si treba v nastaveniach pozrieť, aký mesiac je prednastavený na pridanie ročného zúčtovania do výplaty. Štandardne je tam marec, preto Ti to nemusí pridať teraz automaticky.